Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

КМДА, Міністерство інфраструктури України та представники бізнесу підтримали впровадження інноваційного кварталу у Києві

29 вересня 2016 року, 17:38

У Київській міській державній адміністрації всіляко підтримують створення «розумних» кварталів за прикладом Living Lab, який запланований у столиці на вул. Мельникова. Про це під час обговорення шляхів та пропозицій із залучення бізнесу та громадськості до розвитку інфраструктури столиці повідомив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Він нагадав, що в рамках проекту Kyiv Smart City ставить за мету вибудувати модель для реалізації соціальної відповідальності бізнесу та налагодження державно-приватного партнерства.

Геннадій Пліс розповів, що суттєвою, але невидимою для стороннього ока складовою роботи є інтелектуальна праця, генерування нових ідей, пропозицій. Для міської влади важливо, щоб громадський сектор сприяв цьому, адже він може показати новий шлях для вирішення різних проблем.

«Київська міська державна адміністрація готова вести активний діалог із бізнесом та громадськістю та впроваджувати технології у інфраструктуру. Проект Living Lab – для нас один із найбільш цікавих. Ми збираємося протестувати ті рішення, які потім можна буде масштабувати на усе місто»», – підкреслив Геннадій Пліс.

Підтримку проекту від Міністерства інфраструктури України висловив Вадим Олійник, начальник відділу розвитку інфраструктури управління стратегічного розвитку інфраструктури та інвестицій.

«Ми з Києвом на одній хвилі. Ми готові сприяти розповсюдженню в місті нових технологій, прискорювати впровадження інноваційних сервісів та новітніх рішень», – підкреслив Вадим Олійник.

Присутній у якості гостя представник Посольства Королівства Нідерланди в Україні Робін Хоогестегер зазначив, що посольство зацікавлене у наданні експертної підтримки та сприянні розвитку новітніх проектів, таких як Living Lab.

Ярослава Бойко, співкоординатор Kyiv Smart City зазначила, що Київ орієнтується на кращий міжнародний досвід.

«Для нас важливо, що сьогодні ми отримали підтримку від представників влади, міської адміністрації та представників бізнесу. Ми хочемо розвивати інфраструктуру міста відповідно до міжнародних стандартів та потреб киян, а також допомагати людям та вести культурно-просвітницьку діяльність серед усіх учасників міського розвитку», – зауважила Ярослава Бойко.

 

Довідково.

Living Lab – вуличний простір на вулиці Мельникова. Там заплановане встановлення світлофорів, що запобігають утворенню заторів, системи освітлення наземних пішохідних переходів, датчиків для людей із проблемами зору,  вільний простір для людей із обмеженою мобільністю, відмежування торгівельної зони, системи відеофіксації правопорушень, деталізована якісна дорожня розмітка.

Квартал стане середовищем, дружнім до екології, завдяки енергозберігаючому освітленню вулиць, формуванню системи зелених насаджень, паркових ділянок, налагодженій системі сортування та переробки сміття, «розумним» лавкам, зупинкам із сонячними батареями та можливістю підзаряджання гаджетів, мережі електрозаправок, сенсорам екологічного стану вулиці.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]