Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Проєкт рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві»

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статей 9,13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань, повідомляється про оприлюднення проєкту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві».

Розробниками проєкту регуляторного акта є депутати Київської міської ради: Д. Білоцерковець, В. Трубіцин, М. Нефьодов, В. Слончак, В. Прокопів.

Проєктом регуляторного акта передбачається внести зміни до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради».

Проєкт рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» 09 червня 2021 року розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.

Зауваження та пропозиції до проєкту регуляторного акта приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення (з 09 червня 2021 року по 09 липня 2021 року):

  • у письмовому вигляді за адресою: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 36, тел. (044) 202-70-29 або на електронну адресу: [email protected].

Проєкт

Відповідно до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 22 Закону України "Про столицю України  ̶ місто-герой Київ", Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Закону України "Про благоустрій населених пунктів", наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068; враховуючи наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 "Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397; з метою вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; торговельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва; кіосків біля зупинкових комплексів; розміщення об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів, Київська міська рада вирішила:

  1. Внести до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради" такі зміни:

1.1. Заголовок рішення викласти в такій редакції: "Про затвердження Порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва".

1.2. Додаток до рішення викласти в новій редакції, що додається.

  1. Встановити, що оформлення паспортів прив’язки здійснюється відповідно до процедури, встановленої Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим наказом Мінрегіонбуду від 21.10.2011 № 244, у разі розміщення в місті Києві:
  • тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі – тимчасова споруда);
  • сезонного майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства;
  • автомату з продажу товарів (послуг), платіжного пристрою;
  • споруди, яка виготовляється з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлена тимчасово, та не є об'єктом капітального будівництва (зокрема центри з продажу нерухомості, споруди для охорони тощо);
  • торговельного об’єкту, що встановлюється в підземних пішохідних переходах за результатами проведених інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів;
  • судна, що використовується в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлено на березі;
  • кіоску, що є частиною зупинкового комплексу – тимчасова споруда для продажу проїзних документів та роздрібної торгівлі, зблокована з павільйоном очікування (далі – кіоск);
  • засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі;
  • зарядної станції для електромобілів та інших транспортних засобів, надалі разом іменуються Об’єкти.

2.1. У випадку відсутності правовстановлюючих документів на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Києва, на яких встановлені (розміщені) Об’єкти паспорт прив'язки видається за умови сплати пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва.

  1. Власник Об’єкту, після укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою, укладає договір на вивезення (збирання, зберігання, перевезення, знешкодження, видалення і захоронення) відходів згідно з вимогами чинного законодавства.

4. Врахувати, що всі необхідні дії, пов'язані з укладанням договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва, Київська міська рада здійснює в особі спеціально-уповноваженого органу – Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
(далі – спеціально-уповноважений орган).4.1. Доручити Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 01 серпня 2021 року не подовжувати дію договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою із власниками тимчасових споруд за якими не оформлені паспорти прив’язки тимчасових споруд.4.2. Визначити Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) спеціально-уповноваженим органом з питань укладення договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою з 01 грудня 2021 року.

  1. Встановити, що Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до 30 червня 2021 приймає заяви від суб’єктів господарювання (власників тимчасових споруд) щодо намірів оформити паспорт прив’язки тимчасової споруди на землях комунальної власності територіальної громади міста Києва, не переданих у користування третім особам, від суб’єктів господарювання, у яких є діючі договори щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою у наступних районах Солом’янський, Шевченківський, Дарницький, Деснянський, Голосіївський, Подільський).
  2. Встановити, що паспорт прив’язки тимчасової споруди оформлюється за наявності у суб'єкта господарювання діючого договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.
  3. Для оформлення паспорта прив'язки Об’єкта суб'єкту господарювання надається 120 календарних днів з моменту отримання висновку про відповідність намірів замовника щодо місця розміщення Об’єкта містобудівній документації, будівельним нормам.
  4. Визначити, що паспорт прив'язки Об’єкта, оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент), відповідно до вимог чинного законодавства та будівельних норм, за умови:

- отримання суб'єктом господарювання висновку про відповідність намірів щодо місця розташування містобудівній документації, будівельним нормам;

- сплати суб'єктом господарювання пайової участі відповідно до договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;

- погодження з утримувачем території, на якій розміщується Об’єкт та відповідної районної в місті Києві державної адміністрації.

  1. Визначити, що строк дії паспорта прив'язки становить 3 роки за умови належного виконання суб'єктом господарювання договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.

По закінченню 3-річного строку дія паспорта прив’язки Об’єкта та відповідного договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою завершується.

9.1. Визначити, що строк дії паспорта прив'язки Об’єкта, який встановлюється на підставі проведеного інвестиційного конкурсу, визначається строком дії відповідного інвестиційного договору.

  1. Встановити, що право оформлення паспортів прив’язки автоматів з продажу товарів (послуг), зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів на землях комунальної власності територіальної громади міста Києва, не наданих у користування третім особам, надається за результатами електронних торгів в електронній торговій системі ProZorro.ПРОДАЖІ, в порядку, затвердженому Виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
  2. Встановити, що з 01 грудня 2021 право оформлення паспортів прив’язки тимчасових споруд на землях комунальної власності територіальної громади міста Києва, не наданих у користування третім особам, надається за результатами електронних торгів в електронній торговій системі ProZorro.ПРОДАЖІ, в порядку, затвердженому Виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
  3. Виконавчому органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визначити організатора торгів на право розміщення тимчасових споруд, автоматів з продажу товарів (послуг), зарядних станції для електромобілів та інших транспортних засобів.

12.1. Встановити, що гарантійний внесок, який був внесений для участі в торгах на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, зараховується першочергово, як частина або вся сума першочергового платежу за договором на розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на рахунок організатора торгів, а залишок, зараховується як частина плати за договором щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою.

12.2. Встановити, що переможцем торгів на право розміщення тимчасових споруд, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, автоматів з продажу товарів (послуг), зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів визначається суб’єкт господарювання, який запропонував найбільший щорічний розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

  1. Доручити Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) провести підготовку території міста Києва до проведення торгів, шляхом демонтажу самовільно розміщених об’єктів торгівлі.
  2. У разі зміни містобудівної ситуації, будівельних норм, зміни у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування Об'єкта у певному місці, договір щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою розривається, паспорт прив’язки Об’єкта анулюється, а залишок коштів від сплати за договорами щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою повертається заявнику.
  3. Затвердити Порядок розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі, що додається.
  4. Затвердити Правила утримання тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків, що є частиною зупинкових комплексів; торговельних об’єктів в підземних пішохідних переходах; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів, QR код єдиного встановленого зразка для його розміщення на ліцевій частині тимчасової споруди. QR код повинен містити всі правовстановлюючі документи Об’єкта розміщення, а саме договір щодо пайової участі, інформація про паспорт прив’язки та інші.

QR код видається Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після отримання суб’єктом Договору щодо пайової участі.

  1. Замовником робіт з розробки електронної бази реєстрації розміщення та подальшої експлуатації на території міста Києва Об’єктів визначити спеціальний уповноважений орган.
  2. Визнати такими, що втратили чинність:
  • рішення Київської міської ради від 04 вересня 2014 року № 62/62 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 "Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради";
  • рішення Київської міської ради від 25 грудня 2014 року № 746/746 «Про особливості застосування Порядку розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві»;
  • рішення Київської міської ради від 17 березня 2016 року № 237/237 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві»;
  • рішення Київської міської ради від 14 вересня 2017 року № 4/3011 «Про внесення змін у додаток 3 до рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443»;
  • рішення Київської міської ради від 28 лютого 2013 року
    № 97/9154 «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності у м. Києві».
  1. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести свої акти у відповідність до вимог цього рішення.
  2. Це рішення набуває чинності з дня його офіційного оприлюднення.
  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, постійну комісію Київської міської ради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою, постійну комісію Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Київський міський голова                  Віталій КЛИЧКО

*****

Додаток І
до рішення Київської міської ради
_______________ № ___________
(в редакції рішення Київської
міської ради від _____ № _____)

 

ПОРЯДОК
залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва

  1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм залучення пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва з урахуванням впливу безпосередньо на об'єкти благоустрою та оцінки соціально-економічного значення для міста незалежно від форм власності тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків, що є частиною зупинкових комплексів; торговельних об’єктів в підземному пішохідному переході; об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходах; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів (далі – об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок)).

1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

автомат з продажу товарів (послуг) – (різновид тимчасових споруд) цілісний заводський виріб, що здійснює реєстрацію розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік їх кількості
та вартості, та створює контрольну стрічку в електронному вигляді;

відкритий (літній) майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства (далі - відкритий (літній) майданчик) - різновид майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства на відкритому повітрі (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу), що діє щорічно з 01 травня до 31 жовтня відповідного року.

