Проєкт рішення Київської міської ради «Про розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві»
19 травня 2023 року
Повідомлення про оприлюднення
Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань, Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомляє про оприлюднення проєкту рішення Київської міської ради «Про розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві».
Розробником проєкту регуляторного акта є Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Проєктом регуляторного акта передбачається внесення змін до Порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві.
Проєкт рішення Київської міської ради «Про розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві» розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua для отримання зауважень та пропозицій.
Зауваження та пропозиції до проєкту регуляторного акта приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення у письмовому вигляді за адресою: 01024, м. Київ, вул. Терещенківська, 11-А, тел. (044) 235-86-93 або на електронну адресу: [email protected].
Проєкт рішення
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ», Закону України «Про благоустрій населених пунктів», враховуючи Порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369 «Про затвердження Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397, ДСТУ 4303:2004 «Роздрібна та оптова торгівля. Терміни та визначення понять», Правила благоустрою міста Києва, затверджені рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051, рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради», рішення Київської міської ради від 24 лютого 2011 року № 56/5443 «Про затвердження Порядку визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в утриманні об'єктів благоустрою м. Києва та внесення змін до деяких рішень Київської міської ради»,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві (далі – Порядок), що додається.
2. Затвердити Зонування розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, що додається.
3. Установити, що розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва здійснюється відповідно до адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, розроблених з урахуванням Зонування розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві та затверджених заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
4. Визначити Департамент промисловості і розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі – Департамент промисловості та розвитку підприємництва) розпорядником інформації, що обробляється у Модулі «Торгівля» інформаційно-аналітичної системи «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва» (далі – ІАС Майно) відповідно до вимог положення про інформаційно-аналітичну систему «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва», затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 жовтня 2017 року № 1231.
5. Установити, що право на розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі відповідно до адресного переліку місць розміщення надається виключно за результатами проведеного електронного аукціону на електронних торговельних майданчиках, в тому числі через електронну торгову систему Prozorro.Продажі ЦБД2 (далі – Електронний аукціон) в порядку, визначеному Регламентом роботи електронної торгової системи щодо проведення електронних аукціонів з продажу/надання в оренду майна (активів)/передачі права (Регламент ЕТС) (далі – Регламент).
6. Суб'єкти господарювання, визначені переможцями Електронного аукціону, здійснюють розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва після укладення договору щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі відповідно до Порядку, затвердженого пунктом 1 цього рішення, та договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.
7. Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації):
7.1. Розробити програмний модуль «Торгівля» в ІАС «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва» (далі – ІАС Майно) та затвердити регламент його роботи відповідно до положення ІАС Майно та Програмної платформи для надання електронних послуг, у тому числі адміністративних (далі – Портал послуг).
7.2. Створити в Модулі «Торгівля» ІАС Майно підсистеми «Реєстр засобів пересувної торгівлі» та «Реєстр об’єктів сезонної торгівлі» із зазначенням адресного переліку місць розміщення на території міста Києва з описом необхідних характеристик.
7.3. Забезпечити інформаційний обмін між модулями «Екологія», «Благоустрій» і «Торгівля» ІАС Майно.
7.4. Створити в Порталі послуг Модуль «Сезонна та пересувна торгівля», який забезпечить проведення процедур, передбачених Порядком, затвердженим пунктом 1 цього рішення, у електронному вигляді.
7.5. Передбачити можливість інформаційного обміну новостворених та модернізованих інформаційно-комунікаційних систем з іншими міськими та державними інформаційними ресурсами.
7.6. Забезпечити можливість подачі через Портал послуг суб’єктами господарювання заяв на участь у торгах щодо розміщення засобів пересувної та/або об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у встановлений в повідомленні про проведення торгів строк.
7.7. Забезпечити автоматичну публікацію аналітичних даних про роботу дрібнороздрібної торговельної мережі до ІКС «Платформа великих даних», ІКС «Портал відкритих даних» та guide.kyivcity.gov.ua.
8. Департаменту промисловості та розвитку підприємництва:
8.1. Визначити комунальне підприємство, що йому підпорядковане (далі – Комунальне підприємство) організатором електронного аукціону на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та уповноважити за результатами аукціону укладати договори із суб'єктами господарювання щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;
8.2. Здійснювати контроль за діяльністю Комунального підприємства відповідно до вимог цього рішення.
8.3. Забезпечити на постійній основі наповнення та актуалізацію даних у Модулі «Торгівля» ІАС Майно та Порталі послуг.
9. Комунальному підприємству, визначеному в п. 8.1:
9.1. Виступати організатором електронних аукціонів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва.
9.2. Забезпечити у встановленому порядку організацію розміщення та функціонування засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва.
9.3. У разі виявлення порушень суб'єктами господарювання вимог законодавства України, що регламентує торговельну діяльність, санітарні норми та правила благоустрою, вимог цього рішення під час функціонування засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, вживати відповідних заходів та звертатися до органів державної влади для вжиття відповідних заходів реагування.
10. Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), комунальному підприємству «Київблагоустрій», структурним підрозділам контролю за благоустроєм районних в місті Києві державних адміністрацій, в межах наданих повноважень, вживати відповідних заходів за дотриманням суб'єктами господарювання вимог цього рішення, правил благоустрою та, зокрема, розміщенням засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва відповідно до адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, затверджених заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків, в тому числі:
10.1 Вносити дані в реєстр Модулю «Благоустрій» ІАС Майно.
10.2 Вносити дані щодо будь-яких ремонтних робіт до Модулю «Благоустрій».
10.3 Забезпечувати перегляд на постійній основі даних у Модулі «Торгівля» ІАС Майно, зокрема в частині здійсненого Комунальним підприємством моніторингу та вживати відповідних заходів реагування.
10.4 Вносити інформацію про внесені приписи та результати їх виконання.
11. Управлінню екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у разі створення та/або реконструкції парків (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку), садів та скверів:
11.1 Передбачати місця для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва;
11.2 Вносити новостворені місця для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі до модулю «Екологія» ІАС Майно та забезпечувати їх своєчасне оновлення у разі необхідності.
12. Головному управління Національної поліції у м. Києві забезпечити недопущення функціонування засобів та об'єктів несанкціонованої торгівлі, що розміщуються з порушеннями вимог цього рішення.
13. Суб’єктам господарювання, які будуть провадити підприємницьку діяльність відповідно до цього рішення, дотримуватися Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051, правил торговельної діяльності, санітарних норм та вимог цього рішення.
14. Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) привести свої розпорядження у відповідність до цього рішення.
15. Взяти до відома, що до введення в експлуатацію Модулю «Торгівля» та Порталу Послуг проведення Електронних аукціонів буде здійснюватися на відповідних зовнішніх майданчиках, в тому числі через електронну торгову систему Prozorro.Продажі ЦБД2 (ЕТС).
16. Це рішення набирає чинності з дня його оприлюднення.
17. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
Київський міський голова Віталій КЛИЧКО
Додаток
до рішення Київської міської ради
від ___ ______ 2023 року № _____
Порядок
розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві
1. Загальні положення
1.1. Порядок розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві (далі - Порядок) визначає процедуру підготовки та проведення Електронних аукціонів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, особливості укладення договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарних закладів торгівлі, відповідальність за порушення вимог законодавства та цього Порядку.
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
адресний перелік – затверджений у встановленому порядку перелік місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або перелік місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва;
електронний аукціон – спосіб продажу/надання в оренду майна або передачі права, за яким переможцем стає учасник, що в ході торгів на зовнішніх майданчиках, в тому числі через електронну торгову систему Prozorro.Продажі ЦБД2 (ЕТС) запропонував найвищу ціну;
засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі - автомагазини, автокафе, автокав'ярні, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) тощо;
комунальне підприємство – підприємство утворене на базі відокремленої частини комунальної власності Київською міською радою або виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією), провадить свою діяльність у сфері торгівлі та підпорядковане Департаменту промисловості та розвитку;
об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі - намети, палатки, лотки, рундуки, в яких здійснюється сезонний (з 01 березня до 30 листопада календарного року) продаж безалкогольних напоїв (крім пива), морозива, солодкої вати, продовольчих товарів у герметичній упаковці промислового виробництва, плодоовочевої продукції, фруктів, кісточкових плодів, баштанних культур, меду, дитячих та карнавальних іграшок, повітряних кульок, сувенірної продукції (в тому числі сувенірної продукції національної тематики);
1.3. Під час здійснення роздрібної торгівлі через засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі суб'єкти господарювання повинні дотримуватися вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про споживчу кооперацію», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про благоустрій населених пунктів», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397, інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність, ДБН В.2.3-7-2010 «Споруди транспорту. Метрополітени», а також цього Порядку.
2. Адресні переліки місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва
2.1. Адресні переліки місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва затверджуються заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків.
2.2. Адресні переліки місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва не є вичерпними та можуть змінюватись за процедурою, передбаченою Порядком.
2.3. Відомості стосовно затверджених Адресних переліків вносяться в базу ІАС Майно.
2.4. Департамент промисловості та розвитку підприємництва:
2.4.1. На підставі пропозицій Комунального підприємства та суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність шляхом використання засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, формує адресний перелік місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві з прив'язкою до конкретного місця розміщення та подає його на затвердження заступнику голови Київської міської державної адміністрації, відповідно до розподілу обов'язків.
У разі необхідності внесення змін до адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві, такі зміни вносяться на підставі пропозицій Комунального підприємства та суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність шляхом використання засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та затверджуються заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків в установленому порядку.
2.4.2. На підставі пропозицій Комунального підприємства та суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність шляхом використання об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, формує адресний перелік місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві з прив'язкою до конкретного місця розміщення та подає його на затвердження заступнику голови Київської міської державної адміністрації, відповідно до розподілу обов'язків.
У разі необхідності внесення змін до адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві, такі зміни вносяться на підставі пропозицій Комунального підприємства та суб'єктів господарювання, які провадять господарську діяльність шляхом використання об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві та затверджуються заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків в установленому порядку.
2.5. Комунальне підприємство:
2.5.1. Надає Департаменту промисловості та розвитку підприємництва пропозиції до адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва та пропозиції щодо змін до цього переліку.
