Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Загальноміські свята та пам'ятні дати

Загальноміські свята та пам’ятні дати

Відповідно до пункту 1 статті 5 Статуту територіальної громади міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.02               № 371/1805 пам'ятними датами територіальної громади міста Києва є:

15 січня

Прийняття Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ"

28 березня

Прийняття Статуту територіальної громади міста Києва

остання неділя травня

День Києва

                          

24 липня

День Українського національного прапора в м. Києві

перша неділя жовтня

День київського студентства

6 листопада

звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників


 

Прийняття Закону України

                            "Про столицю України – місто-герой Київ"

(15 січня 1999 року)

Визначною подією для міста Києва було прийняття Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ" (від 15.01.1999 № 401-XIV), в якому визначено не лише засади формування та функціонування влади міста Києва, а й систему організаційних і фінансових гарантій з боку держави щодо здійснення Києвом столичних функцій. Закон про столицю, разом з іншими законами, надав громадянам міста право безпосередньо обирати Київського міського голову та депутатів Київської міської ради.


 

Прийняття Статуту територіальної громади міста Києва

(28 березня 2002 року)

Прийняття Статуту територіальної громади міста Києва (Рішення Київської міської ради від 28.03.2002 № 371/1805) стало визначною подією для міста, адже він є законодавчим унормуванням можливостей місцевого самоврядування у площині практичної реалізації принципів безпосередньої демократії. Статут територіальної громади міста Києва набирає вагомого значення при вирішенні низки питань місцевого значення.


 

День Києва

(остання неділя травня)

Традиція святкування Дня Києва в останню неділю травня з'явилася не так давно. У 1982 році Київ святкував своє 1500-ліття. Заходи, присвячені улюбленому місту, так сподобались киянам, що вже у 1987 році День Києва став офіційним святом міста. З тих пір кожен рік мешканці та гості міста мають можливість упевнитись у величності української столиці та згадати її славну історію.


 

День Українського національного прапора в місті Києві.

(24 липня 1990 року)

Вперше в новітній історії синьо-жовте полотнище було піднято перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд, як і раніше, тріпотів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки.

Дорогу синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської Ради народних депутатів, яка прийняла відповідну ухвалу. А у 2000 році Київська міська рада прийняла рішення вважати 24 липня міським святом — Днем українського національного прапора.


 

              День Київського студентства        

(перша неділя жовтня)

Рішення про це свято ухвалила Київська міська рада 28 березня 2002 року для щорічного відзначення студентського голодування на площі Жовтневої революції (нині Майдан Незалежності) в Києві у жовтні 1990 року, яке стало визначним кроком на шляху до здобуття Україною державної незалежності. Для молодого українського покоління 90-х років акція голодування стала знаковою подією. Студентське голодування відбулося на центральній площі з 2 по 17 жовтня 1990 року. В цій акції взяли участь  близько 30 тисяч студентів київських ВНЗ. Акція стимулювала розвиток організованого молодіжного руху, сприяла формуванню у молодих людей громадянської свідомості та патріотизму.


 

Звільнення Києва від німецько-фашистських загарбників

(6 листопада 1943 року)

6 листопада після важких кровопролитних боїв Червона Армія визволила Київ від німецько-фашистської окупації. Операція з визволення Києва тривала понад три місяці. Штурм Києва почався ранком 3 листопада 1943-го. Ворог чинив шалений опір, та він не зборов мужності, винахідливості танкістів 3-ї гвардійської армії. Разом з піхотою в ніч на 4 листопада вони пішли в атаку із увімкненими сиренами й засвіченими фарами. На ранок 6 листопада гітлерівців було вибито з древнього Києва. Його було визволено військами 1-го Українського фронту під командуванням Миколи Ватутіна. В 0 годин 30 хвилин 6 листопада 1943 року червоний прапор було піднято над будівлями ЦК КП(б)У (площа Калініна). За цей подвиг 65 частин і з'єднань отримали почесні найменування Київських. Більш ніж два роки сотні тисяч киян чекали на цю мить. На честь визволителів міста названа станція метро "Героїв Дніпра".

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]