Версія для людей із вадами зору

Інклюзивна освіта

Щоб влаштувати у школу та дитячий садок дитину з особливими освітніми потребами, потрібен висновок https://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=13763050, яким рекомендовано інклюзивне навчання, та направлення відповідного органу управління освітою. Важливо розуміти, що діяльність ПМПК – не просто діагностика, а й консультація та допомога батькам. Крім того, її висновки є лише рекомендаціями, і обов’язкові лише для навчальних закладів, в яких навчаються діти з особливими освітніми потребами.

Обстеження дітей відбувається виключно з ініціативи батьків та за наявності наступних документів:

  • Свідоцтва про народження дитини;
  • Картки стану здоров’я і розвитку дитини;
  • Характеристики з навчального закладу, у якому перебуває дитина.

Важливо, що в інклюзивному класі має бути не більше 20 дітей, а в дошкільній групі не більше 15, з яких 1-3 дитини мають певні освітні потреби, тоді як у спеціальному класі чи групі навчаються всі діти з особливими освітніми потребами. В залежності від порушень у розвитку їх кількість може коливатися від 8 до 12 дітей. Якщо у класі/групі  навчаються діти зі складними порушеннями розвитку, кількість дітей може бути зменшена до 6.

Зараз у Києві у 34 загальноосвітніх навчальних закладах відкрито 137 класів з інклюзивною формою навчання та уведено 85,5 ставок асистента вчителя. У зазначених класах навчаються 395 учнів з особливими освітніми потребами.

У дошкільних навчальних закладах функціонує 55 груп інклюзивного навчання, в них виховується 101 дитина з особливими освітніми потребами. Всі інклюзивні групи забезпечені асистентами вихователя.

86 навчальних закладів міста Києва обладнані пандусами, з них: 34 дошкільні навчальні заклади, 41 загальноосвітній навчальний заклад, 4 школи-інтернати, 4 позашкільні навчальні заклади, 5 навчально-виховних комплекси. У 6 навчальних закладах є ліфт. 

Школи № 128 Дніпровського та № 140 Святошинського районів, дитячі садки № 423 Шевченківського району та № 791 Дарницького району облаштовані відповідно до потреб осіб з інвалідністю: мають пандуси, пристосовані туалетні кімнати, ліфти та басейни.

У школах № 168 Оболонського та № 275 Деснянського районів для дітей з інвалідністю організовано підвезення учнів до школи автобусами.

З повним переліком інклюзивних навчальних закладів Києва ви можете ознайомитись на сайті проекту «Інклюзивна освіта: крок за кроком».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua