Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Проєкт розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності»

Повідомлення про оприлюднення

Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від юридичних та фізичних осіб, їх об’єднань, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повідомляє про оприлюднення проєкту розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності».

Головним розробником проєкту регуляторного акту є Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Метою проекту є вдосконалення Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності.

Проєкт розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про внесення змін до Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності» 24.04.2020 р. розміщено в мережі Інтернет за адресою: www.kyivcity.gov.ua  для отримання зауважень та пропозицій.

Зауваження та пропозиції до проєкту регуляторного акту приймаються від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом одного місяця з дня оприлюднення (з 24.04.2020 по 24.05.2020):

  • у письмовому вигляді за адресою: 04070, м. Київ, вул. Фролівська, 1/6, Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), тел. (044) 366-86-70 або
  • на електронну адресу: [email protected] або [email protected].


Директор Департаменту інформаційно-
комунікаційних технологій                                                                                                                            Юрій НАЗАРОВ

Проєкт розпорядження

Відповідно до підпункту 102 пункту «а» частини першої статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», частини дев’ятої статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт», частини четвертої статті 8 Закону України «Про міський електричний транспорт», постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів влади», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 квітня 2018 року № 706 «Про створення автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності», з метою удосконалення системи обліку оплати проїзду та підвищення якості послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності:

1. Унести до Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887, зареєстрованого у Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві 24 жовтня 2018 року за № 221/2069, зміни, що додаються.

2. Це розпорядження набирає чинності з дня його оприлюднення.


Голова                                                                                    Віталій КЛИЧКО

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядження виконавчого
органу Київської міської ради
(Київської міської державної
адміністрації)
___________ № ___________

Зміни
до Порядку функціонування автоматизованої системи
обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті
міста Києва незалежно від форм власності

 

1. Пункт 2.3 розділу 2 викласти в такій редакції:

«2.3. Структура АСОП складається з таких елементів:

автоматизована інформаційна система, що здійснює управління АСОП загалом та забезпечує взаємодію її елементів;

апаратні, програмно-апаратні засоби, в тому числі програмне забезпечення керування, збереження  та обробки даних в АСОП;

локальні лінії передачі даних, канали зв’язку та мережеве обладнання з його програмним забезпеченням, через які здійснюється підключення та функціонування всіх елементів та технічних засобів АСОП;

транспортні термінали з їх програмним забезпеченням, які встановлені на рухомому складі наземного транспортного засобу;

турнікети, зчитувачі і сканери турнікетів, безпосередньо пов’язані з ними контролери (у тому числі для підтримки роботи банківських терміналів), та інші електронні складові АСОП з відповідним програмним забезпеченням;

інфраструктура обслуговування користувачів – пункти продажу транспортних карток, пункти поповнення транспортних ресурсів, платіжні пристрої, інформаційно-довідковий центр;

комплексна система захисту інформації (далі – КСЗІ) – взаємопов'язана  сукупність організаційних та інженерно-технічних заходів, засобів і методів захисту інформації.»

2. У пункті 5.2:

абзац четвертий викласти в такій редакції:

«забезпечувати функціонування усіх елементів АСОП, крім тих, що знаходяться у власності або користуванні інших учасників АСОП, та в разі виявлення порушень у роботі усувати їх»; 

після абзацу четвертого доповнити новим абзацом п’ятим такого змісту:

«здійснювати технічний моніторинг стану та функціонування як апаратних, так і програмних елементів АСОП».

У зв’язку з цим, абзаци п’ятий – двадцять перший вважати абзацами шостим – двадцять другим відповідно.

3. Пункт 6.2 розділу 6 доповнити новими абзацами п’ятим, шостим та сьомим такого змісту:

«забезпечувати під час роботи АСОП необхідне постійне електроживлення всіх елементів АСОП, які задіяні в роботі АСОП та знаходяться у власності або користуванні перевізника;

здійснювати щоденну перевірку технічного стану обладнання, потрібного для забезпечення роботи АСОП, перед виїздом на маршрут (лінію) у транспортних засобах та перед початком роботи на станціях Київського метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулера, міської електрички, відповідно до внутрішніх регламентів перевізників;

забезпечувати функціонування таких елементів АСОП, як транспортні термінали, турнікети та інше спеціалізоване обладнання АСОП, якщо таке обладнання знаходиться у власності або користуванні перевізника, та в разі виявлення порушень у роботі усувати їх».

4. Пункт 7.2 розділу 7 доповнити новим абзацом п’ятим такого змісту:

«забезпечувати функціонування такого елементу АСОП, як  інфраструктура обслуговування користувачів – пункти продажу транспортних карток, пункти поповнення транспортних ресурсів, платіжні пристрої, які знаходяться у власності або користуванні агента, та в разі виявлення порушень у роботі
усувати їх.»


Директор Департаменту інформаційно-
комунікаційних технологій                                                                                                   Юрій НАЗАРОВ

Аналіз регуляторного впливу

І. Визначення проблеми

Ефективне функціонування міського пасажирського транспорту є однією з найважливіших умов розвитку соціальної та виробничо-економічної сфери міста. У зв'язку з розвитком міста збільшується навантаження на громадський транспорт, неминуче виникають проблеми, пов'язані з наданням транспортних послуг населенню.

