Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Прокопів: Фонд держмайна несе відповідальність за руйнацію Гостинного двору

08 червня 2021 року, 11:54

Київська міська державна адміністрація сподівається, що найближчим часом Фонд державного майна укладе охоронний договір із Міністерством культури та інформаційної політики України та подасть на розгляд науково-проєктну документацію щодо проведення невідкладних протиаварійних та реставраційно-відновлювальних робіт у Гостинному дворі.

Про це повідомив профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Володимир Прокопів пояснив, що Гостинний двір перебуває у власності держави в особі Фонду державного майна України, який вже більше року ухиляється від відповідальності за збереження пам’ятки: не виконує припис Департаменту охорони культурної спадщини, не сплачує накладені фінансові санкції за невиконання цього припису в розмірі 300 тисяч гривень, намагається оскаржити і припис, і постанову про накладання фінансових санкцій від Департаменту охорони культурної спадщини у судах.

«24 травня цього року Верховний Суд став на сторону киян: касація ФДМ була відхилена. Таким чином суд визнав, що Фонд держмайна несе повну відповідальність за руйнацію пам’ятки у серці Подолу», – зазначив заступник голови КМДА.

Оскільки Гостинний двір вже набув статусу пам’ятки національного значення, Володимир Прокопів сподівається, що Міністерство культури та інформаційної політики України стане на бік громади Києва і допоможе у збереженні історичної пам’ятки.

«Ми очікуємо на укладання Фондом держмайна або будь-якою іншою державною інституцією, якій може бути передана в підпорядкування пам’ятка, охоронного договору із Мінкультом та розробку науково-проєктної документації на проведення невідкладних протиаварійних і реставраційно-відновлювальних робіт. Кияни втомилися чекати – пора рятувати Гостинний двір», – наголосив заступник голови КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]