Версія для людей із вадами зору

Місто розпочне реконструкцію моста Патона, щойно отримає дозвіл Мінкульту – Олександр Густєлєв

30 липня 2019 року, 11:18

Ще з 2018-го року міська влада внесла до Програми економічного і соціального розвитку Києва  роботи з реконструкції мосту імені Є. О. Патона, однак не має можливості розпочати відповідні роботи. Про це повідомив генеральний директор КК «Київавтодор» Олександр Густєлєв.

За його словами, міст, введений в експлуатацію ще 1953 року, перебуває під охороною держави як пам’ятка архітектури і містобудування місцевого значення (охоронний номер 530-Кв).

«Враховуючи технічний стан споруди, ми ініціювали внесення робіт із реконструкції мосту Патона до Програми економічного і соціального розвитку Києва. Однак до цього часу не можемо розпочати відповідні роботи, адже законодавство у сфері охорони культурної спадщини дозволяє проводити лише реставраційні роботи на об’єктах, що є пам’ятками архітектури. Однак реставрація – це пофарбувати, почистити… А міст потребує саме масштабної реконструкції. Ми неодноразово зверталися до Міністерства культури України, Національної академії наук України із проханням вивести із статусу пам’ятки на час реконструкції, у рамках якої необхідно провести детальне обстеження споруди. Із цього приводу ми неодноразово проводили спільні засідання із представниками Мінкульту, НАНУ та Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона, проте позитивної відповіді, на жаль, досі не отримали», – констатував Олександр Густєлєв.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua