На вул. Хрещатик, 25 капітально відремонтують комплекс підпірних стінок і сходових маршів

06 грудня 2017 року, 14:56

Коштом міського бюджету на вулиці Хрещатик, 25 капітально відремонтують комплекс підпірних стінок і сходових маршів для недопущення їх подальшої руйнації. Розпорядженням КМДА замовником робіт визначено КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція».

Згідно з висновками будівельної лабораторії КП «Київжитлоспецексплуатація», загальний технічний стан підпірних стінок на вулиці Хрещатик, 25 визнано непридатним для експлуатації і наближеним до аварійного, що може бути небезпечним для життя та здоров’я відвідувачів споруди.

Для підтвердження технічного стану і умов подальшої експлуатації підпірних стінок фахівцями постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника голови КМДА Петра Пантелеєва встановлено: відшаровані гранітні плити загрожують обваленням, крен окремих ділянок становить до 10-15 см, шви між гранітними блоками вивітрились, між окремими блоками утворились щілини до 3-4 см.

КП «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція» доручено визначити генеральні проектну та підрядну будівельну організації, а під час укладання договору підряду передбачити умови щодо надання гарантії якості виконаних робіт і встановлення гарантійного строку експлуатації об’єкта не менше ніж 10 років.

Каскад підпірних стінок, зведений у комплексі з житловим будинком у 1954 році, є невід’ємним елементом пам’ятки містобудування місцевого значення «Вулиця Хрещатик». Департамент культури погодив виконання робіт на об’єкті за умови збереження загальної автентичності об’єкта культурної спадщини у спосіб, що потребує його мінімальних змін і доповнень. Тому при проектуванні та проведенні робіт будуть враховані вимоги пам’ятко-охоронного законодавства.

Портал працює в тестовому режимі. Якщо ви маєте зауваження або пропозиції, будь ласка, напишіть нам: support.web@kyivcity.gov.ua або зателефонуйте за номером:(044) 366-80-13