Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Проект рішення Київської міської ради "Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо правил паркування" з урахуванням правок депутатів Київської міської ради для інформування громадськості

Проект рішення

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух»,  постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001року № 1306 «Про Правила дорожнього руху», постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках», з метою забезпечення належного функціонування транспортної інфраструктури міста, Київська міська рада вирішила:

1. Внести зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051 (далі - Правила), виклавши пункти розділів VIII, XV, XVI, XVII у наступній редакції:

 - у розділі VIII Правил:

8.4.4. Встановлення дорожніх знаків, розміщення рекламних інформаційних носіїв та іншої сторонньої інформації на конструкціях технічних засобів регулювання дорожнього руху без погодження з комунальним підприємством «Центр організації дорожнього руху», комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» (в межах паркувальних майданчиків), балансоутримувачем, Управлінням патрульної поліції у м. Києві та без внесення до загальноміської дислокації забороняється.

8.4.5. Комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху», комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» (в межах паркувальних майданчиків) забезпечують своєчасне технічне обслуговування та утримання в належному стані технічних засобів регулювання дорожнього руху, що знаходяться на їх балансі, при цьому металоконструкції та кріплення ТЗРДР виконуються з матеріалів, захищених гальванічним покриттям.

8.4.8. Комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху», виконує будівельні, ремонтні, аварійні, монтажні роботи, пов'язані з утриманням технічних засобів регулювання дорожнього руху на вулично-шляховій мережі міста, а саме:

- встановлення консолей та стійок, розтяжок;

- монтаж та демонтаж світлофорів і дорожніх знаків;

- будівництво пристроїв примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки;

- встановлення дорожніх знаків індивідуального проектування, табло зі змінною інформацією, керованих дорожніх знаків та камер відео спостереження за дорожнім рухом, здійснює безоформлення контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою;

- інші види робіт.

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» виконує роботи, пов'язані з обладнанням та утриманням майданчиків для паркування на вулично-шляховій мережі міста, а саме:

- встановлення консолей та стійок, розтяжок;

- монтаж та демонтаж дорожніх знаків та табличок до них;

- влаштування пандусних в’їздів, встановлення обмежувальних стовпчиків;

- встановлення дорожніх знаків індивідуального проектування, табло зі змінною інформацією, керованих дорожніх знаків та камер відеоспостереження за місцями для паркування, встановлення паркувальних автоматів, автоматичних в’їзних та виїзних терміналів, шлагбаумів, встановлення  пристроїв для паркування велосипедів та велосипедних стійок, заниження бордюрного каменю, влаштування пандусних в’їздів та встановлення обмежувальних стовпчиків, нанесення та демаркування дорожньої розмітки на паркувальних майданчиках здійснюються без оформлення контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою;

- інші види робіт.

8.4.11. Елементи примусового зниження швидкості, пандусні в’їзди  повинні бути виготовлені з активного, нетоксичного, нерадіоактивного, негорючого, пружного матеріалу із підвищеними фізико-механічними властивостями, що забезпечують цілісність конструкції під час наїзду на неї вантажного автомобіля.

8.4.12. Елементи примусового зниження швидкості, пандусні в’їзди повинні бути стійкі до корозії, паливно-мастильних матеріалів, вологостійкі і витримувати температурні коливання від -40 до +50° C.

- у розділі XV Правил:

15.3. Основні види робіт:

15.3.18.1. Влаштування автостоянок:

- документ на право землекористування;

- узгоджена проектна документація;

- чинний договір про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, укладений із Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

15.3.18.2. Влаштування паркувальних майданчиків:

- перелік паркувальних майданчиків, які закріплені за комунальним підприємством «Київтранспарксервіс», затверджений рішенням Київської міської ради;

- договір з комунальним підприємством «Київтранспарксервіс»;

- схема організації дорожнього руху.

- у розділі XVI Правил:

16.1.1. Порядок виконання робіт:

16.1.10. Відновлення покриття проїзної частини після завершення робіт з прокладання інженерних мереж або заміни дільниці мережі, або тимчасового їх використання для облаштування будівельного майданчика, виконується на підставі протоколу ущільнень, за типом існуючих на всю ширину та довжину в межах розриття або зайняття проїзної частини з відновленням у повному обсязі дорожньої розмітки та приведення організації дорожнього руху у відповідність до затвердженої постійної схеми (контроль за якістю та повнотою таких робіт покладається на балансоутримувачів: комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху», комунальне підприємство «Київтранспарксервіс»,  комунальну корпорацію «Київавтодор»), а тротуарів - на всю ширину та довжину в межах розриття або зайняття фігурними елементами мощення. Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розробляє та затверджує варіанти мощення тротуарів фігурними елементами і передає їх: комунальній корпорації «Київавтодор» для керівництва при погодженні проектної документації та виконання робіт, Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для контролю за виконанням робіт.

16.1.20. Кожне місце розриття на проїжджій частині у відповідності з проектом виконання робіт, узгодженим збалансоутримувачем, іншими зацікавленими організаціями, Управлінням патрульної поліції у м. Києві, комунальним підприємством «Центр організації дорожнього руху», комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» (в межах паркувальних майданчиків), огороджується тимчасовим щитовим огородженням висотою 1,2 м, встановлюються тимчасові дорожні знаки узгодженої схеми відповідно до вимог Держстандарту України та червоні ліхтарі в темний час доби.

В умовах інтенсивного руху міського транспорту і пішоходів до виконання робіт дозволяється приступати лише після встановлення огорожі, обладнання місць проведення робіт засобами застереження, тимчасовими знаками з визначенням напрямків об'їзду перешкод відповідно до РСТУ 1966-86.

Розриття траншей і котлованів у таких випадках виконуються, як правило, з вертикальними стінками, їх кріпленням, що мінімально обмежує рух транспорту, пішоходів і забезпечує збереження розміщених безпосередньо поблизу будівель і споруд.

На побутових приміщеннях, щитах огорож, механізмах, кабельних котушках і т. п. мають бути позначки організацій, яким вони належать, та номери їх телефонів.

Забороняється складування будівельних матеріалів та ґрунту, а також вигрузка та погрузка їх на проїжджих частинах за межами будівельного майданчика.

16.2. Вимоги щодо облаштування та утримання будівельних майданчиків та місць проведення робіт:

16.2.4. При проведенні робіт на проїзній частині магістралей та вулиць в якості огорожі використовуються дорожні блоки із полімерних матеріалів. Організації, які виконують роботи на проїзній частині магістралей та вулиць, повинні укомплектувати місця проведення робіт необхідними технічними засобами безпеки дорожнього руху: дорожніми знаками з покращеними світлотехнічними характеристиками, імпульсними сигнальними стрілками, ліхтарями, спеціальною уніформою зі світловідбиваючими вставками для дорожніх робітників та маячками помаранчевого кольору для дорожньої техніки.

Без наявності вказаних засобів робота людей на проїзній частині забороняється.

