Версія для людей із вадами зору

Що робити, якщо не виплачують зарплату?

Якщо вам затримують чи не проводять виплату зарплати, особисто чи через представника можете звернутись:

  1. З письмовою вимогою до керівника підприємства щодо виплати заробітної плати та компенсації, якщо затримка становить більше 1 календарного місяця.
  2. В разі відмови провести сплату та компенсації, варто звернутися до організації вищого рівня, якщо така існує, з вимогою зобов’язати керівника здійснити виплату зарплати, нарахування та виплати компенсації чи до комісії з трудових спорів (КТС), яка створюється на підприємствах, установах, організаціях з числом працюючих не менш як 15 осіб, у випадку розгляду заяви працівником адміністрацією підприємства та непогодження працівника з прийнятим рішенням. Рішення КТС підлягають обов’язковому виконанню як і рішення судів. У випадку незгоди працівника з рішенням КТС це рішення працівник може оскаржити у судовому порядку.  
  3. З позовом до суду за місцем роботи чи проживання або з заявою про видання судового наказу. Це можна зробити без попереднього звернення до КТС. Строку позовної давності звернення до суду про стягнення працівником невиплаченої заробітної плати не існує. Подаючи позов, працівник повинен також надати довідку з місця роботи, розрахунок розміру заробітної плати, яку роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику, як правило, у вигляді довідки про суму заборгованості із виплати заробітної плати, копію листа до роботодавця з вимогою погасити заборгованість із зарплати, в разі наявності завірену копію рішення КТС та копію позовної заяви для відповідача (роботодавця).

У разі несвоєчасної виплати заробітної плати або не оформлення трудових відносин громадяни можуть звернутися письмово у довільній формі із зазначенням назви підприємства, установи, організації, або фізичної особи – підприємця, контактних телефонів суми заборгованої заробітної плати та періоду заборгованості тощо до:  

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua