Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні»
Міністерство розвитку громад та територій України оголошує початок відбору проєктів у програмі «Енергоефективність громадських будівель в Україні»
Міністерство розвитку громад та територій України, відповідно до Порядку відбору Кінцевих бенефіціарів Проекту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», затвердженого наказом Міністерства розвитку громад та територій України №228 від 29 листопада 2022 року, повідомляє про оголошення початку відбору проектів. Фінансування буде здійснюватися в рамках Фінансової угоди (Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні») між Україною та Європейським інвестиційним банком.
Відповідно до вимог Порядку відбору, заявки на участь у Програмі подаються органами місцевого самоврядування, які є Кінцевими бенефіціарами проектів.
Програма орієнтована, в першу чергу, на малі та середні міста та територіальні громади по всій території України, за винятком районів, визначених Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
Фінансування надаватиметься Кінцевим бенефіціарам на термомодернізацію громадських будівель (лікарень, шкіл, дитсадків, спортивних закладів, будинків культури, будівель органів місцевого самоврядування тощо).
Зазначаємо також, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2025 № 220 органи місцевого самоврядування можуть отримати ґрант на фінансування заходів з підвищення енергоефективності за кожним закладом охорони здоров’я до 50% коштів затверджених Європейським інвестиційним банком за фінансовою угодою, але не більше 300 тис. євро на кожен окремий заклад охорони здоров’я.
Крім проектів термомодернізації будівель, фінансування може бути надано на будівельні роботи (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії російської федерації) у громадських будівлях, у тому числі, з метою забезпечення відповідності потребам внутрішньо переміщених осіб та приймаючих їх територіальних громад.
Попередній відбір проектів термомодернізації для участі у Програмі проводитиметься окремо для двох груп Кінцевих бенефіціарів на основі готовності проектної та іншої технічної документації.
До першої групи увійдуть Кінцеві бенефіціари, які мають готову проектну та іншу технічну документацією на проекти термомодернізації, що подаються на відбір. Після відбору та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Мінрозвитку та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
До другої групи увійдуть Кінцеві Бенефіціари, які не мають готової проектної та іншої технічної документації на проекти термомодернізації. Після попереднього відбору вони будуть зобов’язані підготувати таку документацію та подати її на оцінку проекту термомодернізації. Громади з населенням до 50 тисяч осіб можуть отримати грант на розробку проєктно-кошторисної документації.
Після оцінки проекту термомодернізації та проведення оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів, такі Кінцеві бенефіціари укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України, Мінрозвитку та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
Вимоги до Кінцевих Бенефіціарів та проектів термомодернізації наведено у Порядку відбору, критеріях прийнятності Кінцевих Бенефіціарів, опублікованих на веб-сайті Мінрозвитку.
Кінцевим бенефіціарам, які мають намір подавати заявки на проекти з термомодернізації шкіл, рекомендується звернути увагу на реформу шкільного харчування, що триває в Україні. Ця ініціатива підкреслює важливість покращення не лише навчального середовища, але й стандартів харчування та інфраструктури харчоблоків у школах. Тому заявникам пропонується скористатися можливостями, які надає Програма UPBEE, і включити оновлення та модернізацію шкільних кухонь до своїх проектів з енергоефективності. Такий комплексний підхід сприятиме як покращенню енергоефективності, так і підвищенню стандартів харчування для учнів по всій Україні.
Більше інформації про конкурс, можна знайти на сайті Мінрозвитку, зокрема за посиланням: https://surl.li/uaprka
Заявки щодо участі у відборі проектів із супровідними документами приймаються на електронну адресу: [email protected]
Додаткову інформацію можна отримати за електронною адресою: [email protected] чи за телефонами: +380 98 443 27 92 (WhatsApp, Viber) або +380 44 351 46 31
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]