Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці оголосили переможців Мистецької премії «Київ» – 2021

19 травня 2021 року, 17:09

У столиці оголосили переможців Мистецької премії «Київ» – 2021, що приурочена до Дня міста. Кращі митці столиці в галузі кіномистецтва, музичної композиції, театрального й образотворчого мистецтв, журналістики, народного декоративного мистецтва, хореографії та циркового мистецтва отримали відзнаки та грошову винагороду.

Директорка Департаменту культури КМДА Яна Барінова нагадала, що премію «Київ» було засновано у 2001 році з метою відзначення та популяризації кращих здобутків митців Київською міською державною адміністрацією спільно з Координаційною радою національних творчих спілок України. Переможцям традиційно вручається диплом, нагрудний знак і грошова премія в розмірі 25 тисяч гривень.

«Кожного року лауреатами премії стають справжні майстри своєї справи, творчість яких належить рідному Києву та спрямована на розбудову й розвиток українського мистецтва. Премія дає можливість підтримати та популяризувати кращі здобутки наших митців та стимулювати їхню подальшу творчу діяльність», – розповіла Яна Барінова.

Вона зазначила, що традиційно премія має дев’ять номінацій, проте цього року номінація з літератури залишилася без переможця. Вручення нагород відбудеться в індивідуальному порядку, з огляду на карантинні обмеження.

Список лауреатів Мистецької премії «Київ» 2021 року

У галузі кіномистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Івана Миколайчука:

ШИРМАН Роман Натанович – режисер, сценарист;

СЛУЧЕВСЬКИЙ Семен Олександрович – сценарист;

СТЕПАНОВ Олексій Валерійович – оператор за документальний фільм «Базиль» (2019 р.).

У галузі музичної композиції – Мистецька премія «Київ» імені Артемія Веделя:

ЗАГАЙКЕВИЧ Алла Леонідівна – композиторка за музику до фільму «Штурмові ночі» (2019 р.), музику до мультимедійної інсталяції «Кіра Кіраліна», музику до фільму «Людина з Арану» (2020 р.).

У галузі театрального мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Амвросія Бучми:

ЖУРАКІВСЬКА Олеся Вікторівна – актриса Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, заслужена артистка України за ролі у виставах «Розлучник» І. Сапдару, (2018 р.), «Схід-Захід» (2018 р.), моновиставі «Усі найкращі речі» (2020 р.).

У галузі образотворчого мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Шишка:

КРИВОЛАП Ганна Анатоліївна – художник-живописець за серію живописних творів «Столиці світу» (2018-2020 рр.).

У галузі журналістики – Мистецька премія «Київ» імені Анатолія Москаленка:

ПРОКОПЧУК Станіслав Федорович – заслужений журналіст України за книгу «На перехресті століть. У пошуках прозріння» (2019 р.).

У галузі народного декоративного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Колоса:

МУЗИЧЕНКО Тетяна Іванівна – майстер художньої кераміки за серію творів «Традиційні тарелі Київщини» (2018-2019 рр.).

У галузі хореографічного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Павла Вірського:

ШКОРІНЕНКО Валерій Олександрович – хореограф, балетмейстер-постановник, заслужений діяч мистецтв України за хореографічну постановку «Сиртакі» (2019 р.).

У галузі циркового мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені братів Василя та Олександра Ялових:

РЕЗНИЦЬКИЙ Марк Йосипович – головний диригент оркестру Національного цирку України, народний артист України за постановочно-музичну складову циркових вистав та новаторський підхід використання джазового оркестру в циркових виставах: «Маятник часу» (2019 р.), «Мандри Задзеркаллям» (2019 р.), «Африка» (2020 р.), «День народження. Свято цирку» (2020 р.), «Еколібрум» (2020 р.), «Дива Різдва» (2020 р.).

У галузі літератури – Мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника лауреата не визначено.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]