Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Володимир Прокопів: Столична влада має знати, що відбувається з Гостинним двором

20 вересня 2021 року, 17:46

Заступник голови КМДА Володимир Прокопів закликає Міністерство культури та інформаційної політики поінформувати КМДА та депутатський корпус Київської міської ради щодо ситуації на об’єкті «Гостинний двір».

Будівля Гостинного двору перебуває на державному обліку і має статус пам’ятки національного значення. З метою збереження будівлі міська влада протягом 2017-2021 років здійснювала організаційно-правові заходи задля передачі Гостинного двору з державної у комунальну власність з подальшим її відновленням.

«За ініціативою Мінкульту, і всупереч попереднім домовленостям з керівництвом міста, об’єкт передано на баланс національного заповідника «Софія Київська». Новий балансоутримувач не вживає жодних заходів не те, що для відновлення, а навіть для збереження об’єкта. Уповноважений орган досі не уклав охоронний договір на об’єкт», – зазначив Володимир Прокопів.

За словами заступника голови КМДА, у профільного Департаменту КМДА відсутні будь-які відомості від Мінкульту про напрацювання комплексу заходів, спрямованих на збереження будівлі.

«Теперішній технічний стан об’єкта потребує вжиття невідкладних заходів, спрямованих на його захист, особливо напередодні зими», – наголосив Володимир Прокопів.

Заступник голови КМДА закликає Міністерство культури та інформаційної політики відповісти на такі запитання:

– Чи вживалися Міністерством заходи, спрямовані на спонукання уповноваженого органу управління на укладання охоронного договору на будівлю Гостинного двору?

– Чи призначалися відповідні охоронні заходи, спрямовані на збереження об’єкта та чи розроблялася відповідна науково-проєктна документація?

Володимир Прокопів наголосив, що вже відправив запит із цими запитаннями до Міністерства культури.

Нагадаємо, Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка було запрошено на пленарне засідання II сесії Київської міської ради ІХ скликання, яке відбулося 31 серпня цього року. Однак, на засідання міністр не з’явився.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]