Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

На честь княгині Анни Київської найменовано сквер на Львівській площі

03 вересня 2020 року, 17:53

Для вшанування пам’яті найвідомішої жінки давньої та сучасної України Анни Ярославни – королеви Франції і доньки Великого Князя Київського Ярослава Мудрого – скверу на Львівській площі у Шевченківському районі присвоєно назву «Сквер Анни Київської». За це сьогодні проголосувало 69 депутатів Київради.

Відповідну пропозицію громадської організації «Чотири Королеви» підтримала Комісія з питань найменувань, а також кияни, які взяли участь у відповідному громадському обговоренні з 23 жовтня до 23 грудня 2019 року. Кожен охочий мав змогу ознайомитися із запропонованим проєктом рішення, висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проєкту. У результаті більшість учасників підтримала присвоєння зазначеному скверу назви «Сквер Анни Київської».

Нагадаємо, що Анна Ярославна (близько 1032 – після 1075, не пізніше 1089) – княгиня Київської Русі, походить з варязької династії Рюриковичів. Королева Франції (1051-1060). Дочка великого князя київського Ярослава Мудрого та його другої дружини, шведської принцеси Інгігерди. Онука святого київського князя Володимира Святославича. Друга дружина французького короля Генріха І (1051-1060). Мати французького короля Філіппа І та вермандуанського графа Гуго, що був одним із керівників Першого Хрестового походу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]