Номенклатура, кількість та місце розташування дорожніх знаків визначаються, виходячи з характеру робіт, які виконуються, і повинні відповідати затвердженим схемам, які необхідно погоджувати з Управлінням патрульної поліції у м. Києві, комунальним підприємством «Центр організації дорожнього руху» та комунальним підприємством «Київтранспарксервіс» (в межах паркувальних майданчиків).

Імпульсні стрілки повинні бути ввімкнутими незалежно від часу доби.

- у розділі XVIІ Правил:

17.1 Загальні положення:

17.1.1. Ці Правила регламентують організацію та порядок паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах міста Києва, а також на майданчиках для паркування, розміщених поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару, з метою:

  • забезпечення належного благоустрою територій, в тому числі благоустрою автомобільних доріг, міжквартальних проїздів та тротуарів;
  • збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць та дорігміста;
  • підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;
  • впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях, дорогах, майданах та міжквартальних територіях міста;
  • підвищення культури паркування;
  • підвищення дисципліни сплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, збільшення фінансових надходжень до бюджету м. Києва.

17.1.2. Дія цих Правил поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на вулицях і дорогах міста Києва, на майданчиках для паркування, інспекторів з паркування, оператора з паркування  та суб’єктів господарювання, які утримують такі майданчики.

17.2. Основні терміни, використані в цих Правилах:

Паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування.

Місце для паркування – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.

Вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування - економічно обґрунтовані витрати оператора, пов’язані з утриманням таких майданчиків.

Відведені майданчики для паркування – паркувальні майданчики, розміщені в межах проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог Правил паркування транспортних засобів, Правил дорожнього руху, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України, цих Правил.

Спеціально обладнані майданчики для паркування – паркувальні майданчики, розміщені поза межами проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та обладнані відповідно до вимог Правил паркування транспортних засобів, Правил дорожнього руху, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України, цих Правил.

Паркінги – спеціально обладнані майданчики для паркування з наземними або підземними, однорівневими або багаторівневими капітальними або тимчасовими спорудами для розміщення транспортних засобів.

Перехоплюючі паркувальні майданчики – спеціально обладнані майданчики для паркування, розміщені на в'їздах у місто біля основних магістралей з розвинутою інфраструктурою транспортних розв'язок громадського транспорту із встановленою спеціальною вартістю за користування, які надають можливість власнику транспортного засобу залишити свій автомобіль на необхідний йому час та продовжити рух до центральної частини міста за допомогою громадського транспорту.

Спеціально обладнані майданчики (штрафмайданчики) – майданчики, призначені для  зберігання транспортних засобів, тимчасово затриманих згідно з чинним законодавством України.

Провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних  засобів – фактичний період здійснення діяльності з надання послуг паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування, що визначається на підставі розпорядчого документа оператора або договору, укладеного оператором із суб’єктом господарювання.

Обмежувальні засоби – тимчасово  встановлені перешкоди, які обмежують рух транспортного засобу (конуси, стовпчики, боларди тощо).

Інвестиційна складова – кошти враховані у вартість послуг з користування майданчиком для платного паркування, які використовуються оператором на розвиток паркувального простору, а також впровадження інноваційних технологій в організацію паркування транспортних засобів.

Паркувальний автомат (паркомат) – технічний пристрій, призначений для оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів за допомогою платіжних карток та/або готівкою.

Платіжний термінал – технічний пристрій, який крім функції оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, дозволяє здійснювати і інші платежі (оплату послуг мобільного зв`язку, інтернет-послуг, комунальних послуг тощо). 

Автоматичний в'їзний та виїзний термінал – система пристроїв, яка призначена для пропуску/випуску транспортних засобів на майданчики/з майданчиків для паркування і може бути обладнана приладом для оплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.

Мобільне паркування – оплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів  з використанням засобів мобільного зв`язку. 

Автоматизована система контролю оплати вартості послуг з паркування (далі – АСКОП) – програмно-технічний комплекс, який надає можливість в онлайн-режимі контролювати оплату послуг з користування майданчиками для платного паркування.

Платіжний документ – чек (талон, квитанція), документ на паперовому носії або в електронній формі, який  містить інформацію про суму операції, дату, інші передбачені нормами законодавства України і встановлені формою документа реквізити, та засвідчує сплату вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування.

Платіжні картки – багаторазові платіжні засоби, за допомогою яких, але не виключно, здійснюється оплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів.

Абонементний талон – паперовий (електронний після впровадження АСКОП)  талон на паркування транспортного засобу з визначеною тривалістю паркування.

Тимчасове затримання транспортного засобу – примусова доставка транспортного засобу для зберігання на спеціально обладнаний майданчик (штрафмайданчик) за допомогою евакуатора.

Евакуатор – спеціально обладнаний автомобіль, який використовується для примусового переміщення та доставки транспортного засобу для зберігання на спеціально обладнаний майданчик (штрафмайданчик).

Оператор (уповноважена організація) – комунальне підприємство «Київтранспарксервіс», яке визначено органом місцевого самоврядування для здійснення організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування транспортних засобів згідно з діючим порядком.

Користувач – фізична особа, яка безпосередньо керує транспортним засобом; фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відповідні відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, належний користувач, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, – особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України.

Інспектор з паркування – посадова особа, уповноважена виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) здійснювати контроль за дотриманням користувачами транспортних засобів правил паркування, в т.ч. оплатою вартості послуг з користування платними паркувальними  майданчиками; розглядати справи про адміністративні правопорушення цих правил у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення; накладати адміністративні стягнення.

Резидент – фізична особа, яка використовує транспортні засоби і володіє на праві власності житловими приміщеннями будинків, частками в праві власності на житлові приміщення будинків, або користується на підставі договору найму (оренди) житлового приміщення або договору найму (оренди) службового жилого приміщення житловими будинками або квартирами в багатоквартирних житлових будинках, користується на підставі договору найму (оренди) житловими приміщеннями, які є частиною житлового будинку, або квартирою багатоквартирного житлового будинку, що розташовані на вулицях, зазначених у рішенні Київської міської ради від 23.06.2011р.№242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві», в межах адміністративно-територіальних одиниць (районів).

Інші терміни застосовуються у значеннях, наведених у Законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт», «Про транспорт», Правилах дорожнього руху, Правилах паркування транспортних засобів, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

17.3. Організація та обладнання майданчиків для паркування:

17.3.1. Платні місця для паркування транспортних засобів призначені для тимчасової стоянки транспортних засобів зі стягненням оплати вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування без відповідальності за збереження транспортного засобу.

Організація та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування транспортних засобів здійснюється лише оператором або суб’єктами господарської діяльності, з якими оператор уклав відповідний договір.