Потреба в поліпшенні якості послуг, що надаються всіма видами громадського транспорту міста, необхідність розвантаження пасажиропотоків у місцях з інтенсивним рухом транспорту вимагає зміни концепції подальшого розвитку міського транспорту з орієнтацією на європейські принципи і стандарти.

Ефективна організація управління міським пасажирським транспортом повинна бути орієнтована на врахування інтересів пасажирів, підприємств перевізників і підвищення рівня якості транспортних послуг, тому розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 27 квітня 2018 року № 706 «Про створення автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності», прийнято рішення створити автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності (далі – АСОП).

При цьому, розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 26 жовтня 2018 року № 1934 «Про введення в дослідну експлуатацію автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності» визначено ввести АСОП в промислову експлуатацію з 01.07.2020.

Слід зауважити, що розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887 «Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві від 24 жовтня 2018 року за  221/2069 визначено КП ГІОЦ оператором, а  також перелік учасників АСОП, їх права та обовˈязки.

Під час практичної реалізації зазначених розпоряджень виникла необхідність врегулювати, зокрема процедуру перевірки роботи обладнання АСОП.

Проектом розпорядження пропонується переглянути структуру елементів АСОП, оскільки для об'єднання спеціалізованого обладнання в мережу, необхідне відповідне мережеве обладнання та програмне забезпечення.

При цьому, до компонентів мережі, крім обладнання АСОП, відносяться кабельні лінії з конструкціями для їх прокладання та відповідними кабельними роз'ємами, комутаційне та маршрутизаційне обладнання і мережеві карти.

Для того, щоб обладнання можна було під’єднати до мережі керування, збереження  та обробки даних АСОП, воно повинно бути обладнане мережевою картою (адаптером). Тип мережевої карти визначається мережевим обладнанням і типом кабельної системи, які використовуються для об'єднання елементів у мережу керування, збереження та обробки даних АСОП.

Серед спеціалізованого обладнання АСОП є турнікети та їх складові, які є невід’ємними елементами апаратної структури АСОП.

У звˈязку з тим, що до інформаційного центру обслуговування користувачів надходить багато звернень, що обладнання АСОП не працює, виникла необхідність врегулювати питання шляхом зобовˈязання оператора забезпечувати функціонування усіх елементів АСОП, крім тих, що знаходяться у власності або користуванні інших учасників АСОП, та в разі виявлення порушень у роботі усувати їх, а також здійснювати технічний моніторинг стану та функціонування як апаратних, так і програмних елементів АСОП.

При цьому, перевізник має забезпечувати необхідне постійне електроживлення всіх елементів АСОП, які задіяні в роботі АСОП, під час роботи АСОП та знаходяться у власності або користуванні перевізника.

Крім того, для забезпечення безперебійної роботи обладнання АСОП, проектом розпорядження пропонується доповнити обовˈязки перевізника здійснювати щоденну перевірку технічного стану обладнання, потрібного для забезпечення роботи АСОП, перед виїздом на маршрут (лінію) у транспортних засобах та перед початком роботи на станціях Київського метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулера, міської електрички, відповідно до внутрішніх регламентів перевізників, а також забезпечувати функціонування таких елементів АСОП, як транспортні термінали, турнікети та інше спеціалізоване обладнання АСОП, якщо таке обладнання знаходиться у власності або користуванні, та в разі виявлення порушень в їх роботі усувати їх.

До дослідження та розробки методів вирішення цих проблем були залучені суб’єкти підприємництва, які здійснюють діяльність у цій сфері.

Ними надано інформацію про показники господарської діяльності та пропозиції щодо удосконалення методів регулювання.

На підставі всебічного аналізу обставин, які склались у галузі пасажирських перевезень у місті, та пропозицій учасників ринку було запропоновано зазначений регуляторний акт.

Основні групи (підгрупи), на які проблема має вплив:

Групи (підгрупи)

Так

Ні

Громадяни

+

-

Держава

-

-

Суб’єкти господарювання

+

-

у тому числі суб’єкти малого підприємництва

+

-

Врегулювання зазначених проблемних питань не може бути здійснено за допомогою:

ринкових механізмів, оскільки такі питання регулюються виключно нормативно-правовими актами;

діючих регуляторних актів, оскільки чинним законодавством порушені питання не врегульовані.

ІІ. Цілі державного регулювання  

Вдосконалення Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності

ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

1. Визначення альтернативних способів

Вид альтернативи

Опис альтернативи

Альтернатива 1

 

Залишення чинного регулювання без змін

Альтернатива 2

 

Внесення змін до договорів між учасниками АСОП

Альтернатива 3

 

Внесення змін до Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності

2. Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Оцінка впливу на сферу інтересів держав відсутня

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян.

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Ситуація залишиться на існуючому рівні

Не передбачаються

Альтернатива 2

Забезпечення зручності оплати проїзду пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, покращення якості транспортного обслуговування мешканців та гостей міста Києва, організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті

Не передбачаються

Альтернатива 3

Забезпечення зручності оплати проїзду пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, покращення якості транспортного обслуговування мешканців та гостей міста Києва, організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті

Не передбачаються

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання*:

Показник

Великі

Середні*

Малі

Мікро

Разом*

Кількість суб'єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання, одиниць

 

3

      9

7

0

19

Питома вага групи у загальній кількості, відсотків

15,78 %

47,37 %

36,84 %

0 %

100%

*За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Вид альтернативи

Вигоди

Витрати

Альтернатива 1

Ситуація залишиться на існуючому рівні

Витрати обрахувати неможливо

Альтернатива 2

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати, які передбачені договором про надання послуг

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання  в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

262 675 269, 4 грн

КП «Київський метрополітен» -

42 813, 6 тис. грн

ТОВ «Кийтранс-2005» -

3483981,55

грн

витрати на девˈять суб’єктів господарювання середнього підприємництва –

15960537,84

грн.

витрати на сім суб’єктів господарювання малого підприємництва –

7625027,75 грн

Альтернатива 3

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати, які передбачені договором про надання послуг

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання  в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

262 675 269, 4 грн

КП «Київський метрополітен» -

42 813, 6 тис. грн

ТОВ «Кийтранс-2005» -

3483981,55 грн

витрати на девˈять суб’єктів господарювання середнього підприємництва –

15960537,84

грн.

витрати на сім суб’єктів господарювання малого підприємництва –

7625027,75 грн

*середня ціна договору про надання послуг

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва

Сумарні витрати за альтернативами

Сума витрат, грн

Альтернатива 1. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

Витрати  обрахувати неможливо

Альтернатива 2. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і 9 субˈєктів середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

711 155757,89

 

Альтернатива 3. Сумарні витрати для суб’єктів господарювання великого і 9 субˈєктів середнього підприємництва згідно з додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта (рядок 11 таблиці “Витрати на одного суб’єкта господарювання великого і середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акта”)

711 155757,89

 

ІV. Вибір найбільш оптимального альтернативного способу досягнення цілей

Рейтинг результативності (досягнення цілей під час вирішення проблеми)

Бал результативності (за чотирибальною системою оцінки)

Коментарі щодо присвоєння відповідного бала

Альтернатива 1

1

Збереження чинного регулювання не дає змоги досягнути поставленої цілі державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу

Альтернатива 2

 

3

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є недоцільним способом, оскільки потребуватиме часу для врегулювання спірних договірних відносин

Альтернатива 3

4

Затвердження регуляторного акта є найбільш прийнятним та ефективним способом, який дозволить досягти цілі державного регулювання, визначеної у пункті 2 цього аналізу регуляторного впливу.

Крім того, для забезпечення безперебійної роботи обладнання АСОП, проектом розпорядження пропонується доповнити обов’язки перевізника забезпечувати необхідне постійне електроживлення всіх елементів АСОП, які задіяні в роботі АСОП, під час роботи АСОП та знаходяться у власності або користуванні перевізника, а також здійснювати щоденну перевірку технічного стану обладнання, потрібного для забезпечення роботи АСОП, перед виїздом на маршрут (лінію) у транспортних засобах та перед початком роботи на станціях Київського метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулера, міської електрички, відповідно до внутрішніх регламентів перевізників, а також забезпечувати функціонування таких елементів АСОП, як транспортні термінали, турнікети та інше спеціалізоване обладнання АСОП, якщо таке обладнання знаходиться у власності або користуванні, та в разі виявлення порушень в їх роботі усувати їх

 

Рейтинг результативності

Вигоди (підсумок)

Витрати (підсумок)

Обґрунтування відповідного місця альтернативи у рейтингу

Альтернатива 1

Для громадян:

Ситуація залишається на існуючому рівні

Для суб’єктів господарювання:

Ситуація залишиться на існуючому рівні

Для громадян:

Витрати не передбачаються

Для суб’єктів господарювання:

Витрати залишаться на існуючому рівні

Є найгіршою з альтернатив, оскільки не дає змоги досягнути поставлених цілей державного регулювання та не відповідатиме вимогам діючого законодавства

Альтернатива 2

Для громадян:

Забезпечення зручності оплати проїзду пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, покращення якості транспортного обслуговування мешканців та гостей міста Києва, організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті

Для суб’єктів господарювання:

Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів

Для громадян:

Витрати не передбачаються

Для суб’єктів господарювання:

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати, які передбачені договором про надання послуг Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання  в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

262 675 269, 4 грн

КП «Київський метрополітен» -

42 813, 6 тис. грн

ТОВ «Кийтранс-2005» -

3483981,55 грн

витрати на девˈять суб’єктів господарювання середнього підприємництва –

15960537,84 грн

витрати на сім суб’єктів господарювання малого підприємництва –

7625027,75 грн

Є недоцільною альтернативо, оскільки дає змогу досягнути поставлених цілей державного регулювання, але потребує багато часу для врегулювання процесів

Альтернатива 3

Для громадян:

Забезпечення зручності оплати проїзду пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, покращення якості транспортного обслуговування мешканців та гостей міста Києва, організація безготівкової оплати проїзду на міському пасажирському транспорті

Для суб’єктів господарювання:

 Залучення більшої кількості пасажирів завдяки зручності, швидкості та надійності обслуговування, що дозволить збільшити суб’єкту господарювання обсяг виручки, зменшення витрат на обслуговування готівкових коштів

Для громадян:

Витрати не передбачаються

Витрати суб’єкта господарювання включатимуть витрати, які передбачені договором про надання послуг

Прогнозні витрати для одного суб’єкта господарювання  в перший стартовий рік впровадження регулювання,

складатимуть:

для суб’єктів господарювання великого підприємництва:

КП «Київпастранс» -

262 675 269, 4 грн

КП «Київський метрополітен» -

42 813, 6 тис. грн

ТОВ «Кийтранс-2005» -

3483981,55 грн

витрати на девˈять суб’єктів господарювання середнього підприємництва –

15960537,84 грн

витрати на сім суб’єктів господарювання малого підприємництва –

7625027,75 грн

Є найбільш оптимальною серед запропонованих альтернатив, оскільки дає змогу повністю досягнути поставлених цілей державного регулювання та відповідатиме вимогам діючого законодавства

 

Рейтинг

Аргументи щодо переваги обраної альтернативи/причини відмови від альтернативи

Оцінка ризику зовнішніх чинників на дію запропонованого регуляторного акта

Альтернатива 1

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання суперечитиме актам вищої юридичної сили, зокрема концепції діючої редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті».

Залишення існуючої ситуації без змін призведе до відсутності належної якості надання послуг в АСОП в частині безперебійної роботи обладнання АСОП

Відсутні

Альтернатива 2

Відмова, обрана альтернатива займає багато часу та існує ризик невиконання договірних відносин.

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є недоцільним способом, оскільки у разі порушення вимог договору сторони узгоджують спірні моменти шляхом переговорів або зверненням до суду, що потребуватиме достатнього часу та призведе до низки незручностей для користувачів АСОП

Якщо за порушення умов договору звернутися до суду, це потребує значного часу та існує ризик невиконання протягом значного періоду часу

Альтернатива 3

Причини для відмови відсутні, обрана альтернатива забезпечить виконання вимог законодавства, зокрема вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті», зокрема пункту 14.19 статті 14 Закону України “Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” та забезпечить права споживачів щодо вільного використання електронних платіжних засобів.

Така альтернатива досягнення цілей державного регулювання є найбільш прийнятним та ефективним способом, оскільки цей проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) базується на положеннях розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887 «Про затвердження Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності», зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві від 24 жовтня 2018 року за  221/2069, яким передбачено, що метою впровадження АСОП є забезпечення зручності оплати проїзду пасажирів у міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, покращення якості транспортного обслуговування мешканців та гостей міста Києва, облік оплати за проїзд та кількості перевезень пасажирів, зокрема і пільгових категорій

Відсутні

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком  2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта) ТОВ «Кийтранс-2005»

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на виконання умов регулювання:

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання АСОП на 1 одиницю 1520 грн. місяць × 12 місяців = 18240 грн.

На лінію (маршрут) задіяно 191 транспортних засобів.

18240×191=3 483 840 грн

Електроживлення технічних засобів АСОП – підрахунок здійснювати недоцільно*.

3 483 840 грн

3 483 840 × 5

= 17 419 200 грн

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

Процедури організації виконання вимог регулювання –

Укладання договору сервісного обслуговування

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 28,31 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та  укладання договору) = 141,55 грн.

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

3 483 981,55

17 419 200

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

3 483 981,55

17 419 200

* Обладнання АСОП, що встановлено на транспортних засобах перевізників – це транспортні термінали, якими є спеціалізований комплект обладнання (у тому числі валідатори), що встановлений в рухомому складі наземного транспортного засобу або інтегрований з турнікетом, призначений для реєстрації електронного квитка, перевірки транспортного ресурсу та оплати проїзду, який взаємодіє з іншим бортовим електронним інформаційним обладнанням та центром обробки транспортних транзакцій.

У транспортних засобах приватних перевізників планується встановити валідатори, на яких напруга живлення  становить 9 Вт-36 Вт і які обладнані в локальну компьютерну мережу з бортовим компˈютером транспортного засобу. Отримана інформація від всіх приборів аналізується процесором, шифрується та передається по спецілльному радіоканалу в процесинговий центр (міські веб портали). Виходячи з наведеного, для приватних перевізників немає потреби рахувати витрати електроенергії оскільки електроживлення валідаторів виникає за рахунок транспортного засобу.

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком  2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта) КП «Київський метрополітен»

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на виконання умов регулювання:

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання АСОП:

 планові витрати на оплату праці та відрахування на соцзаходи – 1 961,5 тис. грн.;

планові витрати на матеріали – 450,0 тис. грн.;

витрати на амортизацію основних засобів – 802,5 тис. грн.

Разом: 3214 тис грн× 12= 38568 тис. грн.

Електроживлення технічних засобів АСОП:

353,8 тис грн на 1 місяць × 12 = 4245,6 тис грн

42 813, 6 тис. грн

214 068 тис. грн.