2.5.2. Під час підготовки пропозицій щодо адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві погоджує їх із балансоутримувачами територій, на яких буде розміщено засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та враховує аргументовані пропозиції Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) стосовно розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.
2.5.3. Надає Департаменту промисловості та розвитку підприємництва пропозиції до адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва, а також у разі необхідності внесення змін до адресного переліку.
2.5.4. Під час підготовки пропозицій щодо адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у місті Києві погоджує їх із балансоутримувачами територій, на яких буде розміщено об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі та враховує аргументовані пропозиції Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) стосовно розміщення об'єктів дрібнороздрібної торговельної мережі.
3. Процедура підготовки Електронних аукціонів
3.1. Після затвердження, заступником голови Київської міської державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків, адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва проводиться Електронний аукціон через електронну торгову систему Prozorro.Продажі ЦБД2 (ЕТС), (далі – Електронний аукціон )на право розміщення таких засобів і об'єктів в місцях, визначених адресним переліком.
3.2. Організатором Електронного аукціону виступає визначене Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Комунальне підприємство.
3.3. Проведення Електронних аукціонів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва відбувається відповідно до регламенту роботи електронних торгових систем, в тому числі регламенту роботи Prozorro.Продажі ЦБД2 (ЕТС) (далі – Регламент), на яких вони проводяться.
3.4. Для розробки та затвердження документації Електронного аукціону, визначення початкової ціни лоту, розміру гарантійного внеску за участь в Електронному аукціоні, Комунальне підприємство створює у встановленому порядку з числа працівників комісію (далі - Комісія).
3.5. Комісія приймає рішення простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Комісії та оформлює їх у вигляді протоколів, які підписують усі члени Комісії.
3.6. Початкову ціну предмету Електронного аукціону визначає Комісія.
Початкова ціна предмету Електронного аукціону щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі включає вартість послуг Комунального підприємства з облаштування та утримання місця розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Початкова ціна предмету Електронного аукціону щодо розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі включає в себе вартість послуг Комунального підприємства з облаштування та утримання місця розміщення об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
3.7. Комунальне підприємство не менш ніж за 10 (десять) календарних днів до дня проведення Електронного аукціону оприлюднює на офіційному інтернет-порталі Київської міської державної адміністрації (https://kyivcity.gov.ua) повідомлення про проведення Електронного аукціону.
3.10. Повідомлення про проведення Електронного аукціону/торгів повинно містити таку інформацію:
3.10.1. Реквізити рішення про проведення торгів.
3.10.2. Предмет торгів, в тому числі лоти, які включають:
місце (декілька місць) розміщення (відповідно до затверджених адресного переліку місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та адресного переліку місць розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва) та розмір площі місця розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та/або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі;
вид об'єкта торгівлі (засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі);
функціональне призначення;
термін розміщення;
основні вимоги до провадження торгівлі з таких засобів/об'єктів.
3.11. Електронний аукціон може бути відмінено організатором на будь-якому його етапі, але до моменту укладення договору.
4. Укладення договору
4.1. Договір щодо розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі може укладатися терміном на 3 (три) роки (окрім випадків, передбачених главою 7 цього Порядку), а договір щодо розміщення об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі укладається строком з 01 березня до 30 листопада відповідного календарного року.
4.2. Протягом 6 (шести) робочих днів після укладення з переможцями Електронного аукціону договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі укладаються договори щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою.
Комунальне підприємство протягом 2 (двох) робочих днів після укладення з переможцями Електронного аукціону договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі інформує Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про укладені договори.
Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) укладає в установленому порядку договори щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою з власниками засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на термін, зазначений у договорі щодо розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Не укладення або припинення дії договору щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою є підставою для розірвання договору щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі у встановленому порядку.
5. Перенесення місць розміщення засобів пересувної та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва
5.1. Для вирішення питань, пов’язаних зі змінами містобудівної ситуації, державних будівельних норм, змінами у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі утворюється комісія з питань перенесення місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі у м. Києві (далі – Комісія з питань перенесення).
5.2. Комісія з питань перенесення утворюється у складі представників Департаменту промисловості та розвитку підприємництва, Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Комунального підприємства.
5.3. У разі зміни містобудівної ситуації, державних будівельних норм, зміни у розташуванні інженерних мереж, що унеможливлює розташування засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі Комунальним підприємством суб’єкту господарювання може надаватися альтернативне місце розміщення у межах району відповідної форматної зони (у разі його наявності) або у відповідній форматній зоні іншого району (у разі відсутності місця в районі розміщення).
Рішення про перенесення місця розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі приймається Комісією з питань перенесення .
Рішення Комісії з питань перенесення щодо перенесення місця розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі діє до відновлення містобудівної ситуації або закінчення дії договору.
Для перенесення місця розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі суб’єкт господарювання звертається до Комісії з питань перенесення із заявою.
До заяви заявник додає:
документ, що засвідчує факт зміни містобудівної ситуації;
документ, що підтверджує згоду балансоутримувача на розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Департамент промисловості та розвитку підприємництва направляє схему перенесення, за умови згоди балансоутримувача, на погодження Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Розгляд заяви з додатками здійснюється Комісією з питань перенесення протягом 10 робочих днів. Результат розгляду оформлюється протоколом, який підписують всі члени комісії.
