Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Що таке ОСББ і як його створити?

ОСББ – це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, яка створена, щоб спростити управління та використання майном.

Для чого створюють ОСББ

  • Для вирішення питань, що стосуються всіх мешканців будинку. Правління ОСББ може займатися вирішенням поточних питань і проблем, це дозволяє не скликати загальні збори з кожного дрібного приводу.
  • Наявність ОСББ дозволяє співвласникам захищати свої інтереси перед управляючими компаніями, підрядними організаціями тощо.
  • ОСББ має право на свій розсуд укладати договори на обслуговування будинків з обраними компаніями, обравши тих постачальників послуг, які відповідають вимогам та пропонують кращі ціни, а не користуватись тими послугами, що реалізують ЖЕУ.

Вищим органом управління об’єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів ОСББ є обов’язковими для всіх співвласників будинку.

Як створити ОСББ

  • необхідно створити ініціативну групу (з підписанням протоколу про її створення) з більше ніж трьох співвласників приміщень будинку;
  • підготовка до створення, що може включати роз’яснювальну роботу серед мешканців, збір переліку власників в будинку тощо та підготовка статуту;
  • повідомити (рекомендованим листом за два тижні або особисто вручити запрошення) та провести установчі збори (з оформленням відповідного протоколу), за необхідності провести письмове опитування;
  • провести державну реєстрацію ОСББ, підготувавши заявупро державну реєстрацію створення юридичної особи, додавши примірник оригіналу (нотаріально засвідченої копії) рішення засновників і установчий документ юридичної особи.

Державна реєстрація  створення юридичної особи здійснюється відділами з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців  через Центри надання адміністративних послуг районних в місті Києві державних адміністрацій.

Інформацію щодо порядку отримання зазначеної адміністративної послуги розміщено на  Офіційному веб-порталі адміністративних послуг Києва, де можна також ознайомитись з інформаційними картками залежно від району.

Для отримання консультацій звертайтесь до Центру надання адміністративних послуг м.Києва за номером (044)202-60-39,  kyivcnap.gov.ua,  [email protected]  або сторінку у соціальній мережі Фейсбук fb.com/MDCKyiv.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]