Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

КМДА підтримуватиме створення «розумних зон» у столиці

16 вересня 2016 року, 17:32

Міська влада всіляко підтримуватиме створення «розумних зон» у Києві. Про це під час презентації першого інноваційного кварталу Living Lab – вуличного простору на вулиці Мельникова, оснащеного найкращими технологіями для комфортного життя в місті, заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.

«Київ активно впроваджує останні технологічні досягнення та надає мешканцям можливість долучатися до процесу технологізації міста. Ми впровадили відкритий бюджет, можливість оплати банківськими картами в метро та розробили медичний портал всього за кілька місяців. Активно сприяємо розвитку ідей, які можуть зробити життя киян комфортнішим», – підкреслив Геннадій Пліс.

Світова практика smart cities передбачає створення зон, які дозволять впроваджувати й тестувати smart-рішення. Такі квартали дозволяють об’єднатися суспільству, місту та бізнесу. Адже компанії-розробники зможуть розмістити свої рішення у публічних місцях та отримати зворотній зв’язок від аудиторії. Місто активно впроваджуватиме технологічні рішення, а мешканці зможуть отримати якісний сервіс і протестувати технології на практиці.

«Проект Living Lab дозволить продемонструвати на окремому просторі, чого ми досягнемо, підтримуючи інновації і розумний підхід до інфраструктури та простору навколо нас», – каже Геннадій Пліс.

Також, переконаний він, Living Lab навчить киян відповідально ставитися до споживання електроенергії, сортування сміття, прибирання території тощо.

«Ми хочемо запросити компанії, мешканців, експертів, яким небайдужий розвиток міста, приєднатися до нашої команди і спільно розвивати столицю. Адже це інвестиції у наше з вами майбутнє, спільний розвиток і комфорт», – переконаний Геннадій Пліс.

 

Довідково.

Living Lab – вуличний простір на вулиці Мельникова. Там заплановане встановлення світлофорів, що запобігають утворенню заторів, системи освітлення наземних пішохідних переходів, датчиків для людей із проблемами зору,  вільний простір для людей із обмеженою мобільністю, відмежування торгівельної зони, системи відеофіксації правопорушень, деталізована якісна дорожня розмітка.

Квартал стане середовищем, дружнім до екології, завдяки енергозберігаючому освітленню вулиць, формуванню системи зелених насаджень і паркових ділянок, налагодженій системі сортування та переробки сміття, «розумним» лавкам, зупинкам із сонячними батареями та можливістю підзаряджання гаджетів, мережі електрозаправок, сенсорам екологічного стану вулиці.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]