Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

22 листопада в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва презентують виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення»

(подію завершено)

22
листопада середа
час проведення 18:00 — 19:00

22 листопада о 18:00 Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лукʼяновою представлять виставку «Київська ялинка від XIX cт. до сьогодення», що дозволить відвідувачам поринути в атмосферу різдвяного Києва різних періодів.

Святкова сукня ручного пошиття початку XIX ст.; оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувались у цілях пропаганди; ведмедик 40-х років, знайдений у руїнах перед Михайлівською площею; Дід Мороз 1926 року авторства Г. Світлицького; ковзани 1920-х років; меблі, яким понад 200 років; грамофон початку XX ст. Ці та багато інших унікальних експонатів будуть представлені на виставці у спеціально облаштованих інтер’єрах за різні періоди з ХІХ до кінця ХХ століття.

За словами організаторів, особливе місце в експозиції займає саме ялинка як головний атрибут свята та іграшки до неї. У кожному інтер’єрі відвідувач зможе побачити ялинку, оздоблену актуальними на той час прикрасами. На виставці також будуть представлені зразки ялинкових прикрас з особистої колекції Марини Лук’янової із середини ХІХ століття і до 90-х років ХХ століття. Чимало з них мають унікальну історію та є ексклюзивними.

Доповнять колекцію старовинних ялинкових прикрас і сучасні зразки скляних іграшок ручної роботи ТМ «Різдвяні історії».

Окрім цього, на відвідувачів чекають живописні та графічні роботи українських митців із зображенням неймовірних видів зимового Києва з фондів Музею історії міста Києва.

У межах виставки також проводитимуться екскурсії від провідних наукових співробітників музею та кураторів проєкту, майстер-класи для дітей і дорослих.

Експонати для виставки надали: Марина Лукʼянова, ТМ «Різдвяні історії», Павло Третьяков, Людмила Степаненко, Тетяна Ананьєва, Зінаїда Борисенко, Микола Карапота, Олександр Кулиненко, Олена Рябінська, Ілля Суворов, Андрій Турчанінов, Ірина Халявка.

Місце проведення: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

Відкриття виставки відбудеться 22 листопада о 18:00 у закритому форматі – за запрошеннями.

Акредитація представників медіа за тел.: 067-401-56-52, Яна Бричко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]