17.3.2. Особливі умови користування земельними ділянками, на яких розташовані майданчики для паркування, полягають в розробці та погодженні в установленому цими Правилами порядку схем організації дорожнього руху, згідно з якими у оператора виникає право надання платних послуг паркування транспортних засобів та не потребує розроблення проектів відведення цих земельних ділянок. На таких земельних ділянках оператор не має права здійснювати будь-яку діяльність, окрім надання платних послуг з паркування транспортних засобів та обладнання таких місць, що полягає у запровадженні інноваційних технологій (сучасних систем паркування), нанесенні дорожньої розмітки, встановленні відповідних дорожніх знаків, огорожі та інших елементів благоустрою, у порядку визначеному цими Правилами. Допускається відсутність дорожньої розмітки в залежності від погодних умов, бруду тощо при наявності установлених відповідних за змістом дорожніх знаків, що позначають межі та спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку.

17.3.3. Оператор розробляє схеми організації дорожнього руху на паркувальних майданчиках у відповідності до діючого законодавства України.

Розроблені схеми організації дорожнього руху обов’язково погоджуються:

- при розташуванні місць для паркування в межах міських вулиць і доріг - з Управлінням патрульної поліції у м. Києві;

- в межах шляхопроводів, на тротуарах (при заниженні їх бордюрного каменя або встановлення пандусних з’їздів) - з комунальною корпорацією "Київавтодор" або балансоутримувачем території;

- в межах міжквартальних територій – з районними в м. Києві державними адміністраціями;

- в межах зелених зон – з районними комунальними підприємствами по утриманню зелених насаджень;

- в межах охоронних зон залізних доріг – з власниками (балансоутримувачами)  доріг; 

- на вулицях та дорогах постійного руху осіб, яких охороняють відповідно до законодавства України, –  з Управлінням державної охорони.

Розроблені схеми організації дорожнього руху затверджуються Департаментом транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),

Після затвердження схеми організації дорожнього руху у встановленому цими Правилами порядку оператор повідомляє комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху» про встановлені дорожні знаки з метою внесення їх у єдину дислокацію технічних засобів регулювання дорожнього руху.

17.3.4. Паркувальні майданчики обладнуються відповідно до вимог цих Правил, Правил паркування транспортних засобів та Правил дорожнього руху, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками, інформаційними табличками та суцільною синьою (блакитною) лінією з позначенням меж кожного місця для паркування, на проїзній частині або тротуарах, а також (у разі необхідності) встановлюються обмежувальні засоби для створення безпечних умов руху пішоходам по тротуарах.

Відведені майданчики для паркування повинні бути обладнані паркувальними автоматами та/або платіжними терміналами відповідно до Правил паркування транспортних засобів, затверджених відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

Спеціально обладнані майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та розміткою та можуть бути огороджені, мати зовнішнє освітлення, приміщення для охорони.

На спеціально обладнаних майданчиках для паркування встановлюються автоматичні в'їзні та виїзні термінали, може встановлюватись табло із змінною інформацією про наявність вільних місць для паркування на в'їзді на паркувальний майданчик, система відеоспостереження за рухом транспортних засобів на їх території, можуть бути встановлені контрольно-пропускний пункт, туалет, тощо.

Паркінги повинні мати на в'їзді схему розміщення місць для паркування, в'їздів та виїздів, у тому числі розміщення місць для безоплатного паркування транспортних засобів, зазначених у Законі України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" та обладнуватись автоматичними установками пожежогасіння та пожежною сигналізацією.

Паркувальні автомати і автоматичні в'їзні та виїзні термінали на майданчиках для паркування встановлюються стаціонарно.

На майданчиках для паркування можуть встановлюватись пристрої для заряджання електромобілів, що припарковані на таких майданчиках.

На майданчиках для платного паркування у доступному для ознайомлення користувачів місці розміщується інформація про: оператора (найменування, адреса, контактні телефони); вартість послуг з користування майданчиками для платного паркування, спосіб та порядок оплати.

17.3.5. Забороняється:

17.3.5.1. Паркування транспортних засобів у заборонених для цього місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.

17.3.5.2. Паркування вантажних транспортних засобів на міжквартальних територіях (у дворах житлових будинків).

17.3.5.3. Організація відведених паркувальних майданчиків в місцях, прилеглих до закладів охорони здоров'я (лікувальних установ, що надають стаціонарно-медичну допомогу хворим), крім фармацевтичних, приватних клінік, амбулаторно-поліклінічних, діагностичних центрів та санітарно-профілактичних закладів, до дитячих дошкільних закладів і загальноосвітніх шкіл, територія яких безпосередньо прилягає до вулиці (проспекту, провулку тощо), до міських кладовищ.

17.3.5.4. Паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування без оплати вартості послуг користування майданчиками для паркування більш ніж 10 хвилин (крім спеціально обладнаних майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчику) .

17.3.7. Створення належних умов для діяльності дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій на проїжджих частинах вулиць та площ, в межах фасадної частини будинків, в яких вони розміщені, визначаються за їх зверненнями до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) своїм розпорядженням може визначити місця для безоплатного паркування транспортних засобів цих організацій.

На інших ділянках вулиць та майданів міста Києва паркування транспортних засобів зазначених вище організацій здійснюється на загальних підставах.

17.3.8. Режим роботи майданчиків для паркування визначається виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

У День незалежності України, День Конституції України, День Перемоги, День Києва паркування транспортних засобів на місцях для платного паркування (за винятком платних місць для паркування біля ринків) здійснюється безкоштовно.

17.3.9. Контроль за здійсненням платного паркування транспортних засобів покладається на інспекторів з паркування.

 Інспектори з паркування в межах компетенції, визначених нормами законодавства України, здійснюють контроль за оплатою паркування,   дотриманням правил паркування водіями транспортних засобів,   користуванням за цільовим призначенням місць, відведених для осіб з інвалідністю.   

17.3.10. Паркування таксі та таксомоторів, проводиться згідно з порядком, затвердженим виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією).

17.4. Система управління місцями для платного паркування, координація та контроль:

17.4.1. Система платного паркування транспортних засобів включає:

  • місця для платного паркування транспортних засобів з дорожніми знаками та табличками до них, дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху;
  • абонементні талони;
  • паркомати, платіжні термінали;
  • автоматичні в’їзні та виїзні термінали;
  • мобільне паркування;
  • АСКОП;
  • інспекторів з паркування;
  • працівників, які здійснюють обслуговування та підтримку функціонування програмно-технічного комплексу АСКОП, встановлення, технічне обслуговування та ремонт паркоматів, автоматичних в'їзних та виїзних терміналів та іншого обладнання майданчиків для паркування;
  • працівників Управління патрульної поліції у м. Києві, Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) чи інших визначених Київською міською радою органів, які контролюють дотримання Правил паркування, вимог Правил дорожнього руху та можуть здійснювати разом з оператором функції щодо затримання транспортних засобів чи їх переміщення з метою усунення перешкод.

17.4.3. Оператор у своїх діях керується нормами законодавства України.

17.4.4. Обладнання та утримання паркувальних майданчиків здійснюється згідно із схемою організації дорожнього руху за рахунок оператора або за рахунок суб’єктів господарювання, з яким оператор уклав відповідний договір.

17.4.5. Контроль за дотриманням вимогчинного законодавства України, пов’язаного з паркуванням транспортних засобів здійснюють інспектори з паркування.