замовник – власник тимчасової споруди; засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автомату з продажу товарів (послуг), платіжного пристрою; споруди, яка виготовляється з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановленої тимчасово, та не є об'єктом капітального будівництва; торгівельного об’єкту у підземному пішохідному переході; власник (користувач) майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановленого на березі, кіоску, що є частиною зупинкового комплексу; торговельного об’єкту в підземному пішохідному переході; об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходах; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів;

зарядна станція для електромобілів та інших транспортних засобів – пристрій, що здійснює заряд електромобіля та іншого транспортного засобу;

засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі – (різновид тимчасових споруд) автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо;

зупинковий комплекс – об’єкт дорожнього сервісу, який складається з павільйону очікування (малої архітектурної форми), площ для розміщення реклами та кіоску;

інформаційний талон - документ, що видається спеціально-уповноваженим органом та підтверджує факт сплати пайової участі, який виготовляється на бланку та містить: серію, номер, дату видачі, термін дії, повне найменування та місцезнаходження юридичної особи або П. І. Б. та місце проживання фізичної особи або фізичної особи - підприємця, тип об'єкта, функціональне призначення об'єкта, місце розташування об'єкта, площу об'єкта, спеціальний код тощо;

комісія з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства (далі - Комісія) - комісія виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якої входить визначення відповідності намірів щодо місця розташування тимчасових споруд будівельним нормам; запровадження додаткових зон обмежень розміщення тимчасових споруд, розгляд заяв щодо неправомірного надання відмови в укладанні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва та інші питання, пов'язані з розміщенням об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) (далі – Комісія);

кіоск, що є частиною зупинкового комплексу – тимчасова споруда для продажу проїзних документів та роздрібної торгівлі, зблокована з павільйоном очікування;

майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства - місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, який відкритий для обслуговування населення на певний сезон року, розміщений на відкритому повітрі (під тентами, на верандах, у павільйонах легкого типу) або виготовлений з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, та встановлений тимчасово, без улаштування фундаменту, не є капітальною спорудою. Залежно від типу конструкцій, які використовуються для влаштування, та періоду функціонування майданчики поділяються на відкриті (літні) майданчики та сезонні майданчики;

об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі - намети, палатки, лотки, рундуки, в яких здійснюється сезонний (з 01 квітня до 15 жовтня календарного року) продаж безалкогольних напоїв, морозива, продовольчих товарів у герметичній упаковці промислового виробництва, плодовоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плоді, баштанових культур, меду, дитячих та карнавальних іграшок, повітряних кульок, сувенірної продукції (в тому числі сувенірної продукції національної тематики) тощо;

пайова участь (внесок) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва (далі - Пайова участь (внесок)) - внесок на фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою), який сплачують власники тимчасових споруд; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг); платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; торговельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків, що є частиною зупинкових комплексів; об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів у грошовому виразі (гривнях); зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів;

платіжний пристрій – (різновид тимчасових споруд) технічний пристрій (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування тощо), який дає змогу користувачеві здійснити операції з ініціювання переказу коштів, а також виконати інші операції згідно з функціональними можливостями цього пристрою;

сезонний майданчик для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства (далі - сезонний майданчик) - різновид майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, місце для надання послуг з харчування біля стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, влаштоване з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, встановлений тимчасово без улаштування фундаменту, не є капітальною спорудою та може функціонувати в термін, визначений в паспорті прив'язки.

спеціально-уповноважений орган – структурний підрозділ виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), до компетенції якого належить вчинення всіх необхідних дій, пов’язаних з укладанням договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва;

тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - тимчасова споруда) - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

торговельний об’єкт, що встановлюється в підземних пішохідних переходах тимчасово, не є об'єктом капітального будівництва та розміщується за результатами проведених інвестиційних конкурсів із залучення інвесторів (далі – торговельний об’єкт в підземному пішохідному переході).

1.3. Залучені кошти Пайової участі (внеску) спрямовуються на фінансування заходів з розвитку інфраструктури та благоустрою міста Києва.

1.4. Пайова участь (внесок) залучається з метою:

відшкодування витрат міста Києва на розширене відтворення об'єктів благоустрою;

реалізації власниками об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) свого права на встановлення (розміщення) таких об’єктів на території міста Києва;

фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою);

відшкодування за використання власниками об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) земельних ділянок та об'єктів благоустрою, розміщених на цих земельних ділянках (у разі відсутності документів, що посвідчують право власності або користування земельною ділянкою), що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва.

  1. Принципи визначення розміру Пайової участі (внеску)

2.1. Обсяг Пайової участі (внеску) визначається за принципами:

компенсації витрат міста на розширене відтворення об'єктів благоустрою (власники об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) мають компенсувати витрати міста на розширене відтворення об'єктів благоустрою, які виникають при встановленні (розміщенні) та експлуатації таких об’єктів);

комплексного підходу до розвитку інфраструктури міста (рівномірний розвиток інфраструктури міста по всій території);

сприяння залученню коштів на фінансування заходів з благоустрою міста Києва (визначення обсягу Пайової участі (внеску) з урахуванням соціально-економічного значення встановлених (розміщених) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок)) має створювати сприятливі умови для фінансування заходів з благоустрою міста Києва (утримання, ремонт та будівництво об'єктів благоустрою тощо).

  1. Порядок залучення і використання Пайової участі (внеску)

3.1. Цей Порядок регулює організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням Пайової участі (внеску), у тому числі при укладенні договорів щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою.

3.2. Київська міська рада, у всіх питаннях щодо залучення Пайової участі (внеску), виступає в особі спеціально-уповноваженого органу, визначеного рішенням Київської міської ради (далі - спеціально-уповноважений орган).

3.3. Структурним підрозділам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), районним в м. Києві державним адміністраціям, підприємствам, установам та організаціям комунальної форми власності, за винятком спеціально-уповноваженого органу, забороняється залучення на будь-яких засадах коштів пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою від власників об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) на утримання об'єктів благоустрою м. Києва, за винятком фінансування об'єктів, включених до затверджених Київською міською радою цільових програм.

3.4. У випадку відсутності правовстановлюючих документів на земельні ділянки комунальної власності територіальної громади міста Києва, на яких встановлюються (розміщуються) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок), відповідні замовники укладають договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою міста Києва зі спеціально-уповноваженим органом.

3.5. Пайова участь (внесок) сплачується у грошовій формі.

3.6. Для укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об'єкта благоустрою замовник звертається до спеціально-уповноваженого органу із заявою, до якої додаються такі документи:

реквізити замовника (для юридичних осіб: повне найменування, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку), посада та П. І. Б. керівника, телефон; для фізичної особи – підприємця та фізичної особи: П. І. Б. повністю, місце проживання, ідентифікаційний номер, телефон; для фізичної особи-підприємця додатково: банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку);

для фізичних осіб - підприємців та фізичної особи - додатково копія паспорта громадянина України;

схема місця розташування об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) із зазначенням контуру, з прив'язкою до місцевості;

актуальна фотофіксація з чотирьох сторін місця розташування об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) на відстані 5 - 10 м (для тимчасової споруди - додатково фото фасаду з товаром, на відстані 3 - 4 метрів);

опис об’єкту (розмір, площа, місце розташування (прив’язка до найближчого об’єкта, якому присвоєна поштова адреса), № об'єкта (у разі відсутності об'єкта, якому присвоєна поштова адреса, вказано інші орієнтири (перетин з іншого вулицею, номер опори освітлення, інше).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту, замовник - власник засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі надає такі документи:

копія договору щодо розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі;

копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, видане у встановленому порядку підрозділом МВС України, з відміткою про переобладнання транспортного засобу (у разі використання транспортного засобу).

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту, замовник - власник об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі надає такі документи:

копія договору щодо розміщення об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту, замовник - власник (користувач) стаціонарного закладу ресторанного господарства надає такі документи:

копії документів, що посвідчують право власності на будівлю або приміщення стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, біля якої (яких) планується влаштувати майданчик для харчування;

копії документів, що посвідчують право користування на будівлю або приміщення стаціонарного (капітального) закладу ресторанного господарства, біля якої (яких) планується влаштувати майданчик для харчування (у разі, якщо замовник є користувачем);

письмова згода власника (користувача) земельної ділянки у разі розміщення майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства на земельній ділянці, що знаходиться у власності (користуванні) третіх осіб;

письмова згода відповідної районної в місті Києві державної адміністрації щодо розміщення майданчик для харчування;

письмова згода власників (орендарів) сусідніх приміщень, у разі збільшення лінійних розмірів майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства поза межі фасаду стаціонарного закладу ресторанного господарства.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) автомату з продажу товарів (послуг)/зарядної станції для електромобілів та інших транспортних засобів надає такі документи:

копія договору щодо розміщення автомату з продажу товарів (послуг)/зарядної станції для електромобілів та інших транспортних засобів;

копії документів, що посвідчують право власності на автомат з продажу товарів (послуг)/зарядної станції для електромобілів та інших транспортних засобів;

письмова згода відповідної районної в місті Києві державної адміністрації щодо розміщення автомату з продажу товарів (послуг) )/зарядної станції для електромобілів та інших транспортних засобів;

погодження балансоутримувача території на якій встановлюється (розміщується) автомат з продажу товарів (послуг)/зарядна станція для електромобілів та інших транспортних засобів;

копію ліцензії Національного банку України на переказ коштів;

копію технічного паспорта на автомат з продажу товарів (послуг)/зарядну станцію для електромобілів та інших транспортних засобів.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим та тринадцятим цього пункту замовник - власник (користувач) платіжного пристрою надає такі документи:

копія договору щодо розміщення платіжного пристрою;

копію ліцензії Національного банку України на право здійснення банківської діяльності, ліцензії Національного банку України на переказ коштів;

письмова згода відповідної районної в місті Києві державної адміністрації щодо розміщення платіжного пристрою;

погодження балансоутримувача території на якій встановлюється (розміщується) платіжний пристрій;

копії документів, що посвідчують право власності на платіжний пристрій;

копію технічного паспорту на платіжний пристрій.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановленого на березі надає такі документи:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

письмова згода відповідної районної в місті Києві державної адміністрації щодо розміщення судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатується біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановленого на березі;

копії погоджень на розміщення від Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві, Управління екології та природних ресурсів, Головним управлінням ДСНС України у м. Києві.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) торговельного об’єкту у підземному пішохідному переході надає такі документи:

копію інвестиційного договору на розміщення об’єкту інвестування;

схема розміщення об’єктів торгівлі у підземному переході, погоджена балансоутримувачем території.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник - власник (користувач) кіоску, що є частиною зупинкового комплексу, надає такі документи:

копію інвестиційного договору на розміщення об’єкту інвестування;

схема розміщення зупинкового комплексу, погоджена комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київпастранс».