У випадку прийняття рішення про перенесення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі укладається додаткова угода про зміну місця розташування засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Схема перенесення надсилається для відома балансоутримувачам території, де планується розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
6. Особливості укладення договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарних закладів торгівлі
6.1. Для укладення договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарних закладів торгівлі (площею не більше ніж 2,5 кв. м) Електронні аукціони не проводяться.
6.2. Для укладення договорів щодо розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки) та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарних закладів торгівлі (площею не більше ніж 2,5 кв. м) заявник звертається із заявою до Комунального підприємства може подавати в електронному вигляді через програмну платформу для надання електронних послуг, у тому числі адміністративних, заяву на укладення договорів щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою, до якої додає такі документи:
реквізити замовника (для юридичних осіб: повне найменування, місцезнаходження, код ЄДРПОУ, банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку), посада та П. І. Б. керівника, телефон; для фізичної особи - підприємця: П. І. Б. повністю, місце проживання, ідентифікаційний номер, банківські реквізити (розрахунковий рахунок, установа банку, МФО банку), телефон);
для фізичних осіб - підприємців - додатково копія паспорта;
схема місця розташування засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (спеціального технологічного обладнання (низькотемпературного лотка-прилавку) або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарного закладу торгівлі (площею не більше ніж 2,5 кв. м) із зазначенням контуру та площі об'єкта та з прив'язкою до місцевості;
актуальна фотофіксація з чотирьох сторін місця розташування засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (спеціального технологічного обладнання (низькотемпературного лотка-прилавку) або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарного закладу торгівлі (площею не більше ніж 2,5 кв. м) на відстані 5 - 10 м;
копії завірених у встановленому порядку документів, що посвідчують право власності на будівлю або приміщення стаціонарного (капітального) закладу торгівлі, біля якої (яких) планується розмістити засіб пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкт сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, або право користування ними.
6.3. У разі відсутності зауважень до поданих заявником документів Комунальне підприємство протягом трьох робочих днів укладає із заявником відповідний договір на розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єкта сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на строк з 01 березня до 30 листопада календарного року.
6.4 Для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі або об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі біля стаціонарних закладів торгівлі власники таких закладів подають необхідні документи та сплачують пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою.
6.5 Спірні питання щодо проведення торгів та розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві вносяться на розгляд Комісії з питань розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, утвореної розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 28 листопада 2014 року № 1391, або розглядаються в судовому порядку відповідно до законодавства України.
7. Відповідальність за порушення вимог законодавства та цього Порядку
7.1. За порушення вимог законів України «Про захист прав споживачів», «Про споживчу кооперацію», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про безпечність та якість харчових продуктів», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про благоустрій населених пунктів», Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 833, Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 08 липня 1996 року № 369, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 липня 1996 року за № 372/1397, інших нормативно-правових актів, які регулюють торговельну діяльність, Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, ДБН В.2.3-7-2010 «Споруди транспорту. Метрополітени», а також цього Порядку суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
7.2. Самовільно розміщені (встановлені) засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єкти сезонної дрібнороздрібної торгівельної мережі підлягають демонтажу (переміщенню) в порядку, визначеному Правилами благоустрою міста Києва, затвердженими рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року № 1051/1051.
Київський міський голова Віталій КЛИЧКО
Додаток
до рішення Київської міської ради
від __ _______ 2023 року № ____
Зонування
розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві
| № | Зона розміщення засобів (об'єктів) торгівлі | Формат засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі | Формат об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі | Перелік об'єктів, вулиць, проспектів, площ, бульварів тощо |
| 1. | Форматна зона 0 (нульова) | Заборонено розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, окрім засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі типу візки, спеціальне технологічне обладнання площею до 4 кв. м в ландшафтних парках: | Заборонено розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, окрім об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу: окрім об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу продовольчих товарів (безалкогольні напої (окрім пива), морозиво) - типу палатка, намет площею до 9 кв. м, в ландшафтних парках: | У межах охоронної зони архітектурно-історичного заповідника, об'єкта Всесвітньої спадщини UNESCO «Києво-Печерська лавра». Вулиці: |
| 2. | Форматна зона 1 | Дозволяється розміщення: Дозволяється розміщення на території: | Дозволяється розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу: Дозволяється розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території: | Визначається межами: |
| 3. | Форматна зона 2 | Дозволяється розміщення: | Дозволяється розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу: | Підзона 1 форматної зони 2 визначається межами: |
| 4. | Форматна зона 3 | Усі дозволені засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі (типу 1 (продавець усередині засобу), типу 2 (продавець ззовні засобу)), площею до 24 кв. м | Усі дозволені об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу: | Включає території міста Києва, які не увійшли до форматних зон 0, 1 та 2 |
| 5 | Форматна зона 4 | Дозволяється розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі: | Дозволяється розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі з продажу: | Територія зон відпочинку водних об'єктів (з урахуванням обмежень, встановлених Земельним кодексом України та рішеннями Київської міської ради) |
Аналіз регуляторного впливу
І. Визначення проблеми.
Проєкт рішення Київської міської ради «Про розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві» (далі – проєкт рішення) приймається у зв’язку з необхідністю врегулювання питання використання суб’єктами господарювання розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві.