17.5. Форми та порядок сплати вартості послуг за користування майданчиками для платного паркування:

17.5.1. Система сплати вартості послуг за користування майданчиками для платного паркування включає наступні форми розрахунків:

- оплата за допомогою абонементних талонів;

- оплата за допомогою паркувальних автоматів, платіжних терміналів, автоматичних в’їзних та виїзних терміналів;

- оплата з використанням засобів мобільного зв’язку (мобільне паркування);

- за допомогою інших програмно-технічних комплексів, призначених для автоматизованого зарахування грошових коштів на відповідні рахунки

- безготівкова попередня оплата за користування місцями для паркування транспортних засобів юридичними особами;

- інші способи оплати, що не суперечать законодавству України.

17.5.2. Оплата вартості користування відведеними майданчиками для паркування здійснюється користувачами в момент постановки транспортного засобу на майданчик для паркування.

17.5.3. Безготівкова попередня оплата за користування місцями для паркування може здійснюватись відповідно до укладеного з оператором договору.

17.5.4. Під час паркування на майданчиках для паркування користувач сплачує вартість послуг за користування майданчиками для паркування у розмірі, встановленому виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) у порядку і межах, визначених законодавством, з урахуванням інвестиційної складової.

17.5.5. При розміщенні транспортних засобів на майданчику для платного паркування користувачі оплачують вартість користування майданчиком для платного паркування транспортного засобу.

17.5.6. Вартість послуг з користування відведеними майданчиками для паркування транспортних засобів стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування.

Вартість послуг з користування майданчиками для паркування за годину/добу/місяць/квартал встановлюється  відповідним розпорядженням Київського міського голови.

У святкові дні, встановлені Кодексом законів про працю України та відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України, паркування транспортних засобів на відведених майданчиках для паркування (за винятком майданчиків для паркування біля ринків, торгівельних та розважальних центрів, залізничних вокзалів, автовокзалів) здійснюється безкоштовно. 

17.6. Дії інспектора з паркування

Для перевірки факту оплати  паркування  інспектор за допомогою пристрою контролю з можливістю фотозйомки (відеозапису)  фотографує реєстраційний номер транспортного засобу (у випадку, якщо номер забруднений або закритий, інспектор має право очистити номер) та з використанням АСКОП перевіряє, чи оплачене паркування.

У разі порушення користувачем правил зупинки, стоянки, паркування, в тому числі неоплати вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування, інспектор з паркування здійснює фото/відеофіксацію обставин адміністративного правопорушення, а саме: дати, часу (моменту фіксації), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів та/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення, передбаченого відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення. При здійсненні фотозйомки обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, а в разі фіксації правопорушення, що полягає у неоплаті вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування в межах населеного пункту, в якому не впроваджена автоматизована система контролю оплати паркування, обов’язковою є наявність додаткового зображення (зображень), що фіксує відсутність документа про оплату послуг з користування майданчиком для платного паркування під лобовим склом транспортного засобу.

Якщо адміністративне правопорушення  зафіксовано у режимі фотозйомки (відеозапису), інспектор з паркування зобов’язаний розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу). Повідомлення має містити інформацію, визначену відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інспектор з паркування у визначеному порядку встановлює відповідальну особу, яка згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення несе адміністративну відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксованих у режимі фотозйомки (відеозапису) та виносить постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів.

Інформацію про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані у режимі фотозйомки (відеозапису), та винесені постанови  про накладення  адміністративного стягнення інспектор з паркування вносить до Реєстру адміністративних правопорушень у строки, визначені відповідною статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інспектор з паркування при винесенні до Реєстру адміністративних правопорушень інформації про зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, а також при винесенні  постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення такого правопорушення перевіряє, чи не були відповідні обставини зафіксовані раніше, а також чи не притягалася відплатна особа до адміністративної відповідальності за це правопорушення іншим інспектором з паркування або іншою уповноваженою особою. Якщо відповідні відомості про зафіксоване правопорушення вже внесені до Реєстру адміністративних правопорушень або відповідальну особу вже притягнуто до адміністративної відповідальності за це правопорушення, постанова іншого інспектора з паркування або іншої уповноваженої особи підлягає скасуванню.

У випадках, визначених відповідними статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення, інспектор з паркування здійснює тимчасове затримання транспортного засобу. Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування  транспортних засобів та їх зберігання  встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Інспектори з паркування забезпечуються спеціальним форменим одягом, опис та зразки якого затверджуються наказом Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

17.6.1. Особа, за якою зареєстрований транспортний засіб, звільняється від відповідальності у разі, якщо:

а) номерні знаки або сам автомобіль були викрадені до моменту правопорушення, про що особа повідомляла компетентні органи;

б) особа надала відомості про особу, якій було передано право керування транспортним засобом, разом із завіреними копіями відповідних договорів оренди, найму, доручення тощо;

в) особа-фактичний порушник сплатить штраф і особисто звернеться до органу стягнення із заявою та копією документа про оплату штрафу.

Особа, яка притягнута до відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), має право зворотної вимоги до особи, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення.

Порядок та особливості притягнення до адміністративної відповідальності заправопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), визначаються Кодексом України про адміністративні правопорушення.

17.7. Тимчасове затримання транспортного засобу:

17.7.1.Порядок тимчасового затримання інспекторами з паркування  транспортних засобів та їх зберігання встановлюється Кабінетом Міністрів України.

17.7.2. Тимчасове затримання транспортного засобу шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку здійснюється у разі вчинення порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.

17.7.3. Для цілей цих Правил розміщення транспортного засобу є таким, що суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху, якщо транспортний засіб:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:

а) на залізничних переїздах;

б) на трамвайних коліях;

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;

г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;

ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;

е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;

з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7)  порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

17.7.4. У випадках, передбачених законодавством, при тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу має бути обов’язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису). Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції із зазначенням державного номера затриманого транспортного засобу, точного часу його затримання та місця зберігання (адреса та телефони спеціального майданчика чи стоянки), розміщувати цю інформацію на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а також передавати повідомлення про тимчасове затримання транспортного засобу на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та адреси електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами (від імені осіб), за якими зареєстровані транспортні засоби, відповідно до чинного законодавства України.

17.7.5. Повернення транспортного засобу, затриманого шляхом доставки для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку, користувачу, відбувається невідкладно за його зверненням після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу.

17.7.6. У разі заподіяння транспортному засобу шкоди при його транспортуванні та/або зберіганні завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб‘єкта господарювання, що надає такі послуги, та/або відповідного страхового відшкодування, що здійснюється за правовідносинами обов‘язкового страхування цивільної відповідальності суб‘єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі їх тимчасового затримання.

17.7.7. Порушення порядку тимчасового затримання транспортних засобів та їх зберігання, у тому числі здійснення такої діяльності без відповідного поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб‘єкта господарювання, що надає такі послуги, за шкоду, яка може бути заподіяна транспортному засобу при здійсненні його транспортування та/або зберігання, прийняття інспектором з паркування грошових коштів у готівковій формі в рахунок оплати вартості послуг з паркування транспортних засобівта/або в рахунок оплати штрафів накладених на місці вчинення правопорушення тягне за собою відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення.

17.7.8. При тимчасовому затриманні транспортних засобів користувачі оплачують вартість послуг з доставки транспортного засобу для зберігання на спеціально обладнаний майданчик (штрафмайданчик) у розмірі, встановленому відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

17.7.9. Користувачі оплачують вартість послуг із зберігання транспортних засобів на спеціально обладнаних майданчиках (штрафмайданчик) при тимчасовому затриманні (евакуації) таких транспортних засобів у розмірі, встановленому оператором.

17.8. Порядок оскарження дій посадових осіб:

17.8.1. Дії і рішення посадових осіб, пов'язані із виконанням цих Правил, можуть бути оскаржені до вищестоящого органу (в залежності від підпорядкування) або до суду.

17.8.2. Розгляд скарг власників транспортних засобів чи осіб, які мають право на користування ними, здійснюється відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

17.9. Пільги при користуванні місцями для платного паркування:

17.9.1. Правом безкоштовного паркування користуються: 

- особи з інвалідністю та водії, які перевозять осіб з інвалідністю;

- резиденти - з 20.00 до 08.00 в межах, визначених адміністративно-територіальним розподілом (в межах районів міста), за умови наявності резидентного дозволу, оформленого у встановленому порядку

 - спеціальний автотранспорт, який має відповідні  розпізнавальні знаки, кольорографічні забарвлення і написи, - під час виконання прямих службових обов'язків у зоні місць для платного паркування (прокуратури, МВС, СБУ, пожежної охорони, швидкої допомоги, аварійний спецавтотранспорт міських комунальних служб тощо).

- інші особи, право на безкоштовне паркування яких передбачено законодавством.

17.9.2. Для обліку осіб з інвалідністю та резидентів в АСКОП створюється окремий реєстр (база даних).

Внесення відомостей до реєстру осіб з інвалідністю та реєстру резидентів здійснюється в установленому порядку.

Дозвіл на резидентне паркування оформлюється у порядку, встановленому уповноваженим на це органом. 

17.9.3. Оператор на майданчиках платного паркування автотранспортних засобів повинен забезпечити виділення спеціальних місць для паркування в обсязі 10 відсотків від загальної кількості, але не менше одного місця для паркування автомобілів та інших автотранспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю, з їх позначенням відповідними розмітками або інформаційними табличками.

17.10. Повноваження та обов'язки суб'єктів паркувальної діяльності:

17.10.1. Київська міська рада:

- затверджує Перелік паркувальних майданчиків, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів;

- забезпечує ознайомлення власників транспортних засобів з цими Правилами через місцеві засоби масової інформації;

- контролює, координує та узгоджує роботу всіх учасників діяльності системи паркування транспортних засобів у межах адміністративно-територіальної одиниці;

- здійснює інші повноваження, передбачені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

17.10.2. Управління патрульної поліції у м. Києві:

- узгоджують схеми організації дорожнього руху на майданчики для платного паркування (в межах червоних ліній міських вулиць та доріг);

- контролюють виконання Правил паркування транспортних засобів та цих Правил;

- накладають у межах своєї компетенції адміністративні стягнення на водіїв за порушення ними вимог Правил паркування транспортних засобів.

17.10.3. Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

- в межах своєї компетенції здійснює контроль за дотриманням цих Правил;

- затверджує схеми організації дорожнього руху на паркувальних майданчиках.

17.10.4. Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

-  у встановленому порядку повідомляє Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про виявленні порушення, пов’язані з паркування транспортних засобів на тротуарах, зелених зонах, створення перешкод для утримання та прибирання об’єктів та елементів благоустрою;

- за заявкою комунального підприємства «Київтранспарксервіс» вживає заходи щодо демонтажу обладнання на самовільно організованих майданчиках для паркування або майданчиків, обладнаних з порушенням цих Правил.

17.10.5. Оператор:

- надає послуги з паркування транспортних засобів;

- здійснює контроль за провадженням діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на паркувальних майданчиках;

- облаштовує майданчики для паркування транспортних засобів на яких він здійснює діяльність у відповідності до вимог цих Правил та інших нормативно-правових актів;

- здійснює впровадження, експлуатацію та належне технічне утримання засобів системи платного паркування транспортних засобів на визначених у встановленому порядку місцях;

- взаємодіє з працівниками підрозділів Управління патрульної поліції у м. Києві з питань організації та контролю за паркуванням транспортних засобів;

- здійснює контроль за дотриманням належного санітарного стану на місцях паркування транспортних засобів;

- попереджає водіїв про необхідність дотримання вимог Закону України «Про дорожній рух» у частині дотримання водіями належного санітарного стану на місці платного паркування автотранспортних засобів;

- не несе відповідальності за збереження транспортних засобів, розміщених на майданчиках для паркування транспортних засобів, якщо це не входить у перелік додаткових послуг, що ним надаються.

17.10.6. Користувачі зобов'язані:

- дотримуватись вимог цих Правил, Правил паркування транспортних засобів, , Правил дорожнього руху та інших нормативно-правових актів, що регулюють сферу платного паркування на території населеного пункту;

- розміщувати транспортні засоби на паркувальних майданчиках виключно у визначених місцях для паркування відповідно до ліній розмітки, дорожніх знаків та табличок до них;

- своєчасно сплачувати послуги з користування майданчиків для платного паркування;

- після закінчення часу паркування, за який сплачено, звільнити місце для паркування або сплатити вартість послуг з користування майданчика для паркування за час фактичного паркування;

- дотримуватись чистоти і порядку на території майданчиків для паркування транспортних засобів.

17.10.7. Інспектори з паркування:

- фіксують порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів у режимі фотозйомки (відеозапису);

-  у випадках, визначених Кодексом про адміністративні правопорушення України, здійснюють розгляд справ про адміністративні правопорушення, виносять постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та накладають адміністративні стягнення;

- розміщують на лобовому склі транспортних засобів повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності;

-  у випадках, визначених Кодексом про адміністративні правопорушення України, проводять тимчасове затримання транспортних засобів.

17.10.8. Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) затверджує вимоги до облаштування спеціально обладнаних паркувальних майданчиків, розмір вартості користування паркувальними майданчиками,  розмір вартості транспортування, зберігання транспортного засобу.

2. Внести зміни до додатка 5 до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів у м.Києві», виклавши пункти 4.3 та 4.4розділу 4 в новій редакції:

«4.3. Сума збору, яка підлягає сплаті за податковий (звітний) квартал і відображається в податковій декларації, розраховується за наступною формулою:

P = (S - I ) * C * M * N,

де: P - сума збору, яка підлягає сплаті за звітний квартал;

S - площа земельної ділянки, відведеної для забезпечення паркування транспортних засобів;

I - площа земельної ділянки, відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні";

C - ставка збору;

M - мінімальна заробітна плата, встановлена Законом на 1 січня податкового (звітного) року;

N - кількість днів провадження діяльності.

