Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Останніми роками у Києві охочих стати донором крові поступово більшає – Валентина Гінзбург

14 червня 2018 року, 16:44

У столиці відбувається поступове, але впевнене зростання кількості донорів та осіб, які виявляють бажання стати донором крові. Про це повідомила директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Так, за її словами, у 2017 році у м. Києві було проведено понад 28 тисяч донацій крові, тоді як у 2016 році ця цифра склала близько 26 тисяч. Відповідно зросла і кількість заготовленої крові та її компонентів. Якщо у 2016 році це було близько 12 тисяч літрів, у 2017 – вже понад 13 тисяч.

«Такі показники, вочевидь, пов’язані зі збільшенням кількості людей, що займають активну позицію щодо донорства з одного боку, та з планомірною роботою на такий результат київської міської влади – з іншого», – вважає Валентина Гінзбург.

Вона розповіла, що для забезпечення роботи Київського міського центру крові кошторисом на 2018 рік затверджено понад 30 мільйонів гривень. Окрім того, забезпечення відбувається і за рахунок заходів міської цільової програми «Здоров’я киян», якою передбачено ще понад 11 мільйонів.

«Таким чином, сьогодні Київський міський центр крові фінансується практично на 100% від загальної потреби. А це – запорука розвитку столичної служби крові, а у решті-решт – гарантія відповідності двом основним вимогам: якості та безпеки. Гарантія якості всіх процедур і операцій: від взяття крові до одержання кінцевого продукту», – наголосила Валентина Гінзбург.

 

Довідково.

У місті Києві здача крові відбувається у Київському міському центрі крові за адресою: вул. Максима Берлінського, 12 (із 8:00 до 14:00), а також на вул. Пимоненка, 8 (із 9:00 до 13:00).

Забір крові проводиться щоденно, окрім суботи та неділі.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

У день давання крові донор забезпечується безкоштовним сніданком та обідом. У разі неможливості забезпечення таким харчуванням донору відшкодовується готівкова вартість відповідних наборів харчування. Вартість наборів продуктів для харчування встановлено КМДА у розмірі 73 гривні.

Перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

  • мати добре здоров’я та гарне самопочуття;
  • добре відпочити, виспатись;
  • режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). У ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
  • у день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.
  • за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв;
  • за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.

Перед здаванням крові у донора проводиться анкетування, визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

Подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками – група крові та резус-належність, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, маркерів гепатиту С, маркерів гепатиту В, маркерів до сифілісу, активність аланін-амінотрансферази (АЛТ).

Максимальна допустима доза заготовленої крові складає 450 мл, без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл).

При наявності абсолютних чи тимчасових протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт із інфекційним захворюванням донор не допускається до донації.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]