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

 

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

42 813, 6 тис. грн

214 068 тис. грн.

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

42 813, 6 тис. грн

 

214 068 тис. грн.

* Примітка: за інформацією КП «Київський метрополітен» (лист від 23.03.2020 № 053/2715)

 Загальні планові середньомісячні витрати на 2020 рік на поточне утримання, обслуговування та експлуатацію обладнання АСОП, в тому числі на щоденну перевірку технічного стану обладнання, становитимуть орієнтовно 3 567,8 тис. грн. Визначити витрати на одиницю обладнання АСОП неможливо, оскільки в КП «Київський метрополітен» в АСОП включено обладнання різних типів, яке працює в комплексі: саме обладнання пасажирської автоматики різних видів та типів, обладнання, яке забезпечує гарантоване живлення, комунікаційне обладнання тощо. Витрати на поточне утримання, обслуговування та експлуатацію обладнання на різні типи обладнання суттєво відрізняються. 

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання великого підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком  2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта) КП «Київпастранс»

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на виконання умов регулювання:

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання АСОП на 1 одиницю 1520 грн. місяць × 12 місяців = 18240 грн.

На лінію (маршрут) задіяно 1000 транспортних засобів і 200 в резерві.

18240×1200=21 888 000 грн

Електроживлення технічних засобів АСОП:

250 турнікетів × (6 місяців в літній період) × (0,05 кВТ×1,98 грн) = 146.25 грн.

250 турнікетів × (6 місяців в замовий період) × (0,25 кВТ×1,98)=742.5 грн.

Отже, електроспоживання 250 турнікетів в рік 146,25+742,5= 888,75 грн

262 656 000+888,75=
262 675 128,75

1 313 375 643, 75

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

Процедури організації виконання вимог регулювання –

укладання договору про сервісне обслуговування в АСОП

Формула:

витрати часу на розроблення та впровадження внутрішніх для суб’єкта великого підприємництва процедур на впровадження вимог регулювання Х вартість часу суб’єкта великого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість внутрішніх процедур

5 год. (час, який витрачається суб’єктами на розроблення та впровадження внутрішніх процедур в місяць (за результатами консультацій)) Х 28,31 грн. Х 1 процедура ( підготовка документів та  укладання договору) = 140,65 грн.

0

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

262 675 269, 4

1 313 375 643, 75

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

1

1

 

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

262 675 269, 4

1 313 375 643, 75

*Інформація надана КП «Київпастранс» листом від 24.03.2020 № 053/01-1064. У листі зазначено, що електроживлення елементів АСОП та забезпечення постійного та безперебійного постачання залежить від місця встановлення технічних засобів АСОП. Електроживлення технічних засобів АСОП, які встановлені на рухомому складі, здійснюється від бортової мережі транспортного засобу і залежить виключно від працездатності транспортного засобу.

Електроживлення технічних засобів АСОП, які встановлені на зарежимлених станціях міської електрички, Київського фунікулеру та ліній швидкісного трамваю, залежить від стану зовнішніх електричних мереж, до яких вони підключені. На випадок короткочасних перебоїв з постачанням електроживлення на станціях передбачені джерела безперебійного живлення.

За інформацієї КП «Київпастранс» оплата електроенергії здійснюється у сумі 1,98 грн за 1 квт. 

ВИТРАТИ
на одного суб’єкта господарювання середнього підприємництва, які виникають внаслідок дії регуляторного акту (згідно із додатком 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта)

Порядковий №

Витрати

За перший рік

За п’ять років *

1

Витрати на виконання умов регулювання:

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання АСОП на 1 одиницю транспорту 1520 грн. місяць × 12 місяців = 18240 грн.

На маршрути задіяно 875 транспортних засобів у 9 перевізників

18240×875=15 960 000 грн

Електроживлення технічних засобів АСОП – підрахунок здійснювати недоцільно*.

 

15 960 000

15 960 000 ×5=

79 800 000

1.1.

Еквівалент витраченого часу на  підготовку договору про надання сервісних послуг– Підготовка необхідних документів, укладання договору

3 робочі дні (24 години) - час, необхідний для узгодження умов договору Х 28,31 грн. (вартість робочого часу на 2020 рiк)4 = 537,84 грн.

(Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік установлено, що у 2020 році мінімальна заробітна плата:

у місячному розмірі: з 1 січня - 4723 гривень;

у погодинному розмірі: з 1 січня – 28,31 гривні.)

537,84 грн.+ 0.00 грн.

2

Податки та збори (зміна розміру податків/зборів, виникнення необхідності у сплаті податків/зборів), грн .

0

0

3

Витрати, пов’язані із веденням обліку, підготовкою та поданням звітності державним органам – включаючи транспортні витрати, грн

0

0

4

Витрати, пов’язані з адмініструванням заходів державного нагляду (контролю) (перевірок, штрафних санкцій, виконання рішень / приписів тощо), грн

0

0

5

Витрати на отримання адміністративних послуг (дозволів, ліцензій, сертифікатів, атестатів, погоджень, висновків, проведення незалежних/обов’язкових експертиз, сертифікації, атестації тощо) та інших послуг (проведення наукових, інших експертиз, страхування тощо) – включаючи транспортні витрати, грн.

0

0

6

Витрати на оборотні активи (матеріали, канцелярські товари тощо), грн

0

0

7

Витрати, пов’язані із наймом додаткового персоналу, грн

0

0

8

Інше (уточнити), грн

 

 

9

РАЗОМ (сума рядків: 1 + 2 + 3 + 4 + 5 + 6 + 7 + 8), грн

15960537,84

5 371 198,30

10

Кількість суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на яких буде поширено регулювання, одиниць

9

9

11

Сумарні витрати суб’єктів господарювання великого та середнього підприємництва, на виконання регулювання (вартість регулювання) (рядок 9 х рядок 10), грн

*Рядок 9 був порахований для транспортних засобів, які належать 9 перевізникам

15960537,84

48 340 784,7

У транспортних засобах приватних перевізників планується встановити валідатори, на яких напруга живлення  становить 9 Вт-36 Вт і які обладнані в локальну компьютерну мережу з бортовим компˈютером транспортного засобу. Отримана інформація від всіх приборів аналізується процесором, шифрується та передається по спецілльному радіоканалу в процесинговий центр (міські веб портали). Виходячи з наведеного, для приватних перевізників немає потреби рахувати витрати електроенергії оскільки електроживлення валідаторів виникає за рахунок транспортного засобу.

Орієнтовний розрахунок показників субˈєктів господарювання середнього підприємництва

Назва перевізника

К-ть РС
 (од.)

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання

1

 ТОВ "Ярославь-Авто"            

80

1459200

2

ПП "ТАНДЕМ"                       

17

310080

3

ТОВ "Транс Групп"                      

46

839040

4

ПП "Універсал-Транс"           

250

4560000

5

 ТОВ "Д-М Київтранс"                

53

966720

6

ПП "Парк"                

51

930240

7

ПрАТ "АТАСС-БОРИСПІЛЬ"                       

25

456000

8

ПП "Базальт"            

67

1222080

9

 ТОВ "Союз-Авто"            

286

5216640

 

разом

875

15960000

V. Механізми та заходи, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми

Для розв’язання проблеми, визначеної у пункті 1 цього аналізу регуляторного впливу, передбачається доповнити пункт 6.2 Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті міста Києва незалежно від форм власності, затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22 жовтня 2018 року № 1887, зареєстрованим в Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві від 24 жовтня 2018 року за  221/2069, нормою про те, перевізник зобов’язаний забезпечувати необхідне постійне електроживлення всіх елементів АСОП, які задіяні в роботі АСОП, під час роботи АСОП та знаходяться у власності або користуванні перевізника, а також здійснювати щоденну перевірку технічного стану обладнання, потрібного для забезпечення роботи АСОП, перед виїздом на маршрут (лінію) у транспортних засобах та перед початком роботи на станціях Київського метрополітену, швидкісного трамваю, фунікулера, міської електрички, відповідно до внутрішніх регламентів перевізників.

VI. Оцінка виконання вимог регуляторного акта залежно від ресурсів, якими розпоряджаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи, які повинні проваджувати або виконувати ці вимоги

Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових бюджетних витрат і ресурсів на адміністрування регулювання органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування.

Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).

Відповідно, розрахунок витрат на виконання вимог регуляторного акта для органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування згідно з додатком 3 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта не проводився.

Витрати великих та середніх суб’єктів господарювання передбачаються, а тому  розрахунок витрат згідно Додатку 2 до Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта проводився та додається.

Розрахунок витрат на запровадження державного регулювання для суб'єктів малого підприємництва здійснювався згідно з додатком 4 до Методики проведення аналізу впливу  регуляторного акта (Тест малого підприємництва), додається.

Можлива шкода у разі очікуваних наслідків дії акта не прогнозується.

Державний контроль за додержанням вимог цього регуляторного акта буде здійснюватися органами виконавчої влади у межах їх компетенції відповідно до законодавства.

VII. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії цього регуляторного акта встановлюється на необмежений строк з моменту набрання чинності, оскільки необхідність виконання положень регуляторного акта є постійною.

Для визначення результативності регуляторного акта пропонується встановити  такі статистичні показники:

обсяги безготівкових операцій із використанням платіжних карток, транспортних карток, тощо – не менше 40 %;

збільшення виручки, зокрема:

збільшення обсягу збору виручки від перевезень для приватних автомобільних перевізників не менше 5%;

збільшення обсягу збору виручки від перевезень в КП «Київський метрополітен» (не менше 1%);

збільшення обсягу збору виручки від перевезень в КП «Київпастранс» (не менше 15%);

