Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Місто допомагатиме Держпродспоживслужбі виявляти недобросовісну рекламу

13 квітня 2017 року, 16:28

Київська міська державна адміністрація та Київська міська рада допомагатимуть Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів виявляти недобросовісні рекламні сюжети.

«Наразі на фінішній прямій прийняття нових правил розміщення рекламних конструкцій у Києві. Під час чисельних обговорень документу депутатами міськради неодноразово піднімалося питання щодо контролю не тільки якісного та впорядкованого розміщення рекламних засобів, але й проблематика сюжетів, які з’являються на носіях. Місто не має права втручатися в сюжет реклами, проте функцію виявлення такої та сповіщення про неї відповідної структури ніхто не відміняв. Я також хочу звернутися й до небайдужих містян: якщо ви бачите рекламний сюжет, який викликає сумніви, чи то неетична реклама, чи то принижуюча та інші – повідомляйте про такі факти за телефоном (044)-486-95-85 або електронною поштою [email protected]. Ми маємо зробити разом наше місто гарним», – зауважив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Начальник Головного Управління Держпродспоживслужби в м. Києві Олег Рубан наголосив, що спільними зусиллями місто та Держпродспоживслужба зможуть привчити рекламодавців і операторів відповідальніше ставитися до рекламних сюжетів і не порушувати законодавство України.

«Сьогодні ми провели спільну нараду з питань контролю за дотриманням законодавства про рекламу за участю депутатів Київради, представників КП «Київреклама», «Спілки споживачів України», Інституту споживчого права, «Спілки споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення» та інших. Переважна більшість присутніх на засіданні прийшли до висновку, що ринок зовнішньої реклами в Києві у великій кількості не відповідає діючому законодавству України. Причиною цього є той факт, що відповідальність, яка існує сьогодні за замовлення та розповсюдження недобросовісної реклами, не є мотивуючим фактором для рекламодавців і рекламістів дотримуватись норм Закону України «Про рекламу». Окрім того, існує ряд маніпуляційних дій, які використовують суб’єкти рекламної діяльності для мінімізації штрафних санкцій, або взагалі їх уникнення. Я певен, що спільна робота в цьому напрямі дозволить навести лад не тільки в частині монтажу рекламних засобів, але й привчить бізнес відповідально ставитися до рекламних сюжетів. Ми маємо врешті-решт не реагувати на появу недобросовісних сюжетів пост-фактум, а взагалі викоренити із підсвідомості навіть думки про розміщення такої реклами. Я радий, що владі не байдуже обличчя нашого міста», – зауважив Олег Рубан.

На нараді було вирішено:

  • створити єдину інформаційну базу, для визначення недобросовісних рекламодавців зовнішньої реклами в м. Києві; створити робочу групу з метою вирішення спірних і проблемних питань при здійсненні державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу в сфері захисту прав споживачів реклами на території Києва; створити масові, профілактично-роз’яснювальні заходи щодо дотримання законодавства про рекламу з рекламодавцями, рекламістами та іншими особами, які таким чи іншим чином, пов’язані з ринком рекламних послуг у столиці;
  • ініціювати перед Київрадою створення робочої групи до складу якої включити фахівців головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, функцією яких буде дослідження законності змісту рекламних проектів із метою запобігання потрапляння недобросовісної зовнішньої реклами на вулиці Києва.

 

Довідково.

Недобросовісна реклама визначається Законом України «Про рекламу» як реклама, що внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження та інших вимог, передбачених законодавством України, вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам або державі.

Відтак, наприклад, реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування, реабілітації повинна містити текст попередження такого змісту:

  • «Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я», що займає не менше 15 відсотків площі всієї реклами;
  • не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності;
  • забороняється розповсюджувати рекламу (включаючи анонси кіно- і телефільмів), яка містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.

Окрім того, забороняється реклама проведення цілительства на масову аудиторію, забороняється розповсюджувати рекламу послуг із ворожіння та гадання; реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої засобами зовнішньої реклами; реклама тютюнових виробів, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби засобами зовнішньої; реклама зброї може здійснюватися  тільки у відповідних спеціалізованих виданнях щодо зброї, або безпосередньо у приміщеннях торговельних закладів (підприємств), які реалізують зброю, або на відповідних виставках (заходах).

Реклама не повинна містити зображення дітей у небезпечних ситуаціях чи за обставин, що у разі їхньої імітації можуть завдати шкоди дітям або іншим особам тощо.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]