На сьогодні у столиці суб’єкти підприємницької діяльності здійснюють свою господарську діяльність із використанням засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02 квітня 2015 року № 300 «Про затвердження Порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 14.04.2015 № 365 «Про затвердження схеми розміщення об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві» та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 23.07.2015 № 731 «Про затвердження схеми розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві».
В пункті 2.3. Порядку розміщення затвердженого пунктом 1 Розпорядження зазначено, що «Для проведення процедури торгів КП «Міський магазин» укладає у встановленому порядку договори про надання послуг з товарними біржами, які здійснюють свою діяльність відповідно до вимог Закону України «Про товарну біржу», статуту біржі, правил біржової торгівлі, а також мають досвід, кваліфікованих спеціалістів і ресурси для проведення процедури торгів.».
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 2 чинної редакції Закону України «Про товарні біржі» (далі - Закон) біржовий товар це актив, допущений до біржових торгів на товарній біржі згідно з правилами такої товарної біржі, а саме продукція та інші речі, визначені родовими ознаками.
Згідно із статтею 184 Цивільного Кодексу України річ є визначеною індивідуальними ознаками, якщо вона наділена тільки їй властивими ознаками, що вирізняють її з-поміж інших однорідних речей, індивідуалізуючи її. Речі, визначені індивідуальними ознаками, є незамінними. Річ є визначеною родовими ознаками, якщо вона має ознаки, властиві усім речам того ж роду, та вимірюється числом, вагою, мірою. Річ, що має лише родові ознаки, є замінною. Річ є визначеною родовими ознаками, якщо вона має ознаки, властиві усім речам того ж роду, та вимірюється числом, вагою, мірою. Річ, що має лише родові ознаки, є замінною.
Засоби пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єкти сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі не відносяться до речей визначених родовими ознаками та не можуть бути реалізованими через торги проведені товарними біржами, оскільки вони не відносяться до біржового товару в розумінні Закону.
Отже, у комунального підприємства відсутня можливість організувати торги на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі.
Однак у зв’язку із тим, що Порядок розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві затверджено ще у 2015 році, він потребує актуалізації деяких положень, зокрема – розширення переліку майданчиків, на яких можуть відбуватися торги на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі і можливості провадження торгів із використанням електронної торгової системи Prozorro.Продажі ЦБД2 (ЕТС).
Також потребує врегулювання питання переносів засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі, у зв’язку зі зміною містобудівних умов.
Додатково слід зазначити, що відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.04.2015 № 300 «Про затвердження Порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві», встановлено строк здійснення сезонної торгівлі з 01 квітня до 15 жовтня календарного року. Однак, погодні умови дозволяють вказану вище діяльність здійснювати з 1 березня по 30 листопада.
Розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва здійснюється відповідно до схем розміщення, які неповною мірою відображають наявну ситуацію на території міста. Необхідно змінити механізм додавання нових локацій торгівлі та виключення із переліків неактуальних місць розміщення.
Необхідно визначити чіткий термін дії договору щодо розміщення засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та виключити можливість пролонгацій з метою унеможливити корупційну складову такого механізму.
Необхідно впровадити механізми діджиталізації у використання суб’єктами господарювання розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві, зробити процедуру більш доступною можливість участі суб’єктів господарювання у торгах (аукціонах). Створити модуль «Торгівля» в інформаційно-аналітичної системі «Управління майновим комплексом територіальної громади міста Києва» та забезпечити проведення процедур передбачених порядком розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві у програмній платформі для надання електронних послуг, у тому числі адміністративних.
Враховуючи зазначене на сьогодні є необхідність у врегулюванні питання діяльності із використанням засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об'єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві шляхом прийняття відповідного рішення Київської міської ради
Основні групи (підгрупи), на які справляється вплив при підготовці Проєкту розпорядження:
| Групи (підгрупи) | Так | Ні |
| Громадяни | ||
| Держава |
| |
| Суб’єкти господарювання, |
| |
| у тому числі суб’єкти малого підприємництва |
|
Проблема відсутності порядку розміщення об’єктів та засобів дрібнороздрібної торговельної мережі не може бути розв’язана ринковим механізмом, оскільки вказана діяльність потребує чіткого нормативного регулювання та встановлення зрозумілих правил для ведення діяльності.
Діючий регуляторний акт яким частково передбачено розміщення засобів пересувної та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі (розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 02.04.2015 «Про затвердження Порядку розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві № 300») в неповній мірі охоплює всі організаційні моменти та процедури розміщення об’єктів та засобів дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва.
ІІ. Цілі державного регулювання
Упорядкування процедури проведення торгів на право розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві.
Впровадження механізмів діджиталізації у використанні суб’єктами господарювання розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної торгівельної мережі.
Доступність процедури участі суб’єктів господарювання у торгах (аукціонах).
Недопущення перенасиченості міського простору об’єктами та засобами дрібнороздрібної торговельної мережі.
Покращення естетичного та збереження архітектурного вигляду міста.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей
1. Визначення альтернативних способів:
| Вид альтернативи | Опис альтернативи |
| Альтернатива 1 | Залишити існуючу ситуацію без змін. |
| Альтернатива 2 | Регулювання на державному рівні. |
| Альтернатива 3 | Прийняти запропонований Проєкт розпорядження. |
2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей
Оцінка впливу на сферу інтересів держави:
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Недоотримання надходжень міським бюджетом. Погіршення благоустрою міста. |
| Альтернатива 2 | Відсутні | Недоотримання надходжень міським бюджетом, у зв’язку із тим, що в майбутньому не передбачається визначення процедури регулювання на державному рівні. |
| Альтернатива 3 | Додаткові надходження до міського бюджету. Покращення благоустрою міста | Витрати на реалізацію регуляторного акта – 15 958 799,6 грн. |
Оцінка впливу на сферу інтересів громадян.
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Забезпечення потреб громадян у сфері торгівельного обслуговування населення | Відсутні |
| Альтернатива 2 | Відсутні | Відсутні |
| Альтернатива 3 | Забезпечення потреб громадян у сфері торгівельного обслуговування населення | Відсутні
|
Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання:
| Показник | Великі | Середні | Малі | Мікро | Разом |
| Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць | 0 | 0 | 102 | 0 | 102 |
| Питома вага групи у загальній кількості, відсотків | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 |
Статистична інформація комунального підприємства «Міський магазин» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за 2022 рік.
Таким чином, питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить 100 (сто) відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, проводиться за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест) Додаток 1.
| Вид альтернативи | Вигоди | Витрати |
| Альтернатива 1 | Відсутні | Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме – 632 634,60 грн. |
| Альтернатива 2 | Відсутні | Відсутні |
| Альтернатива 3 | Наявність чіткого та зрозумілого механізму здійснення діяльності. | Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме – 632 634,60 грн. |
Вплив на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва відсутній. Оцінка не проводилась.
IV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей
Єдиним способом розв’язання вищезазначених проблем, що відповідає потребам та забезпечує поступове досягнення встановлених цілей, є видання зазначеного регуляторного акта.
| Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми) | Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки) | Коментарі щодо присвоєння відповідного бала |
| Альтернатива 1 | 2 | Визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути цілей державного регулювання, визначених у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. |
| Альтернатива 2 | 1 | Не досягаються цілі регулювання. |
| Альтернатива 3 | 4 | Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який дозволить досягти повною мірою цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. |
Обраний спосіб відповідає діючому законодавству, зокрема, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
| Рейтинг результативності | Вигоди (підсумок) | Витрати (підсумок) | Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу |
| Альтернатива 1 | Для держави: Відсутні | Для держави: Недоотримання надходжень міським бюджетом. Погіршення благоустрою міста. | Визначена проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. |
| Для громадян: Відсутні | Для громадян: Відсутні | ||
| Для суб’єктів господарювання: Відсутні | Для суб’єктів господарювання: Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме – 632 634,60 грн. | ||
| Альтернатива 2 | Для держави: Відсутні | Для держави: Недоотримання надходжень міським бюджетом, у зв’язку із тим, що в майбутньому не передбачається визначення процедури регулювання на державному рівні. | Визначена проблема продовжить існувати і не може бути розв’язана оскільки на державному рівні не планується прийняття регуляторного акта яким буде можливо досягнути цілі державного регулювання, визначені у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. |
| Для громадян: Відсутні | Для громадян: Відсутні | ||
| Для суб’єктів господарювання: Відсутні | Для суб’єктів господарювання: Відсутні | ||
| Альтернатива 3 | Для держави: Додаткові надходження до міського бюджету. Покращення благоустрою міста | Для держави: Витрати на реалізацію регуляторного акта –15 958 799,6 грн. | Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який і дозволить досягти повною мірою цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. Оптимальний варіант збалансування інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання |
| Для громадян: Забезпечення потреб громадян у сфері торгівельного обслуговування населення | Для громадян: Відсутні | ||
| Для суб’єктів господарювання: Забезпечення потреб громадян у сфері торгівельного обслуговування населення | Для суб’єктів господарювання: Загальна сума витрат суб’єктів господарювання на виконання регуляторного акта становитиме – 632 634,60 грн. |
| Рейтинг | Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи | Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта |
| Альтернатива 1 | Причиною відмови є те, що проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. | Відсутні. |
| Альтернатива 2 | Причиною відмови є те, що проблема продовжує існувати і не може бути розв’язана оскільки збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. | Відсутні. |
| Альтернатива 3 | Причини для відмови відсутні. Обрана альтернатива є найбільш раціональним варіантом врахування інтересів всіх груп, на яких проблема справляє вплив. Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який дозволить досягти повною мірою цілі державного регулювання, визначеної у розділі ІІ цього аналізу регуляторного впливу. | У разі зміни зовнішніх факторів, відповідний регуляторний акт може бути переглянутий |
V. Механізм та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми
Задля досягнення цілей визначених у проєкті розпорядження передбачено встановити:
- процедуру розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві;
- механізм участі в електронних аукціонах та саму конкурентну процедуру;
- порядок затвердження адресних переліків місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві;
- порядок зміни місць розміщення засобів пересувної та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві.
VІ. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги
Враховуючи те, що питома вага суб’єктів малого підприємництва (малих та мікропідприємств разом) у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, становить понад 100 відсотків, тому розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб’єктів малого підприємництва у відповідності до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, здійснювалась за допомогою тестування малого підприємництва (М-Тест), що додається.