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник – замовник/організатор проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, надає такі документи:

копія розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про проведення заходу;

схема розміщення об'єктів торгівлі, погоджена в установленому порядку.

Крім документів, передбачених абзацами другим - шостим цього пункту замовник – власник центру з продажу нерухомості, надає такі документи:

копія дозволу на проведення будівельних робіт.

3.7. Заява на укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою на яких встановлені (розміщені) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок) (крім засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі) та документи, що додаються до неї, подаються замовником або уповноваженою ним особою через Центр надання адміністративних послуг або в електронному вигляді через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва. Замовник несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.

3.7.1. Заява на укладення договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою на яких встановлені (розміщені) засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та документи, що додаються до неї, подаються комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Міський магазин» через Центр надання адміністративних послуг або в електронному вигляді через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва після укладення з переможцями торгів договору щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

3.8. За наявності всіх документів, передбачених пунктом 3.6. цього Порядку, спеціально-уповноважений орган протягом чотирьох робочих днів:

здійснює геопросторове визначення місця розташування об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

перевіряє місце розміщення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

передає надані замовниками заяви та документи до Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва для отримання протягом чотирьох робочих днів аргументованих пропозицій щодо розміщення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок).

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом чотирьох робочих днів:

перевіряє наявність та функціонування закладу ресторанного господарства;

перевіряє наявність обґрунтованих скарг від громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) щодо розміщення або функціонування майданчика для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства.

Надає за результатами опрацювання до спеціально-уповноваженого органу через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва аргументовані пропозиції щодо укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою або відмови в укладанні договору.

У разі якщо Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом чотирьох робочих днів не надав аргументованих пропозицій стосовно укладання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою застосовується принцип мовчазної згоди, тобто вважається, що у Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відсутні аргументовані пропозиції щодо укладання такого договору.

У разі необґрунтованості пропозицій, Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), спеціально уповноважений орган передає заяву та додані до неї документи на розгляд Комісії для розгляду справи по суті. При цьому строки розгляду заяви продовжуються на строк, необхідний для розгляду Комісії.

Договір щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою укладається із замовниками у разі:

прийняття позитивного рішення щодо розгляду документів, зазначених у пункті 3.6. цього Порядку;

визначення замовника переможцем інвестиційного конкурсу за його результатами та з яким укладено інвестиційний договір.

3.9. Після зарахування на рахунок 100 % відповідної суми пайової участі за договором щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою спеціально-уповноважений орган, через центр надання адміністративних послуг відповідного району, або безпосередньо спеціально-уповноваженим органом за заявою суб’єкта господарювання, передає замовнику оригінал інформаційного талону разом з примірником підписаного спеціально-уповноваженим органом у встановленому порядку договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

Інформаційний талон про сплату пайової участі має бути розміщений на вітрині фронтальної частини тимчасової споруди, кіоску, автомату з продажу товарів (послуг), або на лобовому склі (фасаді) платіжного пристрою, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об’єктами капітального будівництва, засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі тощо, а для майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства - на вході до закладу ресторанного господарства із забезпеченням зчитування спеціального коду інформаційного талона про сплату пайової участі (внеску).

3.10. Інформаційний талон та договір пайової участі (внеску) в утриманні об’єкту благоустрою, укладений із замовником – власником засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі передається спеціально-уповноваженим органом до комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Міський магазин», яке визначено замовником робіт з облаштування та утримання місць для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, організатором торгів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, для їх подальшої передачі відповідному замовнику.

3.11. Підстави для відмови в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою за результатами розгляду документів:

місце розташування об’єктів потрапляє в зони обмежень, визначених чинними нормативно-правовими актами та державними будівельними нормами;

виявлення в документах, поданих замовником, недостовірних відомостей;

подання замовником неповного пакета документів;

наявність обґрунтованих скарг громадян із відповідними підтверджуючими матеріалами (фотофіксація тощо) на функціонування або розміщення майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства.

У разі наявності зазначених у цьому пункті підстав для відмови спеціально-уповноваженим органом здійснюється підготовка повідомлення про відмову в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, яке направляється замовнику через програмний комплекс опрацювання заяв та укладення договорів пайової участі (внеску) на порталі Містобудівного кадастру міста Києва.

Відмову в укладенні договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою може бути оскаржено у порядку, встановленому законодавством.

3.12. Підставами для припинення дії договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою до закінчення терміну його дії є:

звернення замовника із заявою про розірвання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою;

припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця;

встановлення факту надання в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірних відомостей;

недотримання замовника істотних умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою;

невиконання умов документа, що визначає відповідність намірів замовника містобудівній документації та будівельним нормам, у визначений в ньому термін;

анулювання паспорта прив’язки тимчасової споруди;

рішення суду;

розірвання договору на розміщення (для об’єктів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі);

невиконання рішень Київської міської ради.

У разі розірвання договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою із зазначених підстав кошти, сплачені замовником відповідно до умов цього договору, не повертаються.

3.13.Умови сплати Пайової участі (внеску) визначаються у договорі щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою між спеціально-уповноваженим органом та власником об’єкта, за який сплачується пайова участь (внесок).

3.14. Строк дії договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою, відповідає строку дії паспорту прив’язки Об’єкту.

Строк дії договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на розміщення відкритого (літнього) майданчика для харчування біля стаціонарного закладу ресторанного господарства встановлюється з 01 травня до 31 жовтня відповідного року.

Строк дії договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою на розміщення об’єкту сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі встановлюється з 01 квітня до 15 жовтня відповідного року.

Пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується в повній сумі єдиним платежем.

При цьому пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується щорічними або піврічними платежами.

3.15. У разі визначення замовника переможцем інвестиційного конкурсу та у разі укладення за його результатами відповідного інвестиційного договору, строк дії договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою відповідає строку дії інвестиційного договору.

При цьому пайова участь (внесок) в утриманні об’єктів благоустрою сплачується щорічними або піврічними платежами.

3.16. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати пайової участі (внеску) відповідно до умов укладених договорів щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою здійснюється спеціально-уповноваженим органом.

3.17. Контроль за дотриманням законодавства України та умов договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою, на яких розміщені об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок) здійснюється Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідними районними в місті Києві державними адміністраціями.

3.18.У разі порушення термінів сплати за укладеним договором щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою замовник несе відповідальність згідно з умовами договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою.

3.19. Договори щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою не є підставою для проведення будівництва, введення в експлуатацію, реєстрації речових прав.

  1. Методика розрахунку розміру пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок)

4.1. Розмір пайової участі (внеску) в утриманні об'єктів благоустрою визначається за таким алгоритмом:

а) визначення економіко-планувальної зони, відповідно до рішення Київської міської ради, в якій встановлюється (розміщується) об’єкти, за які сплачується пайова участь (внесок);

б) визначення зонального коефіцієнта згідно з додатком 3 до цього Порядку;

в) визначення стимулюючого коефіцієнта, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), який залежить від територіального встановлення (розміщення) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

г) визначення функціонального призначення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок);

д) визначення коефіцієнта функціонального призначення згідно з додатком 2 до цього Порядку. У разі змішаного функціонального призначення об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) – наявність кількох коефіцієнтів функціонального призначення, для розрахунку розміру пайової участі (внеску) використовується більший з коефіцієнтів;

є) визначення локального коефіцієнта згідно з додатком 3 до цього Порядку.

  1. Розрахунок розміру пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок)

5.1. Розмір пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) розраховується за такою формулою:

В = П * Рв * Кз * Кф * Кст,

де

В – розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) за рік;

П – загальна площа об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) (м2);

Рв – розмір відшкодування суб’єктами господарювання за використання земель комунальної власності територіальної громади міста Києва (1780, 69 грн/м2);

Кз - зональний коефіцієнт, визначений згідно з додатком 3 до цього Порядку;

Кф – коефіцієнт функціонального призначення – розмір пайової участі (внеску) з 1 кв. м загальної площі об’єкту, за який сплачується пайова участь (внесок) відповідного функціонального призначення, визначений згідно з таблицею додатка 2 до цього Порядку;

Кст – стимулюючий коефіцієнт, визначений згідно з розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Подання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про визначення стимулюючого коефіцієнту здійснюється Департаментом економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за погодженням з постійною комісією Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

5.1.1. Розмір пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою при встановленні (розміщенні) засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, визначається як результат торгів (без суми гарантійного внеску), проведених відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібноїї торговельної мережі в місті Києві».

5.1.2. У разі встановлення (розміщення) судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі, розмір пайової участі (внеску) розраховується в залежності від його площі, яка визначається як сума площі горизонтальної його проекції на це місце.

5.1.3. До затвердження розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) стимулюючий коефіцієнт для об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) дорівнює 1.

5.1.4. У разі розміщення (встановлення) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) у зоні (зонах), визначених згідно з додатком 3 до цього Порядку, розмір пайової участі (внеску), розрахований відповідно до пункту 5.1 цього Порядку, помножується на визначений у цьому додатку локальний коефіцієнт (локальні коефіцієнти) цієї зони (зон).

5.1.5. Розмір пайової участі (внеску) при встановленні (розміщенні) об’єктів, за які сплачується пайова участь (внесок) коригується на наступний рік на індекс інфляції за попередній рік.

  1. Перехідні положення

6.1.Питання, не врегульовані цим Порядком, які потребують колегіального вирішення, у тому числі визначення додаткових зон обмежень розміщення тимчасових, виносяться на розгляд комісії з питань розміщення тимчасових споруд, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

6.2. Для тимчасових споруд, власники яких є особи з інвалідністю або особи, які мають на утриманні дітей з інвалідністю, розмір пайової участі (внеску), розрахований відповідно до пункту 4.1 цього Порядку, помножується на коефіцієнт 0,1 у разі подання підтверджуючих документів. Умови, наведені в цьому пункті, можуть застосовувати відносно не більше двох тимчасових споруд, які належать одному власнику.

6.3. Встановити, що зміна функціонального призначення тимчасової споруди здійснюється за заявою суб’єкта господарювання.

Заява щодо зміни функціонального призначення подається до спеціально-уповноваженого органу.

Спеціально-уповноважений орган протягом 10 календарних днів розглядає заяву щодо зміни функціонального призначення та за її результатами вносить зміни до договору щодо пайової участі в утриманні об’єкту благоустрою.

6.4. Встановити, що організатор/замовник проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів за розміщення об’єкту торгівлі, під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів, сплачують за договорами щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою у розмірі 100 грн. за добу.

 

Додаток 1
до Порядку залучення пайової участі
(внеску) в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва

ДОГОВІР
щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою

м. Київ ___________________ року

(найменування юридичної особи, що є власником тимчасової споруди торговельного, побутового,соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності)в особі ______________________________________________________________________________,

(посада, прізвище, ім’я та по батькові), що діє на підставі ______________________________________________________________________________,

(назва документа, номер і дата видачі), або _______________________________________________________________________________,
(прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи – підприємця, що є власником тимчасової споруди торговельного,побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності)
що діє на підставі _____________________________________________________________________,
(назва документа, номер і дата видачі)
далі – Замовник, з однієї сторони, і

(найменування суб’єкта господарювання, який здійснює діяльність щодо утримання об’єктів благоустрою державної та комунальної власності, або балансоутримувача об’єкта благоустрою)


_______________________________________________________________________________

(назва документа, номер і дата видачі)

далі – Виконавець, з іншої сторони, разом Сторони, керуючись Законом України «Про благоустрій населених пунктів» та іншими нормативно-правовими актами, уклали цей договір (далі – Договір) про таке:

  1. Предмет Договору

1.1. Предметом цього договору є сплата Замовником пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

1.2. Замовник зобов’язується оплатити пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою: (назва об’єкта благоустрою), на території якого розташована _______________________________________________________________________________,
(найменування тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою, паспорт прив’язки дрібнороздрібної для провадження підприємницької діяльності, у разі наявності) власником якої є Замовник.

1.3. Сторони погодилися, що Замовник сплачує пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі _______________________ (сума прописом) за період _____ до _____.

1.4. Цей Договір укладено та визначено обсяг пайової участі (внеску) в утриманні об’єкта благоустрою на підставі рішення _________________________ .

1.5. Замовник здійснює оплату пайової участі (внеску) у розмірі, встановленому в пункті 1.3. цього Договору.

1.6. У випадку дострокового припинення дії Договору сплачена на користь Виконавця пайова участь (внесок) не повертається Замовнику.

  1. Права та обов’язки Сторін

2.1. Замовник зобов’язаний перерахувати пайову участь (внесок) у сумі _________ гривень за період _______ на умовах, визначених у цьому Договорі.

2.2.Замовник сплачує пайовий внесок у повній сумі протягом 10 днів від дати укладання Договору на бюджетний рахунок цільового фонду спеціального фонду міського бюджету за наступними реквізитам:

2.3. Виконавець за умови належного виконання Замовника своїх обов’язків, що випливають з цього Договору, відповідно до вимог законодавства зобов’язаний в порядку, визначеному цим Договором, видати Замовнику документ, що посвідчує факт сплати пайової участі (внеску) (інформаційний талон).

2.4. Замовник має право:

  • вимагати від Виконавця отримати інформаційний талон, за умови належного виконання Замовником своїх обов’язків, що випливають з цього Договору та сплати пайової участі (внеску);

2) отримувати від Виконавця інформацію про використання Виконавцем внесених Замовником обсягів пайової участі (внеску) в утриманні території у розмірі, встановленому в пункті 1.2 цього Договору.

2.5. Замовник зобов’язується:

  • своєчасно сплачувати пайову участь (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі, установленому в пункті 1.3 цього Договору;

2) у разі виникнення загрози або настання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з природною стихією: ураган, землетрус, сильний снігопад, ожеледиця тощо, сприяти Виконавцю у запобіганні та ліквідації їхніх наслідків.

III. Відповідальність сторін за невиконання умов Договору

3.1.Сторони цього Договору несуть відповідальність за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов’язань за цим Договором відповідно до чинного законодавства.

3.2. У випадку порушення зазначених в п. 2.2. цього Договору строків сплати пайового внеску сума платежу на момент здійснення Платником оплати коригується на індекс інфляції з моменту розрахунку пайового внеску до моменту фактичного виконання зобов’язань по його сплаті.

3.3. У випадку, якщо індекс інфляції є меншим за 100%, коригування суми первинного платежу не відбувається.

3.4. Замовник за прострочення платежу сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, від суми заборгованості за кожен день прострочення, що діяла у період, за який нараховується пеня.

3.5. Пеня, що передбачена даним пунктом Договору, нараховується протягом усього строку прострочення без будь-яких обмежень строків нарахування.

3.6. У разі виникнення у Замовника заборгованості з оплати пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою у розмірі, встановленому в пункті 1.3 цього Договору, Сторони за взаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством, складають графік погашення заборгованості, який додається до цього Договору та є його невід’ємною частиною.

  1. Розв’язання суперечок


4.1. Сторони Договору будуть додавати всі зусилля до того, щоб вирішувати усі розбіжності і суперечки, пов’язані з цим Договором шляхом переговорів.

4.2. Усі суперечки між Сторонами, з яких не було досягнуто згоди, розв’язуються у відповідності до законодавства України у судовому порядку.

  1. Форс-мажорні обставини
  2. 1. Сторони звільняються від відповідальності у випадку настання обставин непереборної сили. Під непереборною силою маються на увазі надзвичайні або невідворотні зовнішні події, які неможливо передбачити та запобігти, а саме: воєнні дії, стихійні природні нещастя, пожежі, катастрофи, аварії та інші події, які безпосередньо перешкоджають, унеможливлюють виконання Сторонами своїх зобов’язань або призводять до псування (втрати майна), безпосередньо пов’язаного з виконанням даного Договору (після укладання) та не викликані навмисними діями чи бездіяльністю співробітників Сторін, чи сторонніх осіб.

5.2. Сторона, яка посилається на неможливість виконання умов Договору з причин настання обставин, в т.ч., зазначених у пункті 5.1. цього Договору, повинна надати підтвердження, що визначаються Торгово-промисловою палатою.

5.2. Сторона, що потрапила під вплив форс-мажорних обставин, зазначених в пункті 5.1 цього Договору, і як наслідок не виконує зобов’язання згідно з цим Договором, повинна терміново (не пізніше 5 (п’яти) днів з моменту їх настання повідомити про це іншу Сторону шляхом надсилання рекомендованого листа і надавши відповідні докази. Несвоєчасне повідомлення про форс-мажорні обставини позбавляє іншу Сторону права звільнення від виконання зобов’язань цього Договору.

5.3.Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення позбавляє відповідну Сторону права посилатися на вищевказані обставини, як на підставу для звільнення від виконання вищенаведених обов’язків.

  1. Строк дії Договору

6.1. Цей Договір набирає чинності з дати його укладення та діє до ____ року.

6.2. Закінчення строку дії цього Договору не звільняє Сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії цього Договору.

VII. Умови зміни, розірвання, припинення дії Договору

7.1. Всі зміни, доповнення та додатки до цього Договору, крім випадків, передбачених цим Договором, вносяться Сторонами шляхом підписання додаткових угод, які є його невід’ємною частиною та мають юридичну силу, якщо вони підписані уповноваженими представниками Сторін.

7.2. У разі порушення Замовником умов Договору, Виконавець має право в односторонньому порядку розірвати цей Договір шляхом направлення Замовнику відповідного письмового повідомлення.

