Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як оформити закордонний паспорт дитині?

Оформити закордонний паспорт дитині можна через підрозділи Державної міграційної служби та Центри надання адміністративних послуг.

Необхідні документи:

  • заява;

  • паспорт громадянина України для осіб, що досягли 14-річного віку чи свідоцтво про народження дитини;

  • документи, що підтверджують сплату консульського збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;

  • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 х 15 см для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

Додатково можуть знадобитись особі, що не досягла шістнадцятирічного віку та проживає з одним із батьків:

  • оригінал або засвідчена копія свідоцтва про смерть другого з батьків;

  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

  • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

  • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

  • довідки про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету, або у разі оформлення паспорта у закордонній дипломатичній установі України – іншого документа, що підтверджує таку реєстрацію;

  • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

У разі оформлення паспорта з електронним чіпом, під час оформлення заяви у підрозділі ДМС необхідно пройти процедуру сканування відбитків вказівних пальців рук. Сканування відбитків пальців рук дітей зійснюється з 12 років за дозволом батьків (законних представників).

Інформацію щодо порядку оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон для дитини розміщено на офіційному веб-порталі адміністративних послуг Києва.

Для отримання консультацій звертайтесь до Центру надання адміністративних послуг за номером (044) 202-60-39,  до Державної міграційної служби України за номером (044)279-98-99 або  Контактного центру міста Києва за телефонами 1551 (зі стаціонарного та мобільного); (044) 205-73-37 (з міжміського). 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]