Версія для людей із вадами зору

Інформація про укриття населення м. Києва у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру

Відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України (далі – Кодекс) для забезпечення захисту населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру в місті Києві створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає: сховища, споруди подвійного призначення та найпростіші укриття.

Укриттю у сховищах підлягають відповідні групи населення, а саме:

  • працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту та розташованих у зонах можливих значних руйнувань населених пунктів, які продовжують свою діяльність в особливий період; персонал атомних електростанцій, інших ядерних установок і працівники суб’єктів господарювання, які забезпечують функціонування таких станцій (установок);
  • працівники найбільшої працюючої зміни суб’єктів господарювання, віднесених до категорії особливої важливості цивільного захисту та розташованих за межами зон можливих значних руйнувань населених пунктів, а також працівники чергового персоналу суб’єктів господарювання, які забезпечують життєдіяльність міст, віднесених до відповідних груп цивільного захисту; хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

Відповідальність за утримання сховищ (постійна готовність до використання за призначенням, санітарний стан, виконання необхідних ремонтних робіт, забезпечення необхідним обладнанням і інвентарем) покладається на керівників суб’єктів господарювання.

Відповідно до вимог Кодексу, захист населення міста від певних факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період від дії засобів ураження, здійснюється у спорудах подвійного призначення (наземна або підземна споруда, що може бути використана за основним функціональним призначенням) та в найпростіших укриттях (фортифікаційна споруда, цокольне або підвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей від небезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобів ураження в особливий період)

Споруди подвійного призначення та найпростіші укриття (далі - укриття) у мирний час використовуються для господарських, культурних і побутових потреб районів міста. У разі виникнення надзвичайних ситуацій укриття, за рішенням районних в місті Києві державних адміністрацій можуть використовуватися для захисту населення.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua