Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ: алгоритм дій на випадок, якщо людина помирає вдома

04 березня 2022 року, 14:50

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург розтлумачила, що робити киянам, близька людина яких померла вдома.

За її словами, перше що необхідно вчинити – зателефонувати лікарю, з яким у померлого була підписана декларація, а в разі відсутності зв’язку – до Центру первинно-медико-санітарної допомоги, у якому працює лікар (якщо декларації не було – до найближчого ЦПМСД).

Якщо померла людина була хворою та спостерігалася за основним захворюванням, лікар на місці видає «Лікарське свідоцтво про смерть», яке на період активної фази бойових дій дає право здійснити поховання.

У випадку, якщо причину смерті необхідно встановлювати, поліція забезпечує транспортування тіла до моргу для проведення судово-медичної експертизи.

Тіла померлих з правого берега міста доставляються в підрозділ Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи за адресою вул. Дорогожицька, 9 (вул. Оранжерейна, 9), а з лівого берега міста – на вул. П. Запорожця, 26.

«За добу після того, як тіло померлого відвезли до бюро, родичи без попередніх запрошень та телефонних дзвінків мають приїхати до моргу. При собі необхідно ОБОВ’ЯЗКОВО мати паспорт або інші документи, що засвідчують особу померлого, а також паспорт родича (особи), який буде проводити поховання. На місці співробітники роз’яснять подальший алгоритм дій для швидкого проведення поховання покійного», – запевнив  начальник Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи Олександр Михайленко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]