VІІ. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта
Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений строк з моменту набрання чинності, оскільки необхідність виконання положень регуляторного акта є постійною.
При внесенні змін до чинного законодавства, що можуть вплинути на дію регуляторного акта, до нього будуть внесені відповідні корективи в установленому порядку.
VІІІ. Визначення показників результативності дії регуляторного акта
Прогнозовані показники результативності регуляторного акта:
- Кількість реалізованих місць на право розміщення засобів пересувної та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві;
- Кількість скарг, які надійшли від мешканців міста;
- Розмір надходжень до бюджету.
ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися Департаментом промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», та Методики відстеження результативності регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» (із змінами від 16.12.2015 № 1151).
Базове відстеження результативності буде проведено до дня набрання чинності запропонованого регуляторного акта, повторне відстеження – через рік з дня набрання чинності, але не пізніше двох років з дня набрання чинності регуляторного акта.
Періодичне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватися раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності цього акта.
Відстеження результативності даного акта буде здійснюватися статистичним методом.
Директор Володимир КОСТІКОВ
ТЕСТ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА (М-Тест)
1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання.
Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником з лютого 2023 року по квітень 2023 року.
| Таблиця 1 | |||
| № п/п | Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо) | Кількість учасників консультацій, осіб | Основні результати консультацій (опис) |
| 1. | Нарада з представниками суб’єктів господарювання Гончаренко С. В. Буряк О. В. Асташев О. Є. Рудиченко А. Ю. Бусаєв О. В. | 5 | Проєкт в цілому підтримується. 1. Обговорено конкурентну процедуру підготовки, організації та проведення торгів. 2. Обговорено механізм, який надасть можливість врегулювати порушене питання. |
| 2. | Робочі зустрічі з представниками суб’єктів господарювання стосовно стосовно порядку перенесення місць розміщення засобів та обєктів. Гончаренко С. В. Буряк О. В. Асташев О. Є. Рудиченко А. Ю. Бусаєв О. В. | 5 | Проєкт в цілому підтримується. 1.Узгоджено порядок перенесення порядку перенесення місць розміщення засобів та обєктів.. 2. Визначено порядок затвердження адресних переліків місць розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі в місті Києві |
2. Вимірювання впливу регулювання на суб’єктів малого підприємництва (мікро- та малі).
2.1 Кількість суб’єктів малого підприємництва, на яких поширюється регулювання: 102 одиниць, малого підприємництва 102 одиниць.
2.2. питома вага суб'єктів малого підприємництва у загальній кількості суб'єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив: 100 %.
3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
|
| Таблиця 3.1. Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за 5 років |
| 1 | Придбання необхідного обладнання (пристроїв, машин, механізмів) Формула: Кількість необхідних одиниць обладнання Х вартість одиниці | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) |
| 2 | Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування Формула: Прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедури обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) |
| 3 | Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати – витратні матеріали) Формула: Оцінка витрат на експлуатацію обладнання (витратні матеріали та ресурси на одиницю обладнання на рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб’єкту малого підприємництва | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) |
| 4 |
Формула: оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х кількість процедур технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) |
| 5 | Інші процедури (уточнити): демонтаж засобу пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00* | 6000,00* Орієнтовна вартість робіт по демонтажу в кінці строку розміщення засобу або об’єкту |
| 6 | Разом, грн. Формула: (Сума рядків 1+2+3+4+5) | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00* | 6000,00 |
| 7 | Кількість суб’єктів господарювання, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць | 102 | 102 | 102
|
| 8 | Сумарно, грн. Формула: відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7) | 0,00 (Витрати відсутні) | 0,00 (Витрати відсутні) | 612 000,00 |
|
| Таблиця 3.2. Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування
| У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання) | Періодичні (за наступний рік) | Витрати за 5 років |
| 9 | Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання Формула: витрати часу на отримання інформації про регулювання, отримання необхідних форм та заявок Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм | 1 год. (час, який витрачається суб’єктами на пошук акта в мережі Інтернет; за результатами консультацій) Х 40,46 грн. (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 Х 1 акт (кількість нормативно-правових актів, з якими необхідно ознайомитись) = 40,46 грн. | 0,00 грн. (витрати відсутні) (припущено, що суб’єкт отримує первинну інформацію про вимоги регулювання у перший рік; за результатами консультацій) | 40,46 грн. |
| 10 | Процедури організації виконання вимог регулювання, а саме, підготовка та оформлення необхідних документів Формула: витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб'єкта малого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур | 2 год. (час, який витрачається суб’єктами на підготовку документів для участі в торгах. (за результатами консультацій)Х 40,46 грн. (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2023) Х 1 процедура = 80,92 грн. 2 год. (час, який витрачається суб’єктами на укладання договорів щодо розміщення засобів та об’єктів торгівлі (за результатами консультацій) Х 40,46 грн. (вартість 1 години роботи виходячи з мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2023) Х 1 процедура = 80,92 грн. | 0,00 (витрати відсутні) (припущено, що суб’єкт готує та оформлює необхідний перелік документів у перший рік; за результатами консультацій) | 161,84 грн. |
