Коли і де не можна шуміти?
Додержання тиші регулює Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», що забороняє в нічний час гучно співати, кричати, надмірно голосно слухати вдома чи вмикати надворі музику, робити шумні ремонтні роботи чи в будь-який інший спосіб галасити в будинках, у дворі чи деінде на вулиці, в кафе та ресторанах, в готелях чи інших громадських місцях в межах міста, де це може заважати іншим людям.
Заборонено шуміти з 22.00 ночі до 8.00 ранку
Переконання, що у власній оселі можна робити будь що у будь-який час чи навпаки, чому б не пошуміти в готелі чи ресторані, або в парку, буцімто де ж ще так поводитись, є суцільно неправильним. Така поведінка протизаконна та є підставою для виклику поліції. Проте є перелік ситуацій, за яких режим тиші може бути законно порушено, наприклад, надання невідкладної допомоги, проведення аварійних робіт, гучні події на державні свята тощо.
В нічний час заборонено:
-
гучний спів та крики;
-
користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму;
-
проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Місця, де заборонено шуміти після 22 години:
-
житлові будинки і прибудинкові території;
-
лікувальні, санаторно-курортні заклади;
-
будинки-інтернати, заклади освіти, культури;
-
готелі і гуртожитки;
-
заклади громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу в межах міста;
-
інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
-
парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на територіях мікрорайонів і груп житлових будинків.
Шум на захищених об'єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, встановлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]