Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як замінити або відновити втрачене чи викрадене посвідчення водія?

Згідно положення та інструкції про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, для заміни або відновлення втраченого (викраденого) посвідчення водія територіальній сервісний центр МВС після перевірки факту видачі раніше такого посвідчення водія особі, яка звернулась для заміни або заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає нове посвідчення водія. Послуги надаються без повторного складання іспиту. Для цього необхідно звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС.

Необхідні документи

  • паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу та підтверджує її громадянство або спеціальний статус;
  • копія ідентифікаційного коду або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • медична довідка 083/о;
  • у разі викрадення – довідка з поліції;
  • старе посвідчення (якщо збереглося);
  • у разі необхідності – документ про зміну особистих даних.

Якщо посвідчення водія було пошкоджено, рештки посвідчення мають бути вилучені, тому ідучи до сервісного центру принесіть їх із собою.

Якщо змінилися особисті дані, потрібно пред’явити документ або довідку, що підтверджує зміну імені, прізвища або по-батькові.

Замість втраченого або викраденого посвідчення водія сервісний центр МВС після перевірки оформлює та видає нове посвідчення водія. Про втрату посвідчення водія треба повідомити сервісному центру МВС, а в разі його викрадення – територіальному органу Національної поліції.

Якщо вас позбавили водійського посвідчення через водіння у стані наркотичного, алкогольного або іншого сп’яніння, попередня довідка 083/о втрачає свою актуальність, тож ви повинні пройти повторний медогляд. Потім знову матимете пройти процедуру отримання водійського посвідчення, однак на цей раз вже не маєте навчатися у автошколі, лише здати іспити у Сервісному центрі МВС. Проте тепер здавати його ви маєте лише у тому сервісному центрі МВС, де отримували свої попередні права.

У разі втрати посвідчення водія за кордоном, видача посвідчення водія здійснюється на загальних підставах.

Контакти сервісних центрів дивіться за посиланням.

За більш детальною консультацією щодо отримання цих та інших послуг сервісних центрів МВС звертайтесь за телефоном (044) 290 18 99 або на офіційну сторінку Facebook Головного сервісного центру МВС.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]