Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Сьогодні у Києві стартує перший проект, покликаний дослідити прозорість автоматизованого прийняття рішень

05 березня 2019 року, 10:36

5 березня у Києві громадська організація «Смарт Сіті Хаб» за підтримки Київської міської державної адміністрації розпочинає масштабний проект під назвою AI for Kyiv. Його головна мета – вивчити прозорість автоматизованого прийняття рішень в адміністративних службах українській столиці. 14-місячний проект фінансується грантом у розмірі 260 000 доларів США від всесвітньої філантропічної організації Luminate, яка орієнтована на розширення можливостей співпраці громадян та інституцій для побудови відкритих суспільств.

Проект Artificial intelligence (AI) for Kyiv – Штучний інтелект для Києва – покликаний ініціювати дискусію про цифрові права людей в Україні та розробити практичні приклади прозорого та підзвітного використання штучного інтелекту, автоматизованого прийняття рішень службами Київської міської державної адміністрації, віднайти оптимальні рішення для покращення якості життя у місті на основі відкритого доступу до даних, а також інтелектуальної і прозорої трансформації управління містом з використанням сучасних технологій та інновацій.

«Завдяки залученню громадськості до публічної дискусії щодо штучного інтелекту столична влада зможе визначити пріоритетні напрями в розвитку міської цифрової інфраструктури. Київ зробив перший крок на шляху до інтелектуалізації міського простору. Згідно з отриманими результатами, ми будуватимемо стратегію впровадження штучного інтелекту у масштабах 4-мільйонного мегаполіса. Використовуючи інноваційні технології, ми працюватимемо над розбудовою інклюзивного та справедливого діалогу між жителями та владою міста», – сказав директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

За словами виконавчого директора ГО «Смарт Сіті Хаб» Мирослави Громової, у планах організації – ініціювати в Україні публічний дискурс щодо питання етики та доцільності використання штучного інтелекту в цифровій інфраструктурі Києва. Тому у цьому питанні надзвичайно важлива підтримка Luminate, відомого як один з найбільших інвесторів у цій галузі в усьому світі.

«Ми пишаємося тим, що станемо першою командою у світовій практиці, яка зможе допомагати державним структурам у розробці алгоритмів штучного інтелекту від громадянського суспільства», – зазначила вона.

Як повідомила директор з інвестицій Luminate у Центральній та Східній Європі Олена Бойцун, організація Luminate в усіх куточках світу фінансує та підтримує ключові найвпливовіші організації, які забезпечують дотримання прав людей у розробці та використанні даних і технологій. Першим грантом для «Смарт Сіті Хаб» розпочато будівництво екосистеми цифрових прав у Центральній та Східній Європі.

«Ми вважаємо, що якщо громадянське суспільство матиме можливість брати участь у розробці автоматизованого прийняття рішень у сфері державного управління, то це призведе до більш справедливого, відкритого та прозорого прийняття рішень», – підкреслила Олена Бойцун.

Детальніша інформація для представників ЗМІ за контактами: Олег Ліщина, (097) 102-7207, o.lishchyna@gmail.com.

Довідково.

«Смарт Сіті Хаб» – це громадська організація, створена для популяризації ідей розумного міста серед жителів у 2016 році з метою об’єднання міської влади, бізнесу та активних представників суспільства. Головна мета – визначити шляхи подальшого інфраструктурного, технологічного та соціального розвитку, виховувати нове покоління мешканців міста, які будуть активними учасниками розвитку цифрової інфраструктури та свідомо впливатимуть на місто. Спільними зусиллями з представниками громадянського суспільства громадська організація «СМАРТ СІТІ ХАБ» започаткувала 28 проектів з метою покращення якості життя та вдосконалення інфраструктури української столиці. Організація проводить стратегічні сесії за участю жителів і представників влади міста для розробки дорожньої карти реалізації кожного проекту. Проекти спрямовані на впровадження високотехнологічних технологій, які використовуються для взаємодії з міськими системами. У такий спосіб зв’язок між громадянами та урядом стає міцнішим, швидшим та ефективнішим.

Luminate – глобальна філантропічна організація, орієнтована на розширення можливостей співпраці людей та інституцій з метою побудови справедливих і відкритих суспільств. Вона заснована у 2018 році П’єром Омідяром, засновником eBay, до 2018 була представлена в Україні як Omidyar Network. Luminate співпрацює зі своїми інвесторами та партнерами для того, щоб кожен мав можливість брати участь у формуванні та вирішенні питань, які впливають на їхні суспільства. Також діяльність спрямована на підвищення відповідальності та підзвітності діяльності уряду, корпорацій, засобів масової інформації, а також тих, хто перебуває на керівних посадах. Luminate вирішує ці питання, фінансуючи та підтримуючи інноваційні організації та підприємців у всьому світі, а також виступаючи за політику та дії, які сприятимуть зміні чотирьох сфер впливу: розширення прав і можливостей громадян, дані та цифрові права, фінансова прозорість, незалежні ЗМІ. На сьогодні Luminate підтримала 236 організацій у 18 країнах із загальним фінансовим бюджетом у 314 мільйонів доларів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua