Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ працює над збереженням пам’яток і документує пошкодження й збитки, завдані культурній спадщині столиці військовою агресією рф

28 березня 2024 року, 16:14

Міська влада Києва працює над збереженням пам’яток і документує пошкодження та збитки, завдані культурній спадщині столиці військовою агресією рф. Про це йшлося під час засідання постійної комісії Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини.

Учасники захожу детально обговорили звіт Департаменту охорони культурної спадщини КМДА за 2023 рік у межах виконання Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, Програми економічного і соціального розвитку на 2021-2023 роки та міської цільової програми «Охорона та збереження культурної спадщини столиці на 2022-2024 роки».

«Попри ворожі обстріли Київ продовжує працювати над збереженням пам’яток столиці. Так, за 2023 рік фахівці Департаменту обстежили 346 об’єктів культурної спадщини. За результатами огляду власникам вручили 95 приписів щодо усунення виявлених порушень. Розробили та уклали охоронні договори на 170 об’єктів культурної спадщини Києва», – повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Крім того, провели археологічні розкопки для верифікації попередніх наукових досліджень пам’ятки місцевого значення «Фундаменти Богоявленського собору». Так, за результатами розкопок, виявлені залишки фундаментів собору законсервували відповідно до затвердженої методики тимчасової консервації. Також тривають лабораторні дослідження зразків будівельного розчину й цегли мурованої кладки Богоявленського собору.

«Мета нашої діяльності – створення належних умов для збереження історичної самобутності Києва, формування виваженої політики у сфері охорони культурної спадщини, збереження, реставрації, використання та популяризації цінних об’єктів. Пріоритетний напрям роботи Департаменту під час воєнного стану – захистити вже наявні об’єкти культурної спадщини, а також надати охоронний статус нововиявленим. Спеціалісти Департаменту проводять огляди пошкоджених у результаті ракетних обстрілів об’єктів культурної спадщини, надають висновки та рекомендації щодо проведення необхідних, невідкладних робіт для збереження таких об’єктів», – зазначила Марина Соловйова.

За словами директорки Департаменту, фахівці продовжують надавати допомогу колегам із постраждалих і деокупованих регіонів. Йдеться про методичну допомогу та культурно-просвітницьку підтримку. Адже наша спільна мета – зберегти та накопичити українське надбання для майбутніх поколінь.

Нагадаємо, у столиці наразі налічується 3 731 об’єкт культурної спадщини, 348 – національного значення, 2 105 – місцевого значення, 1 278 – щойно виявлених об’єктів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]