Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Валентин Мондриївський: 240 тисяч школярів Києва будуть навчатись офлайн

29 серпня 2023 року, 11:39

Батьки 240 тисяч киян шкільного віку погодились на навчання своїх дітей офлайн із першого вересня у школах столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«240 тисяч – це в 2,5 рази більше, ніж минулого року, коли лише 94 тисячі батьків вирішили відправити дітей на офлайн-навчання. Це говорить про велику довіру до того, що робить влада столиці, про те, що ми все правильно робимо в плані навчання та захисту дітей. І це при тому, що в минулому навчальному році дві третини днів пройшли з перериванням уроків через повітряну тривогу, а кожна четверта ніч була без сну з тих самих причин. Але ми показали суспільству, що готові до викликів. Освітяни чітко виконують свої функції, захищаючи наших дітей і тримаючи освітній процес на високому рівні. Як результат – 762 школяра Києва отримали найвищий бал під час основної сесії Національного мультимедійного тесту», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він також зауважив, що цьогоріч основну увагу міська влада приділила ремонтам та модернізації укриттів заради приведення їх до необхідного стану відповідно до вимог та збільшення кількості місць.

«На сьогоднішній день 417 шкіл із 420 мають укриття, у яких нам вдалось забезпечити майже 190 тисяч місць. Тобто в тих школах, де охочих навчатися більше, ніж місць в укритті, буде діяти змішана система навчання. Зокрема можливе використання такого механізму як друга зміна або перемінне офлайн/онлайн-навчання, проте – винятково для учнів старших класів. Початкова школа буде навчатись винятково офлайн, бо це й інше засвоєння матеріалу, й можливість обом батькам працювати на своїй основній роботі», – наголосив Валентин Мондриївський.

Заступник голови КМДА нагадав, що цьогоріч у столиці виділили рекордну суму на облаштування укриттів загалом та безпосередньо в закладах освіти. А враховуючи те, що навчальний рік тривав до кінця червня, часу на ремонти було обмаль.

«Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка виділила 550 мільйонів гривень на облаштування укриттів у закладах освіти, ще 61 мільйон гривень направлено на будівництво нових укриттів. У найстисліші строки було проведено тендери та розпочато роботи. Майже щотижня керівники районів, які відповідають за укриття на своїх територіях, звітують про стан робіт, і ми розуміємо, що навіть у таких екстремальних умовах нам вдалось на 85% виконати роботи. Ми сподіваємось, що батьки з розумінням поставляться до тимчасових незручностей, бо дійсно наш пріоритет – безпека, і ми першочергово дбаємо про безпечний освітній процес, тому деякі заклади освіти на повну потужність почнуть працювати після закінчення облаштування укриттів», – акцентував Валентин Мондриївський.

У цьому році заклади освіти столиці зберегли всі можливі формати навчання, забезпечивши безперервний освітній процес і для тих дітей, які знаходяться за межами столиці та не мають змоги доєднатись до очного процесу. А міська влада максимально забезпечила технічні можливості для роботи освітян в умовах воєнного стану та постійних загроз від держави-агресора.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]