Версія для людей із вадами зору

Київ оприлюднив перелік можливостей для поповнення транспортної карти та купівлі QR-квитків

09 липня 2021 року, 18:03

У Києві діє понад 2000 місць для поповнення транспортних карт і купівлі QR-квитків для проїзду у громадському транспорті. А в міському застосунку «Київ Цифровий» можна поповнити транспортну карту чи придбати QR-квиток безготівково та безконтактно.

Наразі в Києві діють:

  • 198 терміналів самообслуговування на зупинках наземного транспорту та 304 термінали на 52 станціях метрополітену. У терміналах можна купити або поповнити транспортну карту та придбати QR-квитки. Так, у червні терміналами скористалися більше мільйона разів.
  • Близько 1800 терміналів Easy Pay. Easy Pay надає можливість поповнити транспортну карту.
  • Близько 322 Т-кіосків. У Т-кіосках можна придбати транспортну карту.
  • Каси на 52 станціях метрополітену. У касах можна придбати чи поповнити транспортну карту, а також купити QR-квиток. У червні поповнювали транспортну карту та купували QR-квитки в метрополітені понад 13 мільйонів разів.

Із усіма точками продажу та поповнення можна ознайомитися на міській мапі.

Нагадаємо, що із 14 липня Київ відмовляється від паперових квитків, що можна було придбати у кондукторів. Оплата проїзду в громадському транспорті буде здійснюватися транспортною картою або разовим QR-квитком.

Протягом року КП «Київпастранс» поступово виводило паперові квитки з обігу в міському транспорті. Із 14 вересня 2020 року проїзд у фунікулері можна оплатити лише транспортною картою або QR-квитком. Із 1 жовтня 2020 від «паперів» відмовилися на Троєщинській лінії швидкісного трамваю, з 1 листопада – на міській електричці, з 1 грудня – у швидкісному трамваї на Борщагівці. До липня цього року місто підготувало комфортний перехід на цифрову систему оплати проїзду в міських автобусах, тролейбусах та трамваях.

Для більшості мешканців міста вже зникла потреба у пошуках точок продажу, оскільки із січня 2021 для зручної оплати проїзду міський застосунок «Київ Цифровий» надає сервіс поповнення транспортної карти та купівлі QR-квитків. За номером та пін-кодом транспортну карту можна прив’язати до застосунку, щоб поповнювати її з банківської картки в будь-яку слушну мить.

Функціонал дозволяє видалити транспортну карту та додати в інший акаунт, щоб передати її другу чи родичу. Крім того, у застосунку «Київ Цифровий» можна заблокувати втрачену транспортну карту та замінити на нову, щоб зберегти дійсні поїздки.

Оплата проїзду QR-квитками здійснюється в «Київ Цифровий» з екрану смартфона з метою зменшити черги в касах та кількість паперових квитків. У застосунку можна також придбати квиток для іншого користувача. Щоб надіслати QR-квиток на електронну пошту або в зручний месенджер, потрібно лише натиснути кнопку «Поділитися квитком».

Більшість містян вже оцінили зручність цифрової системи оплати проїзду. Лише у червні користувачі придбали близько 400 тисяч QR-квитків і понад 3 мільйони поїздок на транспортні карти в «Київ Цифровий».

«Київ Цифровий» – застосунок, що об’єднав головні міські сервіси, можна безкоштовно завантажити для iOS та Android.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua