Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олександр Спасибко: «Місто реконструює будівлю кінотеатру імені Гагаріна»

23 листопада 2017 року, 17:24

КП «Житлоінвестбуд-УКБ» розпочинає проектні роботи для подальшої реконструкції будівлі кінотеатру імені Гагаріна за адресою: вул. Щусєва, 5 відповідно до розпорядження КМДА. З коштів міського бюджету у 2017 році було виділено 1 млн гривень на проектні роботи. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Він розповів, що кількість поверхів будівлі буде збільшено до п’яти за рахунок надбудови адміністративно-офісної частини, у якій розмістяться сучасні теле- та радіостудії, а також приміщення для редакцій «Телеканалу «Київ», «Радіостанції «Голос Києва» та газети «Вечірній Київ».

За словами Олександра Спасибка, колишній кінотеатр та його територія перебувають у занедбаному аварійному стані, що може призвести до руйнування конструкцій та створення небезпечних ситуацій.

«Будівля збереже свою історичну функцію кінотеатру – на першому поверсі розмістяться два кінозали на 66 та 48 місць з сучасним обладнанням, просторим фойє, допоміжними приміщеннями та безбар’єрним доступом для всіх груп населення», – зазначив директор КП «Житлоінвестбуд-УКБ» Вячеслав Непоп.

«У планах міської влади відновити та осучаснити будівлю кінотеатру, яка стане культурним центром мікрорайону та улюбленим місцем відпочинку киян», – наголосив Олександр Спасибко.

Довідка.

Кінотеатр імені Гагаріна було споруджено в 1971 році, але проіснував він лише до 1993 року. У 90-х в фойє кінотеатру розмістився ресторан з більярдним клубом, але і він працював недовго, після чого приміщення спорожніли. У 1998 році, рішенням районної адміністрації в будівлі організовано продовольчий ринок, глядацький зал очищено від крісел та обладнання. У травні 2001 року рішенням Київської міської ради будівлю передано Українській православній церкві для створення Сирецького меморіалу, але виконанню цього рішення завадили місцеві продавці. Лише в 2007 році вдалось вивести торгівлю з будівлі, але ззовні кінотеатр заблокували МАФи, а стіни перетворилися на дошку оголошень з купівлі-продажу. Уже десять років будівля не експлуатується і поступово руйнується.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]