| 11 | Процедури офіційного звітування Формула: витрати часу на отримання інформації про порядок звітування щодо регулювання, отримання необхідних форм та визначення органу, що приймає звіти та місця звітності + витрати часу на заповнення звітних форм + витрати часу на передачу звітних форм (окремо за засобами передачі інформації з оцінкою кількості суб'єктів, що користуються формами засобів - окремо електронна звітність, звітність до органу, поштовим зв'язком тощо) + оцінка витрат часу на корегування (оцінка природного рівня помилок)) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість оригінальних звітів Х кількість періодів звітності за рік | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) |
| 12 | Процедури по забезпеченню процесу перевірок Формула: витрати часу на забезпечення процесу перевірок з боку контролюючих органів Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість перевірок за рік | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 грн. (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) |
| 13 | Інші процедури (уточнити) | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) | 0,00 (витрати відсутні) |
| 14 | Разом, грн. Формула: (сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13) | 202,30 | 0,00 (витрати відсутні) | 202,30 |
| 15 | Кількість суб’єктів малого підприємництва, що мають виконати вимоги регулювання, одиниць | 102 | Х | 102 |
| 16 | Сумарно, грн. Формула: відповідний стовпчик «разом» Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15) | 20 634,60 | Х | 20 634,60 |
Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів середнього і малого підприємництва
Комунальне підприємство, що перебуває у сфері управління Департаменту промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання |
1 год. |
40,46 грн. |
24 |
102 |
99 046,08 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: | 2 год. | 40,46 грн. | 48 | 102 | 396 184,32 |
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: | 2 год. | 40,46 грн. | 48 | 102 | 396 184,32 |
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1.Організація торгів на право здійснення діяльності 2. Укладання договорів та додаткових угод | 8 8 | 40,46 грн. 40,46 грн. | 1 1 | 102 102 | 33 015,36 33 015,36 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 561 261,12 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 2 806 305,60 |
Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання |
1 год. |
40,46 грн. |
2 |
102 |
8 253,84 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: Комісія з питань перенесення місць розміщення | 3 год | 40,46 грн | 4 | 102 | 49 523,04 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 57 776,88 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 288 884,40 |
Департамент містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | 1 год. | 40,46 грн. | 2 | 102 | 8 253,84 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Укладають договорів щодо пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою | 2 | 40,46 грн. | 7 | 102 | 57 776,88 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 66 030,72 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 330 153,60 |
Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | 1 год. | 40,46 грн. | 1 | 102 | 4 126,92 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Вносити дані в реєстр модулю «Торгівля» | 1 год | 40,46 грн. | 3 | 102 | 12 380,76 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 16 507,68 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 82 538,40 |
Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання |
|
.
|
|
|
|
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Створення модулю «Торгівля» | 969 год | 40,46 грн. | 3 | 102 | 11 996 956,4 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 11 996 956,4* |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 11 996 956,4* |
*Орієнтовна вартість відповідно моніторингу електронної системи публічних закупівель «Prozorro» аналогічних послуг за 2022рік
Комунальне підприємство «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | 1 год. | 40,46 грн. | 1 | 102 | 4 126,92 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Вносити дані в реєстр модулю «Торгівля» | 1 год | 40,46 грн. | 3 | 102 | 12 380,76 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 16 507,68 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 82 538,40 |
Районна в місті Києві державна адміністрація
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | 1 год. | 40,46 грн. | 1 | 102 | 4 126,92 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Вносити дані в реєстр модулю «Торгівля» | 1 год | 40,46 грн.
| 3
| 102
| 12 380,76 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 16 507,68 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 82 538,40 |
Управління екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
| Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання середнього і малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництва) | Планові витрати часу на процедуру | Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата) | Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта | Оцінка кількості суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання | Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень |
| 1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання | 1 год. | 40,46 грн. | 1 | 102 | 4 126,92 |
| 2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі: |
|
|
|
|
|
| камеральні | - | - | - | - | - |
| Виїзні: |
|
|
|
|
|
| 3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання | - | - | - | - | - |
| 5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання | - | - | - | - | - |
| 6. Підготовка звітності за результатами регулювання | - | - | - | - | - |
| 7. Інші адміністративні процедури: 1. Передбачити місця для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва 2. Вносити новостворені місця для розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі до модулю «ІАС Майно» | 1 год 1 год | 40,46 грн. 40,46 грн. | 7 7 | 102 102 | 28 888,44 28 888,44 |
| Разом за рік | Х | Х | Х | Х | 57 776,88 |
| Сумарно за п’ять років | Х | Х | Х | Х | 288 884,40 |
4. Розрахунок сумарних витрат суб’єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання
| № | Показник | Перший рік регулювання (стартовий), гривень | За 5 років |
| 1 | Оцінка «прямих» витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання | 0,00 | 612 000,00 |
| 2 | Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування | 20 634,60 | 20 634,60 |
| 3 | Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого регулювання | 20 634,60 | 632 634,60 |
| 4 | Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва | 12 789 325 | 15 958 799,6 |
| 5 | Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання | 12 809 959,6 | 16 591 414,2 |
5. Розроблення коригуючих (пом’якшувальних) заходів для малого підприємництва щодо запропонованого регулювання відсутнє.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]
