Версія для людей із вадами зору

Олександр Спасибко: «На засіданні секції містобудівної ради розглянуто техніко-економічне обґрунтування реконструкції об’єктів зоопарку»

15 березня 2017 року, 15:37

Сьогодні, 15 березня, на засіданні секції містобудівної ради було представлено техніко-економічне обґрунтування реконструкції об’єктів КП «Київський зоологічний парк». До обговорення було запрошено архітекторів та профільних спеціалістів. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Він також розповів, що концепція оновлення зоопарку була розроблена  генпроектувальником «Київським інститутом міського цивільного проектування, який тісно співпрацює із керівництвом підприємства. Основна мета оновлення зоопарку – зробити київський звіринець комфортним та сучасним місцем для сімейного дозвілля.

«Сьогодні ми бачимо перші результати цієї роботи – презентацію техніко-економічного обґрунтування. Влітку минулого року мер Києва Віталій Кличко вже представив концепцію реконструкції зоопарку, і за планами вона розпочнеться у травні. Оновлений зоопарк стане дуже сучасним та буде відповідати всім стандартам європейських зоопарків. Ми створимо умови максимально наближені до природних умов проживання тварин. Реконструкція пройде у кілька черг. Зоопарк під час реконструкції продовжить працювати», – розповів Олександр Спасибко.

Він зауважив, що навколо Київського зоопарку було багато спекуляцій, різноманітних чуток.

«Позиція міської влади однозначна – столичний звіринець однозначно залишиться там, де він знаходився історично. Але ми зробимо його кращим, привабливішим, він стане однією зі справжніх візитівок нашого міста. Також зверну увагу, що наразі 30% – це територія зоопарку, що не використовується. Після реконструкції відбудеться значне збільшення корисної площі», – сказав він.

За словами директора Київського зоопарку Кирила Трантіна, середовище оновленого зоопарку буде максимально наближеним до природних умов – не буде галасливих атракціонів, не буде ґрат для тварин. У зоопарку з’являться оглядові майданчики, місця з єдиним середовищем для тварин та людей, великий і цікавий екскурсійний маршрут.

Під час оновлення звіринцю буде збережена вся унікальна колекція рослин, а основними матеріалами для реконструкції будуть дерево, камінь та скло.

Як повідомив генпроектувальник, концепція реконструкції зоопарку передбачає застосування принципу географічного зонування. На території зоопарку будуть виділені наступні зони: експозиційна, рекреаційна, науково-дослідницька та господарча. Перша черга реконструкції включає реконструкцію водно-болотних угідь, приматника та оновлення центральної вхідної групи. Вся територія зоопарку буде доступна для мало мобільних груп населення.

За підсумками засідання секції містобудівної ради будуть враховані надані пропозиції та зауваження архітекторів, документ направлено на доопрацювання. Подальшим етапом буде розробка проекту реконструкції.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua