Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як діагностують захворювання на коронавірус?

На початковій стадії захворювання, спричиненого коронавірусом, зазвичай присутні симптоми гострого респіраторного захворювання.

Це можуть бути кашель, біль та першіння у горлі, нежить, лихоманка. У деяких випадках — діарея та кон’юнктивіт. Особливу насторогу має викликати утруднене дихання.

Дуже важливо звертати увагу на симптоми, які зазвичай ви не спостерігаєте у себе під час ГРВІ!

При появі будь-яких ознак погіршення самопочуття:

  1. Залишайтеся вдома! За можливості максимально обмежте безпосередні контакти з близькими, які мешкають з вами.
  2. Якнайшвидше зателефонуйте лікарю, з яким підписано декларацію! Особливо небезпечним захворювання може бути для вагітних, дітей, літніх та людей, які мають хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, серцево-судинні захворювання), а також тих, хто страждає на ожиріння. Якщо ви не обрали лікаря, зверніться на «гарячу лінію» найближчого амбулаторного закладу охорони здоров’я (номери телефонів можна знайти за посиланням.
  3. Докладно опишіть лікарю свій стан, симптоми, окремо акцентуючи увагу на ті, що зазвичай не притаманні перебігу вірусних або інфекційних хвороб особисту у вас.
  4. Виконуйте всі рекомендації лікаря. А якщо він вбачає необхідність у госпіталізації – обов’язково дослухайтесь.

Рішення щодо необхідності проведення ПЛР-тестування на визначення COVID-19 приймає виключно лікар!

За призначенням лікаря ПЛР-тестування проводяться безкоштовно: при госпіталізації – в стаціонарних муніципальних закладах охорони здоров’я, якщо пацієнт лікується вдома – спеціальними мобільними бригадами медиків.

Якщо ви спілкувалися з хворою людиною, в якої лабораторно підтверджений COVID-19 – залишайтеся на самоізоляції та негайно повідомте про це лікаря, з яким підписано декларацію!

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]