7.3. Зміна умов цього Договору проводиться у письмовій формі за взаємною згодою Сторін. У разі, якщо не досягнуто такої згоди, спір розв’язується в судовому порядку.

7.4. Дія цього Договору припиняється у разі:

7.4.1. закінчення строку, на який його було укладено;

7.4.2. невиконання Сторонами умов цього Договору;

7.4.3. прострочення терміну сплати відповідно до п.п. 2.2. більше ніж на 1 робочий день;

7.4.4. ліквідації юридичної особи-Замовника;

7.4.5. взаємної згоди сторін;

7.4.6. за рішенням суду, у порядку, встановленому законодавством;

7.4.7. в інших випадках, передбачених законодавством України;

7.4.8. відповідно до положень, визначених у рішенні Київської міської ради.

VIII. Надсилання кореспонденції за Договором та зміна адреси

8.1. У разі зміни Платником своєї адреси, електронної адреси, телефонів: підприємства, директора та головного бухгалтера підприємства, Платник повинен попередити Департаменту містобудування та архітектури за 10 днів до відповідної зміни.

8.2. У випадку зміни будь-якою стороною цього договору своєї адреси після підписання договору, якщо у іншої сторони відсутня інформація щодо місцезнаходження, листи надсилаються на адресу, яка міститься щодо такої сторони в органах державної статистики.

  1. Прикінцеві положення

9.1. Цей Договір складений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу. Один примірник зберігається у Замовника, інший – у Виконавця.

9.2. Усі додатки до цього Договору підписуються Сторонами і є його невід’ємною частиною.

  1. Реквізити сторін

Замовник
М. П.

Виконавець
М. П.

________________
 (підпис)

________________
 (підпис)

 

Додаток 2
до Порядку залучення пайової участі (внеску)
в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва
Коефіцієнт функціонального призначення (Кф)

 

№ Групи

Функціональне призначення

Кф

Група 1

Реалізація питної води, надання населенню побутових послуг (крім перукарських), продаж хлібобулочних та молочних виробів (окрім сирів), громадські вбиральні

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,22

Група 2

Продаж продукції друкованих ЗМІ та канцелярських виробів, поліграфічної продукції та книг

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,2

Група 3

Продаж продуктів та товарів широкого вжитку (продовольчих та непродовольчих товарів; іграшок та товарів для дітей, зоологічних товарів, квітів та садово-городнього інвентарю; інших товарів широкого вжитку та непродовольчих товарів), шиномонтаж

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,5

Група 4

Заклади швидкого харчування, інше функціональне призначення

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,65

Група 5

Продаж тютюнових виробів (продаж тютюну, шкіри та хутра, ювелірних прикрас)

(без продажу алкогольних напоїв)

0,95

Група 6

Об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,65

Група 7

Майданчики для харчування біля закладів ресторанного господарства

0,42

 Група 8

Автомати з продажу товарів (послуг) (без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв), платіжні пристрої

0,65

 Група 9

Споруди, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлені тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва

(без продажу тютюнових виробів та алкогольних напоїв)

0,15

Група 10

Судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі

0,30

Група 11

Кіоск, що є частиною зупинкового комплексу

0,22

Група 12

Туристичні інформаційні центри

0,35

Група 13

Торговельний об’єкт, що встановлюється в підземних пішохідних переходах

0,65

 

Додаток 3
до Порядку залучення пайової участі
(внеску) в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва

Локальний коефіцієнт

Зона

Значення

Перша зона пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (200 м від станцій метро, залізничних вокзалів) (Л-1)

1,15

Друга зона пішохідної доступності швидкісного міського та зовнішнього пасажирського транспорту (500 м від станцій метро, залізничних вокзалів) (Л-2)

1,15

Зона магістралей підвищеного містоформуючого значення (Л-3)

1,15

Зона пішохідної доступності громадських центрів (Л-4)

1,15

 

Додаток ІІ
до рішення Київської міської ради
_____________ № ______________

 

 

 

 

 

 

 

Порядок розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі

І. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм розміщення суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва, і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу), чи стаціонарно встановлені на березі.

1.2. Цей порядок поширюється на стоянкові судна, на пасажирські судна, які постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берега), а також на судна, що стаціонарно встановлені на березі і використовуються як готелі, ресторани та інші подібні заклади (далі - судна-об'єкти).

Судна, що знаходяться на плаву, повинні відповідати вимогам Правил Регістру судноплавства України або вимогам документів іншого класифікаційного товариства у разі укладеного з ним договору Міністерством інфраструктури України (далі - класифікаційне товариство).

Судна, що знаходяться на плаву, повинні мати діючі документи класифікаційного товариства.

Зміни щодо використання судна за новим призначенням повинні бути засвідчені документами класифікаційного товариства, клас якого має судно.

1.3. Терміни у цьому Порядку застосовуються у такому значенні:

Регістр судноплавства України - національне класифікаційне товариство, яке здійснює технічний нагляд і проводить класифікацію морських і річних торговельних суден.

стоянкове судно - несамохідна плавуча споруда з корпусом понтонного типу або суднового утворення, яке, як правило, експлуатується біля причалу (берега). До таких суден належать плавучі гуртожитки та готелі, плавучі майстерні, плавучі судна-склади, причальні понтони, дебаркадери, плавресторани (бари, дискотеки, ігрові зали тощо).

замовник - суб'єкт господарювання, який має намір розмістити судно-об’єкт на підставі паспорта прив'язки;

паспорт прив'язки судна-об’єкта - комплект документів, у яких визначено місце встановлення судна-об’єкта на топографо-геодезичній основі М 1:500, схема благоустрою прилеглої території;

схема розміщення судна-об’єкта – графічні матеріали, виконані на топографо-геодезичній основі М 1:500 суб'єктом господарювання, який має у своєму складі архітектора, що має кваліфікаційний сертифікат, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, які відображають розміщення судна-об’єкту із прив'язкою до місцевості, планувальними обмеженнями та зазначенням заходів щодо благоустрою та озеленення прилеглої території (розташування квітників, під'їздів, урн, влаштування дорожнього покриття або мощення фігурними елементами тощо);

1.4. Погодження функціонування окремих суден-об’єктів здійснюється згідно з цим Порядком.

1.5. При погодженні функціонування окремих суден-об’єктів ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

II. Порядок отримання паспорту прив'язки суден-об’єктів

2.1. Підставою для погодження функціонування суден-об’єктів є паспорт прив'язки.

2.2. Для отримання паспорту прив’язки судна-об’єкта замовник, який має намір експлуатувати судно-об’єкт, звертається до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із заявою, до якої додаються такі документи:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

графічні матеріали із зазначенням місця розташування судна-об’єкта, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 з кресленнями контурів судна-об’єкта з прив'язкою до місцевості;

копію договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

2.3. Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом 10 робочих днів визначає відповідність намірів щодо місця розташування судна-об’єкта будівельним нормам.

2.4. Про відповідність намірів замовника щодо місця функціонування судна-об’єкта будівельним нормам замовник повідомляється письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів функціонування об’єкту.

2.5. Для оформлення паспорта прив'язки судна-об’єкта замовник звертається до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із додатковою заявою до якої додає:

діючий договір із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг;

схему розміщення судна-об’єкта, погоджену КП «Плесо», як водогосподарської спеціалізованої організації по утриманню водних об’єктів з прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів та гідротехнічними спорудами – щодо розміщення біля гідротехнічних споруд комунальної форми власності;

комп’ютерний макет та ескізи фасадів судна-об’єкта у кольорі у форматі М 1:50, які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;

схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України";

технічні умови щодо інженерного забезпечення, отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж;

схему швартування судна-об’єкта до гідротехнічних споруд, погоджену державним органом, відповідальним за безпеку судноплавства;

документи на розміщення гідротехнічної споруди;

діючий договір щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва.

Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

2.6. Паспорт прив'язки судна-об’єкта оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

2.7. Час, витрачений замовником на розробку, підготовку та отримання документів, наведених у пункті 2.5 цього Порядку, не входить до термінів підготовки паспорту прив’язки судна-об’єкта.

2.8. Паспорт прив'язки судна-об’єкта оформлюється Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.9. Паспорт прив'язки судна-об’єкта включає:

схему розміщення судна-об’єкта, виконану на топографо-геодезичній основі у масштабі 1:500, а також схему благоустрою прилеглої території;

схему швартування судна-об’єкта до гідротехнічних споруд;

комп’ютерний макет та ескізи фасадів судна-об’єкта у кольорі М 1: 50;

технічні умови щодо інженерного забезпечення судна-об’єкта, отримані замовником у балансоутримувача відповідних мереж;

реквізити замовника (найменування, П.І.Б., адреса, контактна інформація).

2.10. Паспорт прив'язки судна-об’єкта підписується директором (заступником директора) Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.11. При оформлені паспорту прив'язки судна-об’єкта забороняється вимагати від замовника додаткові документи та отримання ним погоджень, непередбачених законом та цим Порядком.

2.12. Паспорт прив'язки судна-об’єкта не надається за умов:

подання неповного пакета документів, визначених пунктом 2.5 цього Порядку;

подання недостовірних відомостей, зазначених у пункті 2.5 цього Порядку.

Ненадання паспорту прив'язки з інших підстав не допускається.

2.13. Паспорт прив’язки судна-об’єкта видається на безоплатній основі.

2.14. Паспорт прив'язки судна-об’єкта підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив'язки або електронному журналі документообігу Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), з подальшим внесенням інформації про судно-об’єкт до Містобудівного кадастру міста Києва.

2.15. Строк дії паспорту прив’язки судна-об’єкта становить три роки.

2.16. Продовження строку дії паспорту прив'язки судна-об’єкта здійснюється за заявою замовника, шляхом зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за умови наявності діючого договору із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг.

2.17. Функціонування судна-об’єкта без паспорту прив’язки не дозволяється.

2.18. Відхилення від паспорту прив’язки судна-об’єкта не допускається.

2.19. Відновлення благоустрою замовником є обов’язковим.

2.20. Після отримання паспорту прив’язки судна-об’єкта та виконання його вимог замовник подає до Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) письмову заяву, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорту прив'язки.

2.21. Паспорт прив'язки судна-об’єкта виготовляється у двох примірниках. Один примірник зберігається у замовника судна-об’єкта, другий - у Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2.22. Відомості паспорту прив’язки судна-об’єкта вносяться до Містобудівного кадастру міста Києва

2.23. Дія паспорту прив'язки судна-об’єкта анулюється за таких умов:

недотримання вимог паспорту прив'язки при його встановленні;

невстановлення судна-об’єкта в обумовленому у паспорті прив`язки місці протягом 6 місяців з дати отримання паспорту прив'язки;

надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.5 цього Порядку, під час підготовки паспорту прив'язки;

припинення (розірвання, закінчення) дії договору із власником (балансоутримувачем) гідротехнічних споруд щодо конкретного місця стоянки (швартовки) судна, де розміщений об’єкт сфери дозвілля, відпочинку та розваг.

 

 

Додаток ІІІ
до рішення Київської міської ради
від _________№ ____________

ПРАВИЛА
утримання тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків, що є частиною зупинкових комплексів; торговельних об’єктів в підземних пішохідних переходах; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів

  1. Загальні положення

1.1. Правила утримання тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків, що є частиною зупинкових комплексів; торговельних об’єктів в підземному пішохідному переході; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів в м. Києві їх території (надалі – Правила) обов’язкові для всіх організацій, установ та підприємств незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності (надалі - юридичних осі), а також для фізичних осіб підприємців (надалі – підприємці), які здійснюють підприємницьку діяльність на території м. Києва.

1.2. Сфера дії цих Правил поширюється на встановлення (розміщення):

тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності;

засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі;

об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;

автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв;

споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва;

майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства;

судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі;

кіосків, що є частиною зупинкових комплексів;

торговельних об’єктів у підземному пішохідному;

зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів,

далі разом йменуються Об’єкти.

  1. Вимоги щодо встановлення (розміщення) Об’єктів

2.1. Встановлення (розміщення) Об’єктів здійснюється з урахуванням Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068, та інших нормативно-правових актів.

2.2. Біля кожної тимчасової споруди повинно бути влаштовано впритул до неї покриття вдосконаленого типу завширшки:

– з фасаду за всією його довжиною (незалежно від виду і конструкції ТС) – 2м

– з боку вітрини та входу – 1м

– з боку для покупців – 1,5м.

У разі встановлення (розміщення) тимчасової споруди на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки 1,5 метра.

2.3. Власники (користувачі) Об’єктів повинні встановити урну для сміття біля кожного Об’єкту.

2.4. Об’єкти повинні бути встановлені (розміщені) відповідно до вимог паспорта прив’язки та/або договору щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою.

2.5. Об’єкт розміщується та використовується відповідно до санітарних та пожежних норм.

2.6. Під час встановлення (розміщення) Об’єкту не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень.

В обґрунтованих випадках дозволяється ліквідовувати пошкоджені, аварійні та малоцінні зелені насадження (дерева та кущі) з обов’язковим відшкодуванням їх вартості для відновлення їх кількості (площі зелених насаджень) згідно з проектом, погодженим у встановленому порядку.

2.7. Самовільно встановлені Об’єкти, дозволи на встановлення яких скасовані, після застосування до власника (користувача) такого Об’єкту штрафних санкцій підлягають примусовому демонтажу.

2.8. Демонтаж Об’єктів здійснює Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальне підприємство «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):

2.8.1. Примусовий демонтаж самовільно встановлених (розміщених) Об’єктів здійснює Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальне підприємство «Київблагоустрій» в 5-денний термін з моменту виявлення самовільно встановленого Об’єкту або з дати закінчення дії такого документу.

2.8.2. Відповідальними за здійснення примусового демонтажу Об’єктів виступає Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальне підприємство «Київблагоустрій».

2.8.3. Доходи від зберігання демонтованих Об’єктів використовуються КП Київблагоустрій» на розвиток власної виробничої бази.

2.8.4. Повернення власникам/суб’єктам підприємницької діяльності демонтованих Об’єктів проводиться Департаментом міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальним підприємством «Київблагоустрій» після оплати власниками вартості їх демонтажу, доставки та зберігання.

2.8.5. Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів власники/суб’єкти підприємницької діяльності, які не зголосилися за їх поверненням або не сплатили вартості демонтажу, доставки та зберігання, подальше їх застосування вирішує Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та комунальне підприємство «Київблагоустрій» згідно з чинним законодавством України.

2.9. Контроль за здійсненням порушень із встановлення (розміщення), благоустрою та утримання Об’єктів може проводитись шляхом фото, відео фіксації, які є невід’ємною частиною до протоколів та актів про встановлення правопорушення.

2.10. Забороняється:

2.10.1. Порушення правил благоустрою і утримання Об’єктів.

2.10.2. Забруднення прилеглої території Об’єкту.

2.10.3. Виконання робіт з благоустрою території під встановлення розміщення Об’єкту без відповідних документів.

2.10.4. Незадовільне забезпечення технічної справності Об’єкту та прилеглої території (доріжка, тротуар).

2.10.6. Відсутність освітлення в тимчасовій споруді або на прилеглій території.

2.10.7. Відсутність погоджень на прокладання інженерних комунікацій.

2.10.8. Незадовільний зовнішній вигляд та технічна несправність:

а) елементів освітлення, урн та контейнерів для сміття, які встановлюються поряд с Об’єктом;

.

2.10.9. Порушення санітарних та пожежних норм в/біля Об’єкту.

2.10.10. Забур’янення прилеглої до Об’єкта території.

2.10.11. Самовільне скидання побутового сміття, побутових відходів, будівельного сміття, відходів виробництва, ґрунту;

2.10.12. Несвоєчасне прибирання прилеглої територій Об’єкту.

2.10.13. Несвоєчасний вивіз сміття із урн.

2.10.14. Забруднення, викликане виконанням будівельних, ремонтно-будівельних робіт в межах нормативних термінів.

2.10.15. Несвоєчасне прибирання снігу із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг прилеглої території Об’єкту.

2.10.16. Витоки води з Об’єкту та на прилеглій території Об’єкту.

2.10.17. Використання Об’єкту не за функціональним призначенням, який зазначений в дозвільних документах.

2.10.18. Встановлення (розміщення) Об’єкту площею в розмірі більше ніж передбачено дозвільними документами.

2.10.19. Встановлення (розміщення) Об’єкту в іншому місці ніж за погодженим схематичним розміщення.

2.10.20. Проведення ярмарок та створення стихійних ринків біля Об’єкту суб’єктом підприємницької діяльності без погодження та дозвільних документів.

2.10.21. Ведення господарської діяльності без дозволів та вимог відповідних до напрямку діяльності.

  1. Порядок утримання Об’єктів

3.1. Об’єкти повинні утримуватися в належному порядку і обладнуватися спеціальною освітлювальною апаратурою та відповідним обладнанням за відповідною діяльністю цільовим призначенням Об’єкту. Освітлення вітрин повинно здійснюватися щоденно з настанням темноти.

3.2. Власники (користувачі) Об’єктів зобов’язані утримувати в належному стані:

- Об’єкти, обладнання відповідної діяльності (цільового призначення) в Об’єкті, огорожі, газонні огорожі і паркани, розміщені поряд с Об’єктом;

- ліхтарі, урни для збору сміття та інше обладнання встановлене біля Об’єкту;

3.3. Власник (користувач) зобов’язаний своєчасно проводити огляди зовнішнього вигляду, технічного стану Об’єкту, обладнання відповідної діяльності (цільового призначення) в/біля Об’єкту і проводити необхідний ремонт, фарбування і миття.

3.4. Урни для сміття встановлюють власники (користувачі) на закріплених за ними територіях із розрахунку:

- на зупинках громадського транспорту – не менше однієї урни,

- біля тимчасової споруди – одна урна,

- майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства – біля кожного входу і виходу,

- засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі – одна урна.

3.5. Ранкове прибирання прилеглої територій Об’єкту здійснюється до 8.00. год.

3.6. Денне прибирання допускається на території Об’єкту, де відсутній інтенсивний рух пішоходів.

3.7. Для усунення снігових накатів з настанням снігопадів повинно здійснюватись прибирання снігу з підгортанням його в вали до закінчення снігопаду.

3.8. Підгортання снігу в вали дозволяється на території Об’єкту в залежності від ширини вулиці і характеру руху на них, вали можуть укладатися з однієї або з двох сторін Об’єкту або проїзної частини вздовж тротуарів не далі, як 40 см. від бордюру, що знаходяться біля Об’єкту.

