Як діагностують захворювання на коронавірус?
На початковій стадії захворювання, спричиненого коронавірусом, зазвичай присутні симптоми гострого респіраторного захворювання.
Це можуть бути кашель, біль та першіння у горлі, нежить, лихоманка. У деяких випадках — діарея та кон’юнктивіт. Особливу насторогу має викликати утруднене дихання.
Дуже важливо звертати увагу на симптоми, які зазвичай ви не спостерігаєте у себе під час ГРВІ!
При появі будь-яких ознак погіршення самопочуття:
- Залишайтеся вдома! За можливості максимально обмежте безпосередні контакти з близькими, які мешкають з вами.
- Якнайшвидше зателефонуйте лікарю, з яким підписано декларацію! Особливо небезпечним захворювання може бути для вагітних, дітей, літніх та людей, які мають хронічні захворювання (цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, серцево-судинні захворювання), а також тих, хто страждає на ожиріння. Якщо ви не обрали лікаря, зверніться на «гарячу лінію» найближчого амбулаторного закладу охорони здоров’я (номери телефонів можна знайти за посиланням.
- Докладно опишіть лікарю свій стан, симптоми, окремо акцентуючи увагу на ті, що зазвичай не притаманні перебігу вірусних або інфекційних хвороб особисту у вас.
- Виконуйте всі рекомендації лікаря. А якщо він вбачає необхідність у госпіталізації – обов’язково дослухайтесь.
Рішення щодо необхідності проведення ПЛР-тестування на визначення COVID-19 приймає виключно лікар!
За призначенням лікаря ПЛР-тестування проводяться безкоштовно: при госпіталізації – в стаціонарних муніципальних закладах охорони здоров’я, якщо пацієнт лікується вдома – спеціальними мобільними бригадами медиків.
Якщо ви спілкувалися з хворою людиною, в якої лабораторно підтверджений COVID-19 – залишайтеся на самоізоляції та негайно повідомте про це лікаря, з яким підписано декларацію!
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]