VIII. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта

Відстеження результативності регуляторного акта здійснюватиметься шляхом проведення базового періодичного та повторного відстежень показника результативності акта, визначеного під час проведення аналізу впливу регуляторного акта відповідно до статті 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» статистичним методом. Так, базове відстеження результативності регуляторного акта здійснюється до дня набрання чинності цим регуляторним актом або набрання  чинності більшістю його положень. Якщо для визначення значень показників результативності регуляторного  акта використовуються  виключно  статистичні дані, базове відстеження результативності може бути здійснене після набрання чинності цим регуляторним  актом або набрання чинності більшістю його положень, але не пізніше дня, з якого починається  проведення повторного відстеження результативності цього акта. Повторне відстеження результативності регуляторного акта здійснюється через рік з дня набрання ним чинності або набрання чинності більшістю його положень,  але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим актом  або  більшістю його положень, якщо рішенням регуляторного органу,  який прийняв цей регуляторний акт, не встановлено більш ранній строк. Періодичні відстеження результативності регуляторного акта здійснюються раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності  цього акта, у тому числі і в разі, коли дію регуляторного акта,  прийнятого на визначений  строк, було продовжено після закінчення цього визначеного строку.

Директор Департаменту інформаційно-
комунікаційних технологій виконавчого
органу Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)                                                                                                          Юрій НАЗАРОВ

ТЕСТ малого підприємництва (М-Тест)

1. Консультації з представниками мікро- та малого підприємництва щодо оцінки впливу регулювання

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого та мікропідприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у період з 01 квітня 2020 року по 10 квітня 2020 року.

№ з/п

Вид консультації (публічні консультації прямі (круглі столи, наради, робочі зустрічі тощо), інтернет-консультації прямі (інтернет-форуми, соціальні мережі тощо), запити (до підприємців, експертів, науковців тощо)

Кількість учасників консультацій, осіб

Основні результати консультацій (опис)

1.      

Телефонна розмова із директором

ТОВ «Політехавто-Б»

Бацаном Миколою Івановичем

0672993196

1

Запропоноване регулювання сприймається.

Наголошено на прозорості  розрахунків сплати за проїзд та своєчасності отримання перевізником коштів, а також питаннях фінансування розрахунків за обслуговування бладнання.

2.      

Телефонна розмова із заступником директора

ПП «Авен Єзер»

Пономаренком Володимиром Вікторовичем

0674636207

1

Запропоноване регулювання сприймається дуже позитивно.

Разом з тим, зроблено застереження стосовно врахування пропозицій перевізників під час впровадження цієї системи.

2. Вимірювання впливу регулювання на суб'єктів малого підприємництва (мікро- та малі):

кількість суб’єктів малого(мікро) підприємництва, на яких поширюється регулювання: 7 одиниць (7 малого);

питома вага суб’єктів малого підприємництва у загальній кількості суб’єктів господарювання, на яких проблема справляє вплив 36,84 %, при цьому.

 3. Розрахунок витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання вимог регулювання

№ з/п

Найменування оцінки

У перший рік (стартовий рік впровадження регулювання)

Періодичні (за наступний рік)

Витрати за

п’ять років

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

1.

Витрати на виконання умов регулювання:

Вартість здійснення середньомісячної перевірки технічного стану обладнання АСОП на 1 одиницю 1520 грн. місяць × 12 місяців = 18240

ціна договору перевізника, що передбачає, зокрема, сервісне обслуговування валідаторів, навчання/підвищення кваліфікації персоналу, надання звітів, кваліфікаційна підтримка та обслуговування цілодобово тощо, грн

всього на маршрутах 428 транспортних засобів у 7 перевізників × 18240 = 7624320

7624320 грн

7624320 грн

7624320×5 = 38 121 600 грн

1.1

Еквівалент витраченого часу на  підготовку договору–

Підготовка необхідних документів, укладання договору

3 робочі дні (24 години) - час, необхідний для узгодження умов договору Х 28,31 грн. (вартість робочого часу на 2020 рiк)4 = 679,44 грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік установлено, у погодинному розмірі з 1 січня – зарплата 28,31 гривні.

0,00

(суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік)

603,12 грн.+ 0.00 грн.(витрати часу на пошук суб’єкта, з яким буде укладено договір)

2.

Процедури повірки та/або постановки на відповідний облік у визначеному органі державної влади чи місцевого самоврядування

Формула:
прямі витрати на процедури повірки (проведення первинного обстеження) в органі державної влади + витрати часу на процедуру обліку (на одиницю обладнання) Х вартість часу суб'єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість процедур обліку за рік) Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

3.

Процедури експлуатації обладнання (експлуатаційні витрати - витратні матеріали)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

4.

Процедури обслуговування обладнання (технічне обслуговування)

Формула:
оцінка вартості процедури обслуговування обладнання (на одиницю обладнання) Х кількість процедур технічного обслуговування на рік на одиницю обладнання Х кількість необхідних одиниць обладнання одному суб'єкту малого підприємництва

0,00 грн

0,00 грн.

0,00 грн.

5.

 

Інші процедури:

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

6.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 1 + 2 + 3 + 4 + 5)

7624999,44

Х

38124997,2

7.

Кількість суб’єктів господарювання, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць.

7

 

7

8.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х  кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 6 Х рядок 7)

7624999,44грн.

Х

38124997,2 грн

Оцінка вартості адміністративних процедур суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

9.