3.9. Забороняється утворення валів снігу в зоні перехресть, пішохідних переходів, автобусних зупинок, а також згортань снігу і зрубів льоду на газони з посадками.

3.10. Укладання снігу, зрубів на тротуарах, доріжках скверів, в подвір’ях здійснюється в місцях, які забезпечують вільний прохід пішоходів і під’їзд механізмів та автотранспорту.

3.11. В період ожеледиці здійснюється систематичне посипання піском тротуарів території Об’єкту, пішохідних доріжок біля Об’єкту, в зоні автобусних зупинок біля тимчасової споруди.

3.12. Прибирання територій Об’єкту в період снігопадів повинно проводитись щоденно.

3.13. Вивезення снігу і зрубів льоду дозволяється на спеціально відведені місця.

3.14. З даху чи піддашок Об’єкт прибираються від снігу та бурульок щоденно.

3.15. Забороняється:

3.15.1. Утримувати Об’єкт в неналежному стані; утримувати Об’єкт без спеціальної освітлювальної апаратури та відповідного обладнанням за відповідною діяльністю цільовим призначенням Об’єкту або в неробочому стані.

3.15.2. Залишати на вулицях і інших міських територіях об’єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, яке можливо прибрати після закічення торгівлі.

3.15.3. Спалювати сміття, опале листя та інші відходи на території встановлення (розміщення) Об’єкту.

3.15.4. Забруднювати територію, на якій розміщений Об’єкт.

  1. Контроль за благоустроєм та утриманням території на якій встановлений (розміщений) Об’єкт

4.1. Контроль за дотриманням благоустрою та утримання території, на якій встановлено (розміщено) Об’єкт, проводить Департамент міського благоустрою та КП «Київблагоустрій».

4.2. Згідно цих Правил встановлений порядок визначення правопорушень з благоустрою та утримання/використання Об’єкту, застосування до правопорушників відповідальності у вигляді стягнення адміністративних штрафів та нарахування штрафних балів.

4.3. До власників (користувачів) Об’єкту щороку з початку року (з дня отримання документів на встановлення (розміщення) Об’єкту) і до кінця року нараховуються штрафні бали.

4.4 За вчинення правопорушень можуть застосовуватись такі стягнення:

1) попередження;

2) штраф;

3) штрафні бали.

4.5. Штраф є грошовим стягненням, що накладається на власника (користувача) Об’єктуу відповідності до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4.6. У разі встановлення правопорушення в благоустрої та утриманні/використанні Об’єкту, протягом одного року за бальною системою правопорушень нараховується більше ніж 100 штрафних балів до власника (користувача) Об’єкту, здійснюється автоматичне анулювання документів на розміщення Об’єкту та відповідного договору щодо пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою.

4.7. Нарахування штрафних балів за правопорушення здійснюється відповідно до Порядку що додається.

 

Додаток 1 до Правил
утримання тимчасових споруд торговельного, побутового,
соціально-культурного чи іншого призначення для
здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної
дрібнороздрібної торговельної мережі, об’єктів сезонної
дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для
харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства

 

ПОРЯДОК
про застосування та види методів впливу на юридичних осіб, підприємців щодо благоустрою та утримання/використання тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та які не є об'єктами капітального будівництва; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; судна, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі; кіосків біля зупинкових комплексів, торговельний об’єкт в підземному пішохідному переході; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів в м. Києві

 

Правопорушення

Штрафні бали

1.

Розміщення тимчасової споруди площею в розмірі більше ніж погоджено документами на розміщення

Встановлюється:

Перевищення розміру площі тимчасової споруди на:

-    5м – 10 штрафних балів,

-    10м – 30 штрафних балів,

-    20м – 50 штрафних балів,

2.

Підключення до електромережі без дозволу або належного оформлення

Встановлюється: 10 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

3.

Підключення до водопостачання та каналізації без дозволу або належного оформлення

Встановлюється: 10 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

4.

Не вивезення сміття та забруднення прилеглої території

Встановлюється:

- Сміття: 10 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів.

-          Забруднення прилеглої території: 10 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

5.

Не прибирання прилеглої території від снігу, листя, бурульок на Обєкті

Встановлюється:

10 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

 

6.

Розміщення тимчасової споруду в іншому місці ніж за погодженим схематичним розміщення

Встановлюється:

30 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

 

7.

Проведення ярмарок та створювати стихійний ринок біля тимчасової споруди

Встановлюється: 25 балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

8.

Використання тимчасової споруди не за цільовим призначення, який зазначений в дозвільних документах

Встановлюється: 25 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

 

9.

Порушення санітарних та пожежних норм

Встановлюється: 30 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

 

10.

Розміщення рекламного засобу на тимчасовій споруді

Встановлюється: 25 штрафних балів,

при повторному правопорушенні - 50 штрафних балів

 

 

 


Аналіз регуляторного впливу

Проект рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» (далі – Проект Рішення) розроблено депутатами Київської міської ради: Д. Білоцерковцем, В. Трубіциним, М. Нефьодовим, В. Слончаком, В. Прокопівим відповідно до законів України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про регулювання містобудівної діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта», з метою виконання вимог рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 02.02.2017 № 2 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, врегулювання питання вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; торговельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва; кіосків біля зупинкових комплексів; розміщення об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортнихзасобів, в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

І. Визначення проблеми.

Розробка та прийняття проекту рішення Київської міської ради «Про деякі питання розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Києві» зумовлене необхідністю приведення актів Київської міської ради у відповідність до законодавства про захист економічної конкуренції, врегулювання питання вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності; засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі; об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі; автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; торговельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва; кіосків біля зупинкових комплексів; розміщення об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів, в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва.

Окрім того в місті Києві не врегулювано питання правомірності та відсутній механізм розміщення на території міста автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв; споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; торговельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва; кіосків біля зупинкових комплексів; розміщення об’єктів торгівлі під час проведення ярмарок, державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів; зарядних станцій для електромобілів та інших транспортних засобів, та оптимізувати питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Основні групи (підгрупи), на які справляється вплив при підготовці Проекту рішення:

 

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

   

Держава

 

 

Суб’єкти господарювання,

 

 

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

 

 

 

ІІ. Цілі державного регулювання

Ціль даного регуляторного акта:

- виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України;

- врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;

- корегування розміру пайової участі (внеску) суб’єктів господарювання в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва з урахуванням інфляції та чинної нормативної грошової оцінки земель м. Києва;

- забезпечення використання території міста з безумовним дотримання правил благоустрою підприємцями при розміщенні тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.

Мета:

- вдосконалення порядку залучення пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою;

- визначення чіткого механізму сплати пайової участі (внеску) за розміщення автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей

  1. Визначення альтернативних способів:

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

Залишити існуючу ситуацію без змін.

Альтернатива 2

Прийняти запропонований Проект Рішення.

 

2.Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держави:

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції.

Збільшення рівня тіньової економіки.

Недонадходження коштів до бюджету міста на рівні 220,5 млн грн.

Альтернатива 2

Збільшення грошових надходжень очікувано на рівні 220,5 млн грн. Зменшення рівня тіньової економіки.

Бюджетні витрати на 1 рік становитимуть – 131 867,2 грн.

Бюджетні витрати за 5 років становитимуть – 70 664,0 грн.

 

Вплив на сферу інтересів громадян відсутній. Оцінка не проводилась.

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

0

0

22768

0

22768

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

0

0

100

0

100

Статистична інформація Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за період 2019-2020 років.

Таким чином, питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить 100 (сто) відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, проводиться за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест) Додаток 1.

 

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Відсутні

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції впливаючи на продуктивність та конкурентноспроможність суб’єктів господарювання.

Альтернатива 2

Буде врегулювано порядок реалізації права суб’єктів господарювання на ведення господарської діяльності з встановлення (розміщення) автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Буде впорядкована процедура щодо оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі. Покращаться показники продуктивності та конкурентноспроможності суб’єктів господарювання.

Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме –

125 273 902,4 грн.

 

Вплив на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва відсутній. Оцінка не проводилась.

  1. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Єдиним способом розв’язання вищезазначених проблем, що відповідає потребам та забезпечує поступове досягнення встановлених цілей, є видання зазначеного регуляторного акта.

 

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1

Визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

Альтернатива 2

4

Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який і дозволить досягти повною мірою мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

Оптимальний варіант збалансування інтересів держави та суб’єктів господарювання

Обраний спосіб відповідає діючому законодавству, зокрема, статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 22 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правилам благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051/1051(із змінами та доповненнями).

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Для держави:

Відсутні

Для суб’єктів господарювання:

Відсутні

Для держави:

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції.

Збільшення рівня тіньової економіки.

Недонадходження коштів до бюджету міста на рівні 220,5 млн грн.

Для суб’єктів господарювання:

Залишиться невиконаним рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, що призведе до подальшого порушення вимог законодавства з питань економічної конкуренції впливаючи на продуктивність та конкурентноспроможність суб’єктів господарювання.

Визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

Альтернатива 2

Для держави:

Збільшення грошових надходжень очікувано на рівні 220,5 млн грн. Зменшення рівня тіньової економіки.

