Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Контактний центр 15-51 надаватиме психологічну допомогу людям із посттравматичним стресовим розладом

14 липня 2022 року, 10:47

У Контактному центрі 15-51 з’явилась безкоштовна «гаряча лінія» допомоги для підтримки людей, які переживають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Про це повідомив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний.

«ПТСР та гострі стресові розлади під час війни у цивільного населення – актуальна проблема, яка потребує уваги спеціалістів. Тому Контактний центр міста Києва та фармацевтична компанія «Дарниця» підписали Меморандум про співпрацю, щоб підтримати тих, хто пережив травматичні стресові події. За телефоном «гарячої лінії» дипломовані психологи допоможуть подолати стресові розлади та навчать, як упоратися з наслідками психологічної травми, адаптуватись після вимушеної зміни місця проживання, пережити втрату близької людини або родича, навчать навичкам подолання тривоги та розкажуть, як регулювати психологічний стан в умовах війни», – зазначив Дмитро Загуменний.

Аби поспілкуватися з професійним психологом потрібно:

 • зателефонувати на гарячу лінію 15-51;
 • прослухати голосове меню та обрати номер «3» для з’єднання з психологом;
 • отримати консультацію спеціаліста і роз’яснення щодо подальших дій.

Сервіс доступний щодня з 08:00 до 20:00. Дзвінки є анонімними та конфіденційними.

«Пам’ятайте, що у разі появи симптомів ПТСР обов’язково слід звернутися за допомогою до сімейного лікаря, який направить вас до фахівця із психічного здоров’я – психолога чи психіатра. Бережіть себе!» – наголосив Дмитро Загуменний.

Нагадаємо, що в Києві працює також цілодобова «гаряча лінія» психологічної допомоги за номерами: 0 800 50 12 12, 044 541 04 04, 044 541 04 05.

Довідково.

Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) – стан психічного здоров’я, який може виникати в осіб, які пережили або стали свідками травматичної події (війни/бою, стихійного лиха, серйозної аварії, терористичного акту чи зґвалтування).

ПТСР проявляється як довготермінова реакція на стрес. За визначенням лікарів, його прояви з’являються через щонайменше чотири тижні після травматичної події.

Прояви ПТСР:

 • постійні думки про травматичну подію;
 • життя в повній бойовій готовності. Така людина легко дратується, тривожиться і переймається думками про власну безпеку;
 • уникнення згадок про травму — небажання говорити про подію чи бути поруч із людьми, які про неї нагадують;
 • панічні атаки: відчуття сильного страху, поверхневе дихання, запаморочення, нудота, прискорене серцебиття і біль за грудиною;
 • хронічний біль, головний біль, діарея, відчуття стиснення й печії за грудиною, судоми, біль у попереку;
 • втрата довіри до людей і переконання, що світ небезпечний;
 • зловживання алкоголем, цигарками, наркотиками;
 • проблеми в стосунках, віддалення від партнера;
 • суїцидальні думки.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]