Процедури отримання первинної інформації про вимоги регулювання

Формула:

витрати часу на отримання інформації про регулювання Х вартість часу суб’єкта малого підприємництва (заробітна плата) Х оціночна кількість форм

1 год (час, який витрачається с/г на пошук рішення в мережі  Інтернет та ознайомлення з ним; за результатами консультацій)3 Х 28,31 грн. =

28,31 грн.

0,00

(припущено, що суб’єкт повинен виконувати вимоги регулювання лише в перший рік; за результатами консультацій)

28,31 грн. (витрати на  пошук рішення в мережі  Інтернет у перший рік) + 0,00 грн. (витрати на  пошук рішення в мережі  Інтернет у наступний рік) Х 4 роки = 28,31 грн.

10.

Процедури організації виконання вимог регулювання

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

11.

Процедури офіційного звітування

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

12.

Процедури щодо забезпечення процесу перевірок

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

0,00

(витрати відсутні)

13.

Інші процедури:

 

 

 

14.

Разом, гривень

Формула:

(сума рядків 9 + 10 + 11 + 12 + 13)

28,31 грн.

Х

28,31 грн.

15.

Кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання, одиниць.

7

 

7

16.

Сумарно, гривень

Формула:

відповідний стовпчик “разом” Х кількість суб’єктів малого підприємництва, що повинні виконати вимоги регулювання (рядок 14 Х рядок 15)

 198,17 грн.

Х

 

198,17 грн.

Примітки:

  1. У розрахунку вартості 1 часу роботи використано вартість 1 часу роботи, яка відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», з 1 січня 2019 року становить – 28,31 гривні.
  2. Джерело отримання інформації: Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/extractedr).
  3. Інформація про розмір часу, який витрачається суб’єктами на отримання зазначеної інформації є оціночною, та отримана за результатами проведених консультацій.
  4. Орієнтовні розрахунки здійснені з урахуванням одиниці рухомого складу.

Назва перевізника

К-ть РС
 (од.)

Витрати  в рік

1

ПП "АВЕН-ЄЗЄР"              

234

3051400

2

ТОВ "Радонь"                      

78

819060

3

ТОВ "Політехавто-Б"                             

16

256960

4

ПрАТ "АТАСС-БОРИСПІЛЬ"                      

25

401500

5

ТОВ "Транс-Сіті"                

30

562100

6

ТОВ "Автосервіс"               

34

128480

7

ТОВ "А-400"            

11

176660

 

всього

428

 

Бюджетні витрати на адміністрування регулювання суб'єктів малого підприємництва

Процедура регулювання суб’єктів малого підприємництва (розрахунок на одного типового суб’єкта господарювання малого підприємництва - за потреби окремо для суб’єктів малого та мікро-підприємництв)

Планові витрати часу на процедуру

Вартість часу співробітника органу державної влади відповідної категорії (заробітна плата)

Оцінка кількості процедур за рік, що припадають на одного суб’єкта

Оцінка кількості  суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання

Витрати на адміністрування регулювання* (за рік), гривень

1. Облік суб’єкта господарювання, що перебуває у сфері регулювання.

 

 

 

 

 

2. Поточний контроль за суб’єктом господарювання, що перебуває у сфері регулювання, у тому числі:

 

 

 

 

 

камеральні

 

 

 

 

 

виїзні

 

 

 

 

 

3. Підготовка, затвердження та опрацювання одного окремого акта про порушення вимог регулювання

 

 

 

 

 

4. Реалізація одного окремого рішення щодо порушення вимог регулювання

 

 

 

 

 

5. Оскарження одного окремого рішення суб’єктами господарювання

 

 

 

 

 

6. Підготовка звітності за результатами регулювання

 

 

 

 

 

7. Інші адміністративні процедури (уточнити): копії, переоформлення, дублікат

 

 

 

 

 

Разом за рік

Х

Х

Х

Х

відсутні

Сумарно за п’ять років

Х

Х

Х

Х

відсутні

* Вартість витрат, пов’язаних з адмініструванням процесу регулювання державними органами, визначається шляхом множення фактичних витрат часу персоналу на заробітну плату спеціаліста відповідної кваліфікації та на кількість суб’єктів, що підпадають під дію процедури регулювання, та на кількість процедур за рік.

Державне регулювання не передбачає утворення нового державного органу (або нового структурного підрозділу діючого органу).

4. Розрахунок сумарних витрат суб'єктів малого підприємництва, що виникають на виконання вимог регулювання

№ з/п

Показник

Перший рік регулювання (стартовий)

За п’ять років

1.

Оцінка “прямих” витрат суб’єктів малого підприємництва на виконання регулювання

7624999,44грн.

38124997,2 грн

2.

Оцінка вартості адміністративних процедур для суб’єктів малого підприємництва щодо виконання регулювання та звітування

28,31 грн.

28,31 грн.

3.

Сумарні витрати малого підприємництва на виконання запланованого  регулювання

 7625027,75 грн.

38124997,2 грн.

4.

Бюджетні витрати  на адміністрування регулювання суб’єктів малого підприємництва

0,00 грн.

0,00 грн.

5.

Сумарні витрати на виконання запланованого регулювання

7625027,75 грн.

38124997,2 грн.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]