Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко онлайн відкрив Київський інвестиційний форум, що відбувається сьогодні в Брюсселі: Єдина, стабільна та потужна Європа неможлива без вільної та успішної України

28 листопада 2022 року, 12:20

Мер Києва Віталій Кличко виступив онлайн на відкритті Київського інвестиційного форуму, що відбувається сьогодні в Брюсселі. Організувати такий форум і зібрати потенційних інвесторів, які хочуть допомогти Києву та Україні, запропонував мер Брюсселя Філіп Клозе.

«На жаль, не можу сьогодні бути з вами особисто. Ситуація в Києві та Україні, ті виклики, які потрібно оперативно долати, вимагають моєї присутності в Києві. Вперше форум відбувається за межами Києва. І це символічно, що перший закордонний інвестиційний форум Києва проходить саме в Брюсселі, в серці Європи. Бо в європейській родині бачать своє майбутнє кияни та всі українці», – сказав Віталій Кличко та подякував меру Брюсселя Філіпу Клозе, Торговій палаті та Спілці підприємців Брюсселя за пропозицію провести інвестфорум у Брюсселі, а також за допомогу в його організації.

Мер Києва зазначив, що сьогодні українці захищають свій європейський вибір в кривавій війні з російським агресором, який прийшов на українську землю. А також захищають європейські цінності, мир та стабільність на всьому європейському континенті.

Україна вже понад 9 місяців не здається, бореться і перемагає. Незважаючи на чисельну та військову перевагу ворога. Незважаючи на тотальний терор, який він влаштував проти мирних мешканців України. Тільки в Києві внаслідок бомбових та ракетних ударів пошкоджені чи зруйновані 678 об’єктів. Із них, зокрема, понад 350 житлових будинків, 77 закладів освіти, 80 об’єктів житлово-комунального господарства, 25 об’єктів транспортної інфраструктури, 26 – охорони здоров’я.

Від початку широкомасштабної війни в столиці загинули понад 150 мирних киян, із них четверо дітей.

«Сьогодні ми як ніколи знаємо ціну своєї свободи і своєї гідності. Ми довели, що не боїмося і не скоримося. На Київ та столичну агломерацію чекає дуже складна зима. Внаслідок ракетних ударів росії пошкоджені чимало об’єктів критичної інфраструктури. У місті, як і у всій країні, – дефіцит електроенергії, відключення її постачання. Тепло- та водопостачання після останньої атаки ми вже відновили. Нескорений Київ живе і працює. Працюють 24/7 комунальні служби, щоб забезпечити мешканців життєво необхідними сервісами та комфортом. Ми розглядаємо різні сценарії можливого розвитку подій. У ситуації війни, в якій ми живемо, потрібно мати плани на випадок надзвичайних ситуацій. І бути готовим діяти. Ми підготували понад 400 пунктів обігріву. Закупили та залучили в якості допомоги електрогенератори, зробили запаси пального, води та всього необхідного, щоб ці пункти приймали людей», – додав він.

Мер Києва зазначив, що насувається зима, яка стане дуже складним випробуванням для українців. І без допомоги партнерів впоратися Україні буде складно.

«Сьогодні Київ життєво потребує генераторів, міських автобусів, карет швидкої допомоги, рятувальних спецавто, теплих речей, продуктів харчування тривалого зберігання. Жорстокий і підступний ворог хоче залякати нас, знищити українську державність та український народ. Та ми стоїмо, б’ємося і віримо в свою перемогу над путінською диктатурою! Свою та наших партнерів і союзників. Таких як Бельгія, всі країни демократичного світу. Тільки так можна позбавити агресора можливості шантажувати Україну та європейську спільноту. Тільки так можна побудувати нову, більш надійну систему європейської безпеки», – наголосив Віталій Кличко.

Він подякував партнерам і друзям, які надають Києву допомогу – економічну, фінансову, гуманітарну. Зокрема, Віталій Кличко подякував місту Брюсселю і меру міста Філіпу Клозе – за карети швидкої допомоги, медичне обладнання, гуманітарну допомогу, підтримку українців, які рятувалися від війни.

«Війна триває, але ми вже думаємо про відбудову нашого міста. Вірніше – про його післявоєнне оновлення та трансформацію. Для цього недостатньо відремонтувати пошкоджені та відбудувати зруйновані помешкання та будівлі. Наша мета – модернізація столиці та муніципального господарства. Київ має стати містом з новою енергетичною, транспортною, сервісною та соціальною інфраструктурою на основі найсучасніших, інноваційних технологій. Особлива увага – також до екології, розвитку довкілля та охорони здоров’я. Використовуючи унікальні природні характеристики Києва, ми хочемо закріпити його репутацію як міста для здорового життя. Ми бачимо післявоєнний Київ динамічним містом з привабливими умовами для бізнесу – як українського, так і іноземного. Створення нових робочих місць, насамперед в галузях інноваційної економіки – пріоритет для міської влади. І у нас є всі фактори, необхідні для успіху», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер столиці нагадав, що Київ завжди був першим у перетвореннях та змінах в Україні. Місто втілювало найбільш сміливі та інноваційні рішення. І продовжить їх впроваджувати.

«Україна повинна продовжувати працювати над реформами і постати після війни новою – потужною та сучасною – державою. Від цього залежатиме і темп нашого просування до членства в ЄС та НАТО, яке підтримує абсолютна більшість українців. Ми добре розуміємо, наскільки важливою для України є підтримка з боку європейських партнерів. І сьогодні – для перемоги над путінським режимом. І в майбутньому – для післявоєнного відновлення Києву та Україні потрібні ваші інвестиції та високі технології. Ми розраховуємо на допомогу і взаємовигідну співпрацю з інституціями Євросоюзу, державними органами країн-членів ЄС та бізнес-спільнотами. Єдина, стабільна та потужна Європа неможлива без вільної та успішної України. І я переконаний, разом ми переможемо! І станемо ще сильнішими!» – наголосив Віталій Кличко.

Київський інвестиційний форум, який відбувається в Брюсселі, зібрав понад 300 учасників – представників європейських інституцій, муніципалітетів, міжнародних інвестиційних фондів та фінансових організацій, європейського бізнес-середовища.

Беруть у ньому участь, зокрема, і мери Брюсселя, Парижу, Гельсінкі, Сараєво, Риму, Познані, Ліону, Риги, Подгориці, Вільнюсу, Єврокомісар ЄС з питань юстиції Дідьє Рейндерс, регіональний директор Міжнародної фінансової корпорації у Центральній та Східній Європі Рана Карадшех-Хаддад, голова офісу Європейського інвестиційного банку в Україні Жан Ерік де Загон, заступник генерального директора Генерального директорату з питань сусідства та розширення Європейської комісії Катаріна Матернова, засновник Klitschko Ventures Володимир Кличко, директор Google.org у країнах Європи, Середнього Сходу та Африки Роан Барнет. А також посли 18 іноземних держав в Королівстві Бельгія (Австрії, Хорватії, Чехії, Данії, Естонії, Франції, Німеччини, Греції, Ірландії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Нідерландів, США, Великобританії та Угорщини) та представники дипломатичних місій Італії й Японії.

Віталій Кличко в онлайн-форматі візьме участь в дискусії щодо майбутньої відбудови Києва, а також поспілкується з іноземними журналістами.

Під час форуму підпишуть угоди про побратимство з кількома європейськими містами. А також – Меморандум з Європейським Інвестиційним Банком щодо виділення ним 450 мільйонів євро на модернізацію вагонів київського метрополітену.

 

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]