Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати

Ворог дистанційно мінує наші землі. Стань амбасадором безпеки та допоможи вберегти життя!

Місця, які ще вчора були безпечними, сьогодні можуть бути заміновані: росіяни дистанційно мінують населені пункти, які не можуть окупувати. Особливо небезпечні міни-«пелюстки» – невеликі вибухові пристрої, що маскуються під листя та сміття і становлять смертельну загрозу для дорослих та дітей. 

За даними Херсонської ОВА, з моменту деокупації області від підриву на вибухонебезпечних предметах постраждали 164 людини, з них 63 загинули

Уже з початку 2025-го року 9 людей постраждало, з яких двоє загинули. Ці цифри нагадують, як важливо інформувати населення про правила мінної безпеки.

Команда проєкту Dovidka.info Центру стратегічних комунікацій спільно з Херсонською ОВА та Херсонською МВА створили анімаційний ролик, який доступно пояснює, як розпізнати міни-"пелюстки" та що робити, якщо їх виявили. 

Інструкцію розробили фахівці Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області.

«Вже три роки в рамках проєкту Dovidka.info ми створюємо матеріали, які допомагають бути в безпеці. Бо ворог постійно тероризує нас новими загрозами. Вкрай важливо доносити цю інформацію до якомога більшої кількості людей, передавати її одне одному: рідним, сусідам, колегам тощо. Бо це – шлях порятунку і турбота про близьких. Тому закликаю доєднуватись до цієї кампанії та поширювати такі матеріали. Долучайтесь! Ставайте амбасадорами безпеки!» – наголошує заступник керівника Центру Стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Микола Балабан.

Як ви можете допомогти

  • Станьте амбасадором безпеки – поділіться відеороликом з друзями, родичами та знайомими, особливо тими, хто мешкає у прифронтових і прикордонних районах.
  • Поговоріть з дітьми – міни-«пелюстки» часто привертають увагу дітей, бо за формою схожі на іграшки. Поясніть дітям небезпеку та покажіть відео, щоб вони знали, як діяти у небезпечних ситуаціях.

Що ще можна зробити?

Роздрукуйте постери з інформацією про мінну безпеку. На сайті Dovidka.info є макети постерів у різних форматах, зокрема й А4, які можна роздрукувати на звичайному принтері. 

Розмістіть їх у своєму будинку, офісі, на зупинках громадського транспорту – будь-де, де їх побачить якомога більше людей.

Обізнаність – це перший крок до порятунку. Допоможіть поширити інформацію та вберегти життя!



ОБЕРЕЖНО: МІНИ!


Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть  в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено: 

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]