4.4. Закріплення за оператором або вилучення у оператора площ земельних ділянок для забезпечення паркування транспортних засобів здійснюється згідно із рішенням Київської міської ради».

3. Офіційно оприлюднити рішення в газеті Київської міської ради «Хрещатик».

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами.


Київський міський голова                                                              Віталій КЛИЧКО

 

Аналіз регуляторного впливу

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до вимог законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про столицю України – місто-герой Київ», «Про благоустрій населених пунктів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308.

Головним розробником проекту рішення Київської міської ради «Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради щодо правил паркування» є депутат Київської міської ради Странніков А.М.

1. Визначення проблеми

Проект рішення підготовлений у зв’язку із необхідністю приведення нормативно-правових актів Київської міської ради, які стосуються сфери паркування транспортних засобів, у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» від 21.12.2017 № 2262-VIII (далі – Закон).

Законом передбачаються реформування сфери паркування транспортних засобів, створюється механізм притягнення до адміністративної відповідальності за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису). Крім того, органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), здійснення контролю за правилами паркування транспортних засобів, затримувати транспортні засоби. Притягувати до адміністративної відповідальності від органів місцевого самоврядування будуть – інспектори з паркування.

Правила благоустрою міста Києва, затверджені рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051, регулюють питання правил паркування транспортних засобів в м. Києві, однак, у зв’язку з прийняттям Закону, постало ряд питань, які не передбачені Правилами благоустрою, натомість потребують нормативно-правового регулювання на місцевому рівні.

Проектом рішення також пропонуються зручні умови щодо користування паркувальними майданчиками, впровадження автоматизованої системи контролю оплати за паркування транспортних засобів в м.Києві, механізм контролю за дотриманням правил паркування, створення «перехоплюючих» паркувальних майданчиків на в’їздах до міста біля основних магістралей та  станцій метрополітену, введення резидентного паркування.

Підпунктом 4.3 пункту 4 додатку 5 рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві» передбачена формула розрахунку суми збору за місця для паркування транспортних засобів:

P = (S - I - A) * C * M * N, де:

P - сума збору, яка підлягає сплаті за звітний квартал;

S - площа земельної ділянки, відведеної для забезпечення паркування транспортних засобів;

I - площа земельної ділянки, відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні";

A - площа земельної ділянки, тимчасово виведеної з експлуатації за розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

C - ставка збору;

M - мінімальна заробітна плата, встановлена Законом на 1 січня податкового (звітного) року;

N - кількість днів провадження діяльності.

Відповідно до підпункту 4.4 пункту додатку 5 рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві» тимчасове (на визначений строк) виведення з експлуатації площ земельних ділянок, відведених для забезпечення паркування транспортних засобів, здійснюється за розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Враховуючи, що виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) не приймалось відповідних розпоряджень, коефіцієнт А при розрахунку суми збору завжди нульовий й жодним чином не впливає на сам розрахунок.

Таким чином, проектом рішення пропонується така формула розрахунку суми збору за місця для паркування транспортних засобів: P = (S - I) * C * M * N. З метою уникнення в подальшому колізій при визначені суми збору, пропонується закріплення за оператором або вилучення у оператора площ земельних ділянок для забезпечення паркування транспортних засобів здійснюється згідно із рішенням Київської міської ради

Основні групи (підгрупи), на які проблема справляє вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни      

+

 

Держава          

+

 

Суб’єкти господарювання

+

                    

Проблема не може бути розв’язана за допомогою існуючих правил паркування транспортних засобів, оскільки не будуть використані повноваження Київської міської ради.

Проблема не може бути розв’язана за рахунок діючих регуляторних актів, у зв’язку з їх відсутністю.

Для вирішення проблеми пропонується внести зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року №1051/1051 та до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м. Києві».

2. Цілі правового регулювання

Проект рішення підготовлений у зв’язку із необхідністю внесення змін до Правил благоустрою міста Києва з метою врегулювання питань у сфері паркування транспортних засобів, а також приведення Правил благоустрою міста Києва та у відповідність до оновленого законодавства України.

Проектом цього рішення Київської міської ради передбачено внесення змін до  Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року №1051/1051 та до рішення Київської міської ради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві».

Цілями регуляторного акта є врегулювання питань, що стосуються:

- здійснення контролю за дотриманням правил паркування та оплати за отриманні послуги, механізму накладення адміністративних стягнень за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису);

- створення служби інспекторів з паркування в структурі виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації);

- уповноваження інспекторів з паркування розглядати адміністративні справи, накладати адміністративні стягнення, затримувати транспортні засоби,

- запровадження в м. Києві автоматизованої системи контролю оплати за паркування;

- підвищення свідомості киян та гостей міста щодо дотримання правил паркування;

- збільшити обсяг надходжень до місцевого бюджету за рахунок сплачених адміністративних штрафів.

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

3.1. Визначення альтернативних способів:

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Залишення існуючої ситуації та діючої редакції  Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 та рішення Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві» без змін.

Альтернатива 2

 

Використовувати нормативно-правові акти, наявні на загальнодержавному рівні (Закон України «Про благоустрій населених пунктів»,  постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» від 03.12.2009 № 1342 тощо).

Альтернатива 3

 

Прийняття запропонованого проекту рішення, яким   вносяться зміни до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 №1051/1051 та до рішення Київської міської ради від 23.06.2011 №242/5629 «Про встановлення місцевих податків і зборів в м.Києві» щодо системи контролю за дотриманням правил паркування та оплати,  механізму накладення штрафу за порушення правил паркування.

3.2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

3.2.1.Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи

         Вигоди

       Витрати

Альтернатива 1

 

Не передбачаються

Організаційні, нормативно-правові та фінансові умови функціонування сфери паркування, визначені в чинних регуляторних актах, не відповідають ні потребам учасників дорожнього руху, ні вимогам населення, ні європейським практикам у цій сфері. Чинні редакції цих актів не відповідають положенням  Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів, що при використанні у діяльності  може призвести до колізій у  нормах та випадках, коли положення норм Закону та регуляторних актів суперечать один одному.

Значна частина коштів, сплачених за паркування автотранспорту, не доходить до бюджету міста, адже відсутність правових норм, які закріплюють необхідність контролю за сплатою за паркування, надає можливість для запровадження корупційних схем.

З вищевказаного випливає, що дана альтернатива не вирішує заявленої проблеми та  є недоцільною.

Альтернатива 2

 

Реалізація владних повноважень органів державної влади, єдиний порядок реалізації нормативно-правових актів загальнодержавного рівня для  міст, сіл та селищ.

Такий підхід є нераціональним, оскільки  стаття 34 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»  визначає, що Правила благоустрою території населеного пункту – нормативно-правовий акт, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою. Правила розробляються для всіх сіл, селищ, міст і затверджуються відповідними органами місцевого самоврядування.  Отже, дана альтернатива не прийнятна через те, що в даному Законі є пряма вказівка на затвердження Правил благоустрою території в усіх селах, селищах, містах. Крім зазначеної наявної  імперативної норми закону, слід зауважити, що положення основного Закону не враховують специфіки благоустрою та паркування окремо взятого конкретного населеного пункту, зокрема, міста Києва. 

