Що робити, якщо зникла людина?
Національна поліція радить, якщо людина зникла, варто зробити наступне:
-
В першу чергу зв’язатись зі знайомими, родичами, які можуть володіти інформацією про місцезнаходження особи, та зателефонувати до місць, де людина могла затриматись чи куда скоріш за все прямувала би в тій чи іншій ситуації (затрималась на роботі, навмисно не виходить на зв’язок і просто поїхала до друзів у інше місто відпочити від усіх, перебуває на лікуванні, про яке не хотіла повідомляти оточуючих тощо), щоб упевнитись, що людина саме зникла, а не відсутня для вас чи з об’єктивних причин;
-
У разі, коли підтверджено, що людина загубилась чи зникла, варто зателефонувати до станції швидкої допомоги за номером 103 для консультації щодо подальших дій чи 1503 для отримання інформації про осіб, які поступили на госпіталізацію;
-
Варто звернутись до оперативно-довідкового відділу розшуку безвісти зниклих громадян МВС Києва за номерами (044)2719755 та (044)2719757;
-
Звернутися до поліції за номером 102 та зателефонувати на гарячу лінію за безкоштовним номером 0800500202, де вам допоможуть скласти план подальших дій та приймуть заявку про зниклу особу.
Щоб повідомити про зниклу людину, слід оформити заяву до поліції (повідомлення про зникнення приймається поліцією в день звернення усно чи письмово).
В повідомленні про зниклу людину потрібно надати детальні відомості про особу, паспортні дані, опис зовнішності з особливими прикметами у разі наявності таких (особливості зовнішності, наявність татуювань та шрамів, також у що була вдягнена людина на момент зникнення тощо) та інші відомості, що можуть допомогти у пошуках (номер мобільного телефона, дані про автомобіль та інше).
Міністерством внутрішніх справ створено загальну базу безвісті зниклих. Портал розшуку МВС також містить інформацію щодо загублених речей, зброї, має базу неопізнаних трупів та базу осіб, що не можуть надати інформацію про себе (зниклі діти, хворі та літні люди, що мають складності з власною ідентифікацією).
Якщо людина зникла за містом чи в селі, також можна самостійно організувати пошукові групи та враховувати особливості місцевості, зокрема, якщо поруч є ліс, слід обстежити прилеглу територію з гучномовцем, якщо є водойми і є шанс, що людина потонула, потрібно звертатись до водолазів (в Києві – до рятувально-водолазної служби, телефон київської служби порятунку на воді та кризі – (044)5176411).
З інших питань та для отримання консультації в будь-якій життєвій ситуації ви завжди можете звернутись до Контактного центру міста Києва за номером 1551 (зі стаціонарних телефонів) та (044)2057337 (з мобільного).
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]