Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Де можна отримати безоплатну допомогу сім’ям, дітям та молоді столиці

В мережу центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) м. Києва входить Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді (КМЦСССДМ), районні центри соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді (див. Районні у м. Києві центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (РЦСССДМ) та заклади соціальної підтримки (районного та міського рівня), які надають соціальні послуги територіальній громаді м. Києва.

Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є спеціальним закладом, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Адреса:

м. Київ-057, вул. Олександра Довженка, 2 (метро “Шулявська”)

телефон/факс 458-27-67;

Графік роботи: пон.-чет. 9.00.-18.00., п’ятн. 9.00-17.45; суб.-нед. за окремим графіком.

Мережа центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Києва надає послуги (соціальну та психологічну допомогу, інформаційну підтримку) мешканцям м. Києва, а саме:

  • сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • членам сімей учасників антитерористичної операції та демобілізованим учасникам АТО/ООС;
  • сім’ям внутрішньо переміщених осіб з дітьми;
  • особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми;
  • сім’ям, які виховують дітей та молодь з інвалідністю;
  • людям з залежностями та членам їх родин, групи взаємодопомоги;
  • особам, які мають соціально небезпечні хвороби (в тому числі ВІЛ/СНІД);
  • дітям та молоді, які перебувають в конфлікті з законом;
  • кандидатам у прийомні батьки, батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, опікуни та піклувальники, а також у наставники, патронатні вихователі проводимо навчальну підготовку.

У розділі: Міські сервіси\Пільги, субсидії та соціальний захист\ Сім’ям

Як прийняти дитину у сімю?

Діти, які втратили батьків, або їхні батьки в силу різних обставин не можуть виконувати свої обов’язки, потребують родинного тепла і виховання. Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у сім’ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї (ПС), дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Також є оплачувана соціальна послуга – сімейний патронат та безоплатна послуга-наставництво.

Консультування з приводу створення та функціонування ПС/ДБСТ, оформлення опіки/піклування, усиновлення, патронату та наставництва, навчання на курсах щодо виховання, взаємодії з дитиною-сиротою, дитиною позбавленої батьківського піклування тощо: Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді :вул. Олекасандра Довженка,2 кім. 28 б, тел.: 456-13-24. Також інформацію щодо сімейних форм виховання можна отримати у Службі у справах дітей та сім’ї КМДА 484-05-25.

Прийомна сім’я — це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Порядок прийому дітей в сім’ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю». Ті, хто прийняв дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. На виховання і спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування беруть батьки. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання — до 23 років або до закінчення навчання.

Центри соціальних служб столиці здійснюють соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді системно проводиться навчання з підвищення батьківської компетентності.

Опіка та піклування встановлюється над дітьми, які залишилися без батьківського піклування. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини.

У Києві постійно відбувається пошук та навчання кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки – вихователі дитячих будинків сімейного типу. Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться курси навчання за тематикою “Підготовка кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни та піклувальники”, за результатами яких потенційні кандидати (особи та подружні пари) в сімейні форми виховання мають прийняти усвідомлене рішення щодо прийняття дитини в сім’ю, отримують довідки про проходження курсу підготовки та рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Якщо Ви мешканець м. Києва і хочете прийняти дитину у сім’ю, створивши прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, оформити опіку чи піклування Вам необхідно пройти навчання (курс підготовки) кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі у Київському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Київ, вул. Довженка,2 кім. 28 б, тел.: 456-13-24. Такі ж курси за бажанням можуть пройти усиновителі.

Усиновлення (або удочеріння) — влаштування у сім’ї дітей, які залишилися без піклування рідних батьків. Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 Сімейного Кодексу України. Згідно з сімейним законодавством України усиновлення допускається у відношенні неповнолітніх дітей — і тільки (виключно) в їхніх інтересах. При влаштуванні дитини враховуються етнічне походження, релігійна й культурна приналежність, рідна мова, можливість забезпечення наступності у вихованні та освіті.

Сімейний патронат – комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та визначення форми її влаштування. Патронатний вихователь – це працівник уповноваженого закладу (Центру соціальних служб або служби у справах дітей та сім’ї), який на договірній основі з органом опіки та піклування здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та здоров’я під час перебування.

Шукаємо людей, які готові у своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту! Дізнайтеся детальну інформацію: Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:456-13-24; 458-27-67 або Служба у справах дітей та сім’ї КМДА: 484-05-25. Долучайся! Надай дитині свою професійну підтримку! Допоможи дитині-прийми під свій дах!

Наставництво – добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя» (відповідно до ст.1 Закону України: «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»). Консультування щодо різних аспектів наставництва (завдання наставництва, вимоги до кандидата у наставники, надання інформації щодо необхідних документів тощо); навчання кандидатів у наставники: Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді: вул. Олександра Довженка,2 кім. 28 б, тел.: 456-13-24.

Також інформацію щодо сімейних форм виховання, патронату та наставництва можна отримати у районних центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (див. Районні у м. Києві центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (РЦСССДМ).

Кожна дитина має право на виховання у сім’ї!

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]