Для суб’єктів господарювання:

Буде врегулювано порядок реалізації права суб’єктів господарювання на ведення господарської діяльності з встановлення (розміщення) автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

Буде впорядкована процедура щодо оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі. Покращаться показники продуктивності та конкурентноспроможності суб’єктів господарювання.

Для держави:

Бюджетні витрати на 1 рік становитимуть – 131867,2 грн.

Бюджетні витрати за 5 років становитимуть – 70667,2 грн.

Для суб’єктів господарювання:

Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме –

125 273 902,4 грн.

Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який і дозволить досягти повною мірою мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

Оптимальний варіант збалансування інтересів держави та суб’єктів господарювання

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Причиною відмови є те, що проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

Відсутні.

Альтернатива 2

Причини для відмови відсутні. Обрана альтернатива є найбільш раціональним варіантом врахування інтересів всіх груп, на яких проблема справляє вплив. Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який дозволить досягти повною мірою мети державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу.

У разі зміни зовнішніх факторів, відповідний регуляторний акт може бути переглянутий

 

  1. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

У проекті рішення передбачено проведення відкритих торгів щодо надання права на розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності на землях комунальної власності територіальної громади міста Києва, не переданих у користування третім особам.

Закріплюється порядок реалізації права суб’єктів господарювання на встановлення (розміщення) автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.

VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових бюджетних витрат і ресурсів на адміністрування регулювання органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Проект рішення не містить дискримінаційних або таких, що обмежують конкуренцію норм.

Враховуючи те, що питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить понад 100 відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, здійснювалась за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест), що додається.

Можлива шкода у разі очікуваних наслідків дії акта не прогнозується.

Державний контроль за додержанням вимог цього регуляторного акта буде здійснюватися органами виконавчої влади у межах їх компетенції відповідно до законодавства.

VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений строк з моменту набрання чинності, оскільки необхідність виконання положень регуляторного акта є постійною.

При внесенні змін до чинного законодавства, що можуть вплинути на дію регуляторного акта, до нього будуть внесені відповідні корективи в установленому порядку.

VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта

Прогнозовані показники результативності регуляторного акта:

  • Обсяги надходження коштів пайової участі (внеску) в утриманні об’єктів благоустрою;
  • Кількість оформлених договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою;
  • Кількість виданих інформаційних талонів про сплату пайової участі.

ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», та Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» (із змінами від 16.12.2015 № 1151).

Базове відстеження результативності буде проведено до дня набрання чинності запропонованого регуляторного акта, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності регуляторного акта.

Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.

Відстеження результативності даного акта буде здійснюватися статистичним методом.


ТЕСТ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
(М-Тест)

  1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання.

 Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для виконання регулювання, проведено розробником з листопада 2020 року по грудень 2020 року.

Таблиця 1

№ п/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.

ГО «Громадянська влада» стосовно врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів

 

2

Проект в цілому підтримується.

1.Визначено проблему відсутності регулювання у чинних нормативно-правових актах питань розміщення на території м. Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів.

2. Обговорено механізм, інструментарій, який надасть можливість врегулювати порушене питання.

3. Напрацьовані норми, які включені до проекту регуляторного акта та спрямовані на врегулювання питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу продуктів (послуг), платіжних терміналів

 

2.

Усний запит, консультації, робочі зустрічі з представниками

ГО «Час пробудження» стосовно виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

1

Проект в цілому підтримується.

1.Обговорено правову позицію вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

2. Вирішено врахувати рішення Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в проекті регуляторного акта.

3.

Проведено низку робочих зустрічей, консультацій з громадськими об’єднаннями підприємців

40

Проект в цілому підтримується.

1. Обговорення питання виконання вимог Адміністративної колегії Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

2. Обговорено питання розміщення на території міста Києва автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва; тимчасових споруд на території ринків, на розміщення яких відсутні чинні документи на право власності або користування земельною ділянкою; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; торгівельних об’єктів у підземних пішохідних переходах; суден, що використовуються в сфері дозвілля, відпочинку та розваг на території міста Києва і постійно або тимчасово експлуатуються біля причалу (берегу) чи стаціонарно встановлені на березі в утриманні об'єктів благоустрою міста Києва та оптимізації питання оформлення документів на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі і об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;

 

  1. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі).

2.1 Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 22768 одиниць, малого підприємництва 22768 одиниць.

2.2. питома вага суб'єктів малого підприємництва у загальній кількості суб'єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив: 100 %.

  1. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

 

 

Таблиця 3.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за 5 років

1

Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів)

Формула:

Кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

2

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:

Прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедури обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

3

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали)

Формула:

Оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

4


Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:

оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х кількість процедур технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

 

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

5

Інші процедури (уточнити)

 

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

6

Разом, грн.

Формула:

(Сума рядків 1+2+3+4+5)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

7

Кількість суб’єктів господарювання, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

8

Сумарно, грн.

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

 

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

0,00

(Витрати відсутні)

 

 

Таблиця 3.2. Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

 

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні

(за наступний рік)

Витрати за 5 років

9

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

 

1 год. (час, який витрачається суб’єктами на пошук акта в мережі Інтернет; за результатами консультацій) Х 29,2 грн. (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)Х 1 акт (кількість нормативно-правових актів, з якими необхідно

ознайомитись) = 29,2 грн.

 

0,00 грн.

(витрати відсутні)

(припущено, що суб’єкт отримує первинну інформацію про вимоги регулювання у перший рік; за результатами консультацій)

 

29,2 грн. (витрати на пошук акта в мережі Інтернет у перший рік) + 0,00 грн. (витрати на пошук акта в мережі Інтернет у наступний рік) Х 4 роки = 29,2 грн.

10

Процедури організації виконання вимог регулювання, а саме, підготовка та оформлення необхідних документів

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб'єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

(8 год.× 29,2 грн./год.) × 2= 467,2 грн.

 

8 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур (за результатами консультацій)Х 29,2 грн. (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)Х 2 процедури =

467,2 грн.

0,00

(витрати відсутні)

 

467,2 грн + 0,00 (витрати на розроблення та впровадження внутрішніх процедур) Х 2 процедури
 4 роки =
467,2 грн.

11

Процедури офіційного звітування

Формула:

витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб'єктів, що користуються формами засобів - окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв'язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік

 

0,00

(витрати відсутні)

 

0,00 (витрати відсутні)

 

0,00

(витрати відсутні)

 

12

Процедури по забезпеченню процесу перевірок

Формула:

витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік

 

0,00

(витрати відсутні)

 

0,00 грн.

(витрати відсутні)

 

0,00

(витрати відсутні)

 

13

Інші процедури (уточнити):

Витрати на виготовлення документів, необхідних для оформлення паспорту прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, сезонного майданчика для харчування для провадження підприємницької діяльності, автоматів з продажу товарів (послуг), платіжних пристроїв, споруд, які виготовляються з полегшених збірно-розбірних конструкцій, встановлених тимчасово, та не є об'єктами капітального будівництва, тимчасової споруди на території ринку, на розміщення якого відсутні чинні документи на право власності або користування оренди земельної ділянки: вартість виготовлення топографо-геодезичної основи місцевості (2500,0 грн.) + вартість виготовлення схеми прив’язки об’єктів до місцевості (500,0 грн.) + вартість виготовлення схеми благоустрою прилеглої до об’єкту території (1000,0 грн.) + вартість виготовлення ескізів фасадів об’єктів (1000,0 грн.)

*- паспорт прив’язки тимчасової споруди видається на п’ять років та може бути подовжений на той саме період

5000,0

0,00

(витрати відсутні)

 

5000,0*

14

Разом, грн.

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

 

5 496,4 грн.

0,00

(витрати відсутні)

 

5 496,4 грн.

15

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць

22768

Х

22768

16

Сумарно, грн.

Формула:

відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

 

125 142 035,2

 

Х

125 142 035,2

 

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів середнього і малого підприємництва

Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання:

КП «Міський магазин»

КП «Київблагоустрій»

 

1 год.

1 год

 

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

 

26

2

 

**

**

 

759,2

58,4

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

КП «Міський магазин»

КП «Київблагоустрій»

 

2 год.

2 год.

 

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

 

48

48

 

**

**

 

2803,2

2803,2

камеральні

-

-

-

-

-

Виїзні:

КП «Міський магазин»

КП «Київблагоустрій»

 

2

2

 

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

 

48

48

 

**

**

 

2803,2

2803,2

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

-

-

-

-

-

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

-

-

-

-

-

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

-

-

-

-

-

7. Інші адміністративні процедури:

Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

КП «Міський магазин»

КП «Київблагоустрій»

*Рахується, що адміністративні процедури будуть виконані в перший рік регулювання

** Неможливо визначити кількість суб’єктів господарювання, які підпадуть під дію процедури регулювання

 

8 год./день

8 год./день

8 год./день

8 год./день

8 год./день

 

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

29,2 (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.09.2020 до 31.12.2020)

 

252

252

5

3

1

 

**

**

**

**

**

 

58 867,2*

58 867,2*

1168,0

700,8

233,6

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

131867,2

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

70664,0

  1. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

Показник

 

Перший рік регулювання (стартовий), гривень

За 5 років

1

Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

0,00

0,00

2

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

125 142 035,2

 

125 142 035,2

 

3

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання

125 142 035,2

 

125 142 035,2

 

4

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів

малого підприємництва

131867,2

70664,0

5

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

125273902,4

125212699,2

 

  1. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання відсутнє.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]