Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Утилізація використаних масок та рукавичок

  1. Небезпечні відходи – відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
  2. Небезпечні відходи у складі побутових відходів – відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових і нежитлових будинках і мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природнього середовища або здоров’я людини та які потребують спеціальних методів та засобів поводження з ними.
  3. Медичні відходи знищують за правилами, які прописані в наказі Міністерства охорони здоров’я № 325. Вони сортуються в спеціальні ємкості, знезаражуються і утилізуються з дотриманням всіх норм.
  4. Збирання побутових відходів, включаючи небезпечні відходи у їхньому складі, здійснюють власники цих відходів відповідно до законодавства про відходи та згідно до вимог пунктів 2.26, 2.27 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.03.2011 №145.

    Поради щодо утилізації використаних масок та рукавичок:

1. Зніміть маску після застосування, утримуйте маску за еластичні завушні петлі та не торкайтеся нею до очей або одягу, так як використана маска може бути забруднена мікроорганізмами.

2. Герметично запакуйте маску чи рукавички в окремий пакет для попередження забруднення контейнера, в який буде викинута маска.

3. Після дотику до маски або її викидання слід провести гігієнічну обробку рук: скористайтеся спиртовмісним засобом, а при очевидному забрудненні рук вимийте їх з милом.

4. Такі поради складено відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, а також відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» від 08 червня 2015 року № 325.

Поради щодо використання багаторазових масок:

1. Використання багаторазових масок дозволено не більше 3-4-х годин.

2. Багаторазову маску забороняється використовувати декільком особам. Маска повинна бути індивідуальною.

3. Після використання багаторазову маску необхідно прати теплою проточною водою з використанням звичайного господарчого мила (72%). Потім маску висушують та обов’язково прасують з обох сторін при максимальному режимі прасування.

4. Медичні маски та рукавички, якими користуються мешканці міста необхідно складати в окремий пакет. Викидати його треба тільки в сміттєві баки. Далі, під час сортування, ці пакети відбирають для подальшого спалювання. Відходи поміщаються в піч і спалюються при температурі 800-1000 градусів. Шлак видаляється, а дим перед викидом очищається до встановленої норми.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]