Альтернатива 3

 

Реалізація владних повноважень органів місцевого самоврядування,  закріплення порядку здійснення систематизованого контролю за дотриманням правил паркування та сплатою у нормативно-правових актах локального рівня. автоматичний та достовірний облік коштів, сплачених за паркування, гарантоване спрямування їх за призначенням - до місцевого бюджету, збільшення надходжень до бюджету за рахунок прозорого механізму сплати за паркування та сплачених адміністративних штрафів; розвиток інфраструктури паркування, в тому числі створення "перехоплюючих" паркувальних комплексів;розвантаження (вивільнення) центральної частини міста.

Витрати на створення та утримання служби  інспекторів з паркування в структурі органу місцевого самоврядування, введення  в дію на території столиці та обслуговування Автоматизованої системи контролю сплати вартості послуг з паркування.

3.2.2.Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи

         Вигоди

       Витрати

Альтернатива 1

 

Не передбачаються

1.Організаційні, нормативно-правові та фінансові умови функціонування сфери паркування, визначені в чинних регуляторних актах, не відповідають потребам учасників дорожнього руху. Непрозорий механізм сплати за паркування, при якому вимагається готівковий розрахунок за послуги з паркування, фактичний розмір сплати  і місце кінцевого спрямування якого неможливо перевірити.

2. Сплата за паркування транспортного засобу.

Альтернатива 2

 

 Не передбачаються

1.Положення нормативно-правових актів загальнодержавного рівня  не враховують специфіки благоустрою та паркування окремо взятого конкретного населеного пункту, зокрема, міста Києва, актуальні проблеми паркувального простору та потреби мешканців столиці.

2.Сплата за паркування транспортного засобу.

Альтернатива 3

 

Прозорий механізм сплати за паркування, доступність та комфортність послуг з паркування, зменшення кількості  заторів шляхом невідворотної евакуації автомобілів, що ускладнюють або блокують рух транспорту широкий спектр зручних способів їх оплати, зокрема, з використанням спеціальних програм для сучасних гаджетів.

Сплата за паркування транспортного засобу.

3.2.3.Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання*

Показник

Великі

 Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

_

_

 

 

8

 

217

 

225

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

_

_

3,5%

96,5%

100%

*за інформацією комунального підприємства «Київтранспарксервіс» щодо кількості укладених договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування, станом на 01.08.2018

Вид альтернативи

         Вигоди

       Витрати

Альтернатива 1

 

Для  суб’єктів господарювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків  - не передбачаються.

Для інших суб’єктів господарювання – не передбачаються.

 Для  суб’єктів господарювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків  - витрати на утримання в належному санітарному стані паркувальних майданчиків, витрати на обладнання паркувальних майданчиків елементами автоматизованої системи контролю оплати за паркування.

Для інших суб’єктів господарювання – непрозорий механізм сплати, подальше погіршення якості послуг з паркування.

Альтернатива 2

 

Для  суб’єктів господарювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків  - не передбачаються.

Для інших суб’єктів господарювання – не передбачаються.

Для  суб’єктів господарювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків  - витрати на утримання в належному санітарному стані паркувальних майданчиків, витрати   на обладнання паркувальних майданчиків елементами Автоматизованої системи контролю сплати вартості послуг з паркування .

Для інших суб’єктів господарювання – непрозорий механізм сплати, подальше погіршення якості послуг з паркування.

Альтернатива 3

 

Для  суб’єктів господарювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків  та інших субєктів господарювання -впорядкування правовідносин між суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування. Створення умов для реалізації прав суб’єктів господарювання у сфері паркування міста. Зменшення кількості та тривалості заторів у столиці шляхом евакуації автомобілів, що ускладнюють або блокують рух транспорту.

Можливість інвестувати  у розвиток паркувальної інфраструктури та будівництво підземних та наземних паркувальних комплексів.

Витрати на утримання в належному санітарному стані паркувальних майданчиків, витрати   на обладнання паркувальних майданчиків елементами Автоматизованої системи контролю оплати за паркування.

Сума витрат  суб’єктів господарювання на виконання регулювання, яким надано право на експлуатацію паркувальних майданчиків, складатиме близько 4725000,00.

3.2.4.Сумарні витрати за альтернативами

Вид альтернативи

Сума витрат

Альтернатива 1

Обчислити неможливо

Альтернатива 2

Обчислити неможливо

Альтернатива 3

 

Сума витрат складає 4725000,00

4.Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності  (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Вид альтернативи

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментар щодо  присвоєння відповідного балу

Альтернатива 1

1

За вказаної альтернативи проблема не може бути розв’язана.

Альтернатива 2

1

Не відповідає імперативним нормам Закону.

Альтернатива 3

4

Оптимальний варіант збалансування інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання.

Враховуючи викладене, єдиним способом розв’язання заявленої проблеми, що відповідає потребам та забезпечує поступове досягнення встановлених цілей,  є прийняття запропонованого проекту рішення.

Запропонований спосіб відповідає чинному законодавству, має конкретно визначений алгоритм, конкретні засоби досягнення цілей та обґрунтовані витрати.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, запропонований проект регуляторного акта є єдиним ефективним способом досягнення цілей.

5. Механізм та заходи, які забезпечатьрозв’язання проблеми

Для розв’язання проблеми, зазначеної в розділі 1 цього аналізу, пропонуємо на засіданні Київської міської ради прийняти рішення «Про внесення змін до деяких рішень Київської міської ради  щодо правил паркування».     

Для оптимального вирішення проблеми та виконання норм зазначеного рішення всіма учасниками правовідносин у сфері паркування пропонується здійснити наступні організаційні заходи:

- забезпечити здійснення контролю за дотриманням правил паркування та оплати за отриманні послуги, механізму накладення адміністративних стягнень за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису);

- уповноважити інспекторів з паркування розглядати адміністративні справи, накладати адміністративні стягнення, затримувати транспортні засоби;

- впровадити в м. Києві автоматизованої системи контролю оплати за паркування.

6. Оцінка виконання вимог регуляторного акту залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги.

Оскільки державне регулювання вищевказаного питання передбачає, крім іншого, утворення нового структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради (Інспекції з паркування), а саме: в структурі Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської  міської державної адміністрації), на виконання вимог даного проекту регуляторного акту  передбачається здійснити наступні витрати, які складають бюджет нового структурного підрозділу:

Порядковий номер

Назва органу

Витрати на адміністрування регулювання за рік, гривень

Сумарні витрати на адміністрування регулювання за п’ять років, гривень

1

Інспекція з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської  міської державної адміністрації

 

- адміністративні, господарські та інші витрати – 16 910 100,00

 

 

 

 

 

 

-

- адміністративні, господарські та інші витрати – 84 550 500,00

 

 

 

 

 

 

2.

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс»

Витрати на впровадження АСКОП – 10 млн.грн.

- витрати на впровадження системи АСКОП - 130 млн. грн.

 

 

26 910 100,00

214 550 500,00

7. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акту

Строк дії пропонується не обмежувати в часі. При внесенні змін до чинних нормативно-правових актів, які можуть впливати на дію регуляторного акту, до нього будуть вноситись відповідні корективи.

8. Визначення показників результативності дії регуляторного акту

Показниками результативності регуляторного акта є:

- кількість порушень правил паркування, які обчислюються відповідно до кількості протоколів про адміністративні правопорушення за статтями 122 та 152-1 КУпАП України;

- розмір надходжень до місцевого бюджету за рахунок сплачених адміністративних штрафів;

- кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта;

-  розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та /або пов’язаними з виконанням вимог акту;

- рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акту.

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акту

Оцінка ефективності регуляторного акту буде здійснюватись за допомогою проведення повторного та періодичного відстеження результативності регуляторного акту.

Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись через рік після набрання ним чинності.

Результативність рішення буде відстежуватись статистичним методом.

Періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Повторне та періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися згідно з планами заходів та графіками по відстеженню, які затверджуються розробником цього регуляторного акта.

Повторне та періодичні відстеження результативності регуляторного акта будуть здійснюватися згідно з планами заходів та графіками по відстеженню, які затверджуються розробником цього регуляторного акта.


Депутат Київської міської ради                                                            Андрій СТРАННІКОВ

 

Додаток №1
до Аналізу регуляторного впливу
проекту рішення Київської міської ради
«Про внесення змін до деяких рішень
Київської міської ради  щодо правил паркування»

 

ТЕСТ 
малого підприємництва (М-Тест)

1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником  у І півріччі 2018 року.

Порядковий номер

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1

Консультації у телефонному режимі

15

В цілому підтримано

2

Робочі зустрічі (ФОП Наконечний Ю.А., ПП «Центр безпеки та права», ПрАТ «БП Оболонь», ТОВ «ОК «Сокіл»,ФОП Макухов Г.В.,ТОВ «Авто Гром» та ін.).

10

Регулювання сприймається, отримано інформацію щодо витрат часу на отримання первинної інформації про вимоги регулювання.

3

Наради (ФОП Лисенко І.І., ФОП Фільварків О.Р., ТОВ «Трейдмайстер Сервіс Юкрейн», ФОП Какацій А.Д. та ін.).

11

В цілому регулювання сприймається

2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 225 (одиниць), у тому числі малого підприємництва 8 (одиниць) та мікропідприємництва 217 (одиниць);

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив,  -  3,5 % (відсотка);

питома вага суб’єктів малого підприємництва (мікропідприємств) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив - 96,5% (відсотків).

3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

Порядковий номер

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за
п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

Формула:

кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

 

15 000,00

0,00 (витрати відсутні)

15 000,00

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:

прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедур обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

Формула:

оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

4

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:

оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х  кількість процедур  технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х  кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

6000,00

6000,00

30 000,00

5

Інші процедури (уточнити)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

6

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

21 000,00

6000,00

45 000,00

7

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць  (за інформацією комунального підприємства «Київтранспарксервіс» щодо кількості укладених договорів про надання права на експлуатацію фіксованих місць для паркування, станом на 01.08.2018)

225

225

225

8

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х  кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

4725000,00

1350000,00

10125000,00

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

1год. (час,який витрачається суб’єктами на пошук акта в мережі Інтернет; за результатами консультацій  1*82,71 грн.(вартість  1 часу роботи, виходячи із середньомісячної заробітної плати) *1(кількість нормативно-правових актів, з якими необхідно ознайомитись) = 82,71

0,00 (витрати відсутні)

82,71 (витрати на пошук акта в мережі Інтернет  у перший рік)+0,00 (витрати на пошук акта в мережі Інтернет  у наступні роки) *4 = 82,71 грн.

10

Процедури організації виконання вимог регулювання

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

11

Процедури офіційного звітування

Формула:

витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб’єктів, що користуються формами засобів – окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв’язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

12

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

Формула:

витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

13

Інші процедури (уточнити)

0,00

 (витрати відсутні)

0,00 (витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

14

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

82,71

0,00 (витрати відсутні)

82,71

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць

225

225

225

16

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

18609,75

0,00

18609,75

Примітки: Інформація про час, який витрачається суб’єктами господарювання на виконання процедури, є оціночною, та отримана за результатами  проведених консультацій.     

У розрахунку вартості 1 години роботи використано розмір середньомісячної заробітної плати у місті Києві за квітень 2018 року (13 150,00 грн.). Джерело отримання інформації: офіційний сайт Головного управління статистики м.Києва.

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

Розрахунок бюджетних витрат на адміністрування регулювання здійснюється окремо для кожного відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, що залучений до процесу регулювання.

Державний орган, для якого здійснюється розрахунок вартості адміністрування регулювання:Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної  адміністрації)

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання

-

-

-

-

-

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

-

-

-

-

-

камеральні

-

-

-

-

-

виїзні

-

-

-

-

-

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури : затвердження схем організації дорожнього руху

1 год.

42,61

1

225

9587,25

Разом за рік

-

-

-

-

9587,25

Сумарно за п’ять років

-

-

-

-

47936,25

__________ 
   * Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.

 Оскільки державне регулювання вищевказаного питання передбачає, крім іншого, утворення нового структурного підрозділу державного органу (служби інспекторів з паркування) в структурі Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської  міської державної адміністрації), на виконання вимог даного проекту регуляторного акта  передбачається здійснити наступні витрати, які складають бюджет нового структурного підрозділу:

Порядковий номер

Назва органу

Витрати на адміністрування регулювання за рік, гривень

Сумарні витрати на адміністрування регулювання за п’ять років, гривень

1

Інспекція з паркування Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської  міської державної адміністрації

 

- адміністративні, господарські та інші витрати – 16 910 100,00

 

 

 

 

 

 

-

- адміністративні, господарські та інші витрати – 84 550 500,00

 

 

 

 

 

 

2.

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс»

Витрати на впровадження АСКОП – 10 млн.грн.

- витрати на впровадження системи АСКОП - 130 млн. грн.

 

 

26 910 100,00

214 550 500,00

4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

Порядковий номер

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

4725000,00

(дані рядка 8 пункту 3 цього додатка)

10125000,00

(дані рядка 8 пункту 3 цього додатка)

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

18609,75

(дані рядка 16 пункту 3 цього додатка)

18609,75

(дані рядка 16 пункту 3 цього додатка)

3

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання

4293609,75

(сума рядків 1 та 2 цієї таблиці)

10143609,75

(сума рядків 1 та 2 цієї таблиці)

4

Бюджетні витрати  на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

31 203 709,75

(дані з таблиці “Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва” цього додатка)

224 694 109,75

(дані з таблиці “Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва” цього додатку)

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

161 203 709,75

(сума рядків 3 та 4 цієї таблиці)

234 694 109,75

(сума рядків 3 та 4 цієї таблиці)

5. Розроблення корегуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання не передбачено.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]