Версія для людей із вадами зору

Місцеві вибори 2020: Як проголосувати безпечно для здоров’я в умовах карантину

23 жовтня 2020 року, 18:49

Місцеві вибори в Україні відбудуться цієї неділі, 25 жовтня. Уряд встановив додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час проведення виборів в умовах карантину.

Нагадуємо вам, як проголосувати безпечно для здоров’я:

  • на дільницю треба прийти у захисній масці або респіраторі;
  • на вході пройти температурний скринінг та опитування щодо наявності симптомів респіраторних захворювань;
  • обробити руки антисептиком на вході та виході з виборчої дільниці;
  • дотримуватися соціальної дистанції;
  • рекомендовано мати при собі власну ручку.

 Відповідно до рекомендацій уряду, варто утриматися від відвідування приміщень виборчих дільниць разом із неповнолітніми дітьми та мінімізувати час перебування у приміщенні дільниці.

Якщо у виборця виявлено підвищення температури понад 37,2 °С, симптоми респіраторних захворювань, то для таких громадян у приміщенні для облаштували відокремлені кабіни та виборчу скриньку. Виборці, що перебувають у самоізоляції, зможуть проголосувати вдома.

Нагадуємо, аби вибори під час пандемії відбулися максимально безпечно, місто виділило з бюджету 1 мільйон 300 тисяч гривень на дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту. Усі виборчі дільниці Києва вже їх отримали. 

Дезінфекцію приміщень виборчих дільниць обов’язково проводитимуть кожні 4 години. Окрім того, на дільницях обладнано місця для збору та утилізації засобів індивідуального захисту, розмітку для дотримання соціальної дистанції.

Громадський порядок у Києві під час виборів забезпечуватимуть близько 8 тисяч поліцейських. Із них 4,5 тисячі – безпосередньо на виборчих дільницях. Також у патрулюванні в парках, скверах та на вокзалах поліцейським допомагатиме «Муніципальна охорона». На випадок повідомлень про мінування дільниць 25 жовтня у столиці чергуватимуть 12 груп вибухотехніків. А також 100 бригад швидкої допомоги.

Звертаємо увагу, що у разі виявлення порушень законодавства під час виборчого процесу треба зателефонувати «102».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua