Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

В.Прокопів: борги “Київенерго” не повинні впливати на стабільність тепло- та водозабезпечення Києва

22 травня 2018 року

В.Прокопів: борги “Київенерго” не повинні впливати на стабільність тепло- та водозабезпечення Києва

Вирішення питання погашення заборгованості ПАТ “Київенерго” за спожитий газ повинне вирішуватися паралельно з процесом енергозабезпечення столиці. На цьому наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів, презентуючи проект рішення, який передбачає, що  боргові зобов’язання з оплати спожитих енергоносіїв та послуг з їх транспортування і постачання ПАТ “Київенерго” не підлягають передачі та переведенню КП “Київтеплоенерго”.

Рік тому місто прийняло історичне рішення про припинення угоди з ПАТ “Київенерго”. Тепер надавати послуги з гарячого водопостачання, виробництва та постачання теплової енергії киянам буде КП “Київтеплоенерго”. Для цього  комунальне підприємство має укласти договір про постачання природного газу компанією “Нафтогаз України”. Однак на сьогодні такий документ не підписаний, оскільки “Київтеплоенерго” не взяло на себе боргових зобов’язань “Київенерго”. Мова йде, про майже 5 мільярдів гривень. 

“Ми зіштовхнулися з ризиками для стабільного тепло- і водозабезпечення міста через невирішене питання заборгованості ПАТ «Київенерго» за спожитий газ. Структура цієї заборгованості, а це і борги населення, відшкодування державою наданих людям пільг та субсидій, нарахованих підприємству штрафів та пені, свідчить про те, що цю проблему необхідно вирішувати шляхом міжсекторальних переговорів. На сьогодні комунальне підприємство «Київтеплоенерго» лише розпочинає свою діяльність і не має ресурсу для погашення цих боргів, особливо на фоні масштабних робіт з підготовки до опалювального сезону. Місто наполягає, на тому, щоб два питання – постачання газу для Києва та вирішення проблеми заборгованості «Київенерго» вирішувалися окремо»”, - наголосив ініціатор відповідного проекту рішення Володимир Прокопів. 

“Згідно законодавства ні комунальне підприємство “Київтеплоенерго”, ні місто не зобов’язане в даному випадку перебирати на себе накопичені борги приватної компанії, якою є Київенерго. Значна частина боргу Київенерго перед Нафтогазом утворилася внаслідок недбалого господарювання Київенерго, наприклад пеня та штрафи. Ми багато чого змінили в місті на краще останнім часом, зокрема значно зменшили всі борги міста. Приміром, внутрішній борг у 5,2 млрд грн погашено повністю. Нових боргів ми набирати не будемо”, - зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Бюджетна комісія КМР одноголосно підтримала проект рішення “Про питання заборгованості перед ПАТ “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”. Остаточне рішення депутати мають прийняти на найближчому пленарному засіданні Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]