Версія для людей із вадами зору

Олексій Резніков: «Шкільна форма не повинна бути обов’язковою»

11 жовтня 2017 року, 9:26

Заступник голови КМДА Олексій Резніков впевнений, що шкільна форма не повинна бути обов’язковим критерієм у навчальних закладах. Про це він сказав у ефірі програми «Сніданок з 1+1».

«Сьогодні є запит про те, що шкільна форма не повинна бути обов’язковою. Ми не говоримо про однозначне тотальне скасування форми. Ми говоримо про наявність вибору. Про те, що кожна школа може зібратись тріумвіратом «батьки-діти-вчителі» та обговорити, який дрес-код має бути в школі. Якщо вони разом вирішили, що в школі має бути форма, це буде прописано в Статуті школи в який, звісно, можна внести зміни без проблем – одні дітки випускаються зі шкіл, а інші – вступають. Якщо в іншій школі тріумвірат вирішить, що хочуть піджаки з емблемою – добре. Якщо в третій школі вирішать, що хочуть ходити в джинсах і светрі – це їхнє право. У наказі першочергово йдеться про те, що ми маємо виховувати вільних людей із дитинства. Київ – це територія свободи, і ми говоримо про право вибору – щоб українці змалечку зростали вільними людьми, які мають, зокрема, домовлятись між собою, знаходити компроміс», – наголосив Олексій Резніков.

Проте, заступник голови КМДА погоджується, що певний дрес-код має бути, але в жодному разі не нав’язана уніформа.

«Відчуття належності до колективу завдяки впровадженню однакової форми – це штучне нав’язування. Реальне відчуття єдності з’являється через спільну діяльність, ухвалення спільних рішень, працю на загальну користь», – додав Олексій Резніков.

Нагадаємо, що 3 жовтня 2017 року було опубліковано наказ Департаменту освіти і науки, молоді та спорту № 929 «Про шкільну форму». Згідно з документом, директорам середніх закладів освіти комунальної власності доручено до 1 грудня 2017 року провести обговорення питання доцільності використання здобувачами освіти шкільної форми з представниками органів самоврядування закладів освіти.

Після обговорення у разі потреби необхідно підготувати зміни до статутних документів закладів освіти з урахуванням пропозицій та рішень органів самоврядування закладів освіти.

Варто зауважити, що документ зобов’язує педагогічних працівників не допускати випадків порушення етики спілкування з учнями щодо використання чи невикористання шкільної форми.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua