Версія для людей із вадами зору

«Київтеплоенерго» посилює кіберзахист столичної енергосистеми

16 грудня 2020 року, 11:08

КП «Київтеплоенерго» розпочало створення комплексної системи кіберзахисту теплоенергетичної інфраструктури Києва. Мета проєкту – запобігти кібератакам і підвищити рівень енергобезпеки. Про це повідомляє комунальне підприємство.

Зокрема, за інформацією підприємства, посилять захист систем управління генерацією тепла та електроенергії, диспетчерського управління, систем телемеханіки, релейного захисту тощо. У разі стороннього втручання додатковий рівень захисту енергетичного комплексу Києва фактично відіграватиме роль щита для зупинки хакерських атак і вірусів. Це дозволить підвищити стабільність постачання тепла та електроенергії до сотень тисяч київських квартир.

«Сьогодні разом із автоматизацією управління енергосистемою зростає загроза кібератак на енергокомпанії. Це може призвести до дестабілізації роботи, аварій і навіть надзвичайних ситуацій. Перша зареєстрована кібератака на енергокомпанії в Україні сталася в грудні 2015 року. Тоді постраждали три енергокомпанії. Тільки в Київській області через втручання в систему управління без світла повністю або частково лишились 50 населених пунктів. Аби попередити подібне в Києві, слід забезпечити кіберзахист критично важливих об’єктів інфраструктури», – зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд.

Планують реалізувати проєкт упродовж 2021-2022 років. Аудит інформаційної безпеки і впровадження нових IT-систем буде здійснено за технічної підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Нагадаємо, що «Київтеплоенерго» впроваджує систему SCADA – більше тисячі київських об’єктів енергетики об’єднають в єдину систему диспетчерського управління та збору даних.

В управлінні підприємства нині розгалужена теплова та енергетична інфраструктура міста: близько 200 великих і малих теплоджерел, тисячі одиниць обладнання, 2,7 тис. км тепломереж, якими тепло отримують близько мільйона клієнтів. Дві теплоелектроцентралі № 5 і № 6 забезпечують 48% потреб у теплі та майже 60% – в електроенергії столиці.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua