Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як підвищити енергоефективність?

Енергоефективність – це використання меншої кількості енергії при тому ж рівні комфорту в приміщенні та будівлі. Докладно про енергозбереження в побуті - на сайті Держенергоефективності.

Як реалізувати побутове енергозбереження

  • Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.

  • Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.

  • Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.

  • Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій - заміна газового котла твердопаливним, встановлення вітрогенераторів.

Корисні поради

  • Тепло квартир залежить не лише від якості центрального опалення або потужних обігрівачів, а й від правильної теплоізоляції приміщення. Адже утримати тепло в помешканні досить важко.

  • Тож в першу чергу фахівці радять утеплити стіни та встановити теплоізоляцію, аби не обігрівати повітря на вулиці. Третину тепла (33 %) будинки втрачають саме через неправильно теплоізольовані стіни.

  • Утеплюючи стіни, стелю та підлогу, більшість забуває, що 15-25% тепла втрачається саме через вікна.
  • Якщо вам не вистачає коштів на встановлення дорогих металопластикових вікон, або ви прихильник екологічно чистих матеріалів, варто задуматись, чим краще утеплити дерев’яні вікна та двері.
  • Зауважимо, щоб добре утеплити вікна, мало їх просто заклеїти спеціальними засобами, також важливо прогерметизувати щілини між віконною рамою і стіною та між рамою і склом.
  • Якщо ж ви наважились на заміну вікон, то бажано, щоб вони були з подвійним або потрійним заскленням, а балкони та лоджії засклені склопакетами — це зменшить втрати тепла до 50%.
  • Крім того, на вікна можна встановити тепловідбивну плівку: вона пропускає 80% видимого світла, а всередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.
  • На стіні за радіатором встановіть тепловідбивний екран з фольги або подібних матеріалів, які направлятимуть тепло всередину приміщення.
  • Слідкуйте за тим, щоб двері у під’їзд були герметично зачинені – це допоможе зберегти до 20% загальних втрат тепла в оселі.

Детальніше про ефективні методи енергозбереження та міські програми капітального ремонту і термомодернізації житлових будинків на сайті муніципального проекту Школа обізнаного киянина.

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Держенергоефективності за номером (044) 296 71 60 та (044) 292 32 57. Консультацію щодо утеплення, впровадження енергоефективних заходів, вибору необхідних матеріалів тощо можна отримати за телефонами безкоштовної гарячої лінії «Муніципальної енергетичної реформи в Україні» за номером 0 800 210 611 та проекту “IQEnergy” за номером 0 800 505 717.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]