Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Владислав Андронов: Відому столичну пам’ятку архітектури – садибу Терещенків – реставрують

14 грудня 2023 року, 15:02

Відому столичну пам’ятку архітектури – садибу Терещенків – повернули до комунальної власності територіальної громади Києва. І тепер на неї очікує реставрація. Про це повідомив заступник голови КМДА Владислав Андронов.

«У реєстрації права комунальної власності на цей об’єкт поставлено крапку. Судовий спір, що тривав понад 2,5 роки, закінчено. І на виконання постанови Великої палати Верховного суду від 12 вересня 2023 року Департамент комунальної власності м. Києва провів державну реєстрацію права комунальної власності на об’єкт культурної спадщини – садибу Терещенків на бульварі Тараса Шевченка, 34. Міська влада виконала свою обіцянку – повернути історичну будівлю громаді столиці», – заявив Владислав Андронов.

Повернення садиби Терещенків до комунальної власності дасть змогу місту нарешті вчинити дії, спрямовані на збереження об’єкта культурної спадщини.

«Усі наші наступні кроки будуть направлені винятково на те, щоб відреставрувати будівлю та дати їй друге життя. Позиція мера Києва чітка і зрозуміла: ми маємо зберегти для нащадків ті будівлі, які є окрасою столиці, його історичною візитівкою. За останні роки це вже не перше повернення історичних об’єктів до власності громади і, впевнений, не останнє. Більше ніж три роки тому саме Київ став ініціатором змін до законодавства про культурну спадщину та пропонує не тільки введення примусового викупу таких об’єктів у недбалих власників, а й суттєве збільшення штрафів для тих, хто вважає, що може безперешкодно поступово знищувати нашу спадщину. Навіть в умовах війни на державному рівні нарешті мають почути нашу думку, бо саме це шлях до збереження нашої історичної ідентичності», – наголосив Владислав Андронов.

Як зауважив заступник голови КМДА, подальше використання відреставрованої будівлі ще не вирішено, втім пріоритетним напрямом імовірніше буде музейна діяльність.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]