Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Видача дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України

Отримати дозвіл на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства на території України можна в регіональному центрі зайнятості за місцезнаходженням підприємства чи установи на заяву роботодавця чи його уповноваженого представника (за довіреністю).

Вартість послуги – 6400 грн. (у разі задоволення запиту на видачу).

Рішення приймається протягом 7 робочих днів та ще 2 дні дається на повідомлення заявника про видачу чи відмову.

Центр зайнятості приймає заяву та документи та видає роботодавцю копію опису з відміткою про реєстрацію (дата та номер) і протягом дня розглядає їх на відповідність вимогам (чи немає кваліфікованих працівників в регіоні, що відповідають вимогам, чи відповідає рівень освіти та кваліфікації вимогам роботодавця, чи немає у роботодавця заборгованості зі сплати податків, чи не відбуває особа покарання тощо). Протягом тижня розглядається питання, роботодавця у дводенний строк повинні повідомити про рішення, після чого він сплачує держ. мито та отримує дозвіл.

  „Згідно із статтею 422 Закону України „Про зайнятість населення” для отримання дозволу роботодавець подає до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, такі документи:

 • заява за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці;
 • копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;
 • кольорова фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;
 • копія проекту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства, посвідчена роботодавцем.

Для працевлаштування окремих категорій іноземців та осіб без громадянства роботодавець додатково подає такі документи стосовно:

 • випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, - копія диплома про вищу освіту відповідного університету, визнаного в Україні в установленому порядку;
 • іноземних працівників творчих професій - нотаріально засвідчені копії документів, що ідентифікують об’єкт авторського права та/або суміжних прав автора та засвідчують авторство (авторське право);
 • відряджених іноземних працівників - копія договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб’єктами господарювання, яким передбачено застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які направлені іноземним роботодавцем в Україну для виконання певного обсягу робіт (надання послуг);
 • внутрішньокорпоративних цесіонаріїв - рішення іноземного суб’єкта господарювання про переведення іноземця або особи без громадянства на роботу в Україну та копія контракту, укладеного між іноземцем або особою без громадянства та іноземним суб’єктом господарювання, про переведення на роботу в Україну з визначенням строку роботи в Україні;
 • осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, - копії рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та довідки про звернення за захистом в Україні.

    Для працевлаштування засновників та/або учасників, та/або бенефіціарів (контролерів) юридичної особи територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, самостійно отримує відомості про закінчення формування статутного капіталу товариства на момент подання заяви про видачу дозволу.

    Для працевлаштування іноземних ІТ-професіоналів територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, самостійно отримує відомості про наявність у роботодавця зареєстрованого виду діяльності - комп’ютерне програмування.

    Для продовження дії дозволу роботодавець подає такі документи:

 • заява за формою, визначеною Кабінетом Міністрів України;
 • фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;
 • документи згідно з переліком для отримання дозволу, якщо вони змінилися.

    Територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, самостійно отримує в електронній формі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості про статус роботодавця як юридичної особи або фізичної особи - підприємця.

    Документи, передбачені цією статтею, які були видані за кордоном, мають бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не визначено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

    Посадовим особам територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, заборонено вимагати від роботодавців документи, не встановлені цим Законом.”

Інформацію щодо надання послуги з видачі дозволів та інші відомості щодо працевлаштування іноземців можна отримати на сайті КМЦЗ.

Київський міський центр зайнятості знаходиться за адресою вул. Жилянська, буд.47Б. Гаряча лінія київської служби зайнятості: +38(044) 245 17 17. Номер телефону профільного департаменту з питань застосування праці іноземців: +38 (044) 287 07 24.

Контакти районних центрів зайнятості міста Києва

 • Голосіївський районний центр зайнятості

вул. Ломоносова, буд.10, телефон +38 (044) 257 76 02;

 • Дарницький районний центр зайнятості

вул. Заслонова, буд. 22, телефон +38 (044) 567 26 03;

 • Деснянський районний центр зайнятості

вул. Каштанова, буд. 7, телефон +38 (044) 515 94 98;

 • Дніпровський районний центр зайнятості

вул. Райдужна, буд. 9А, телефон +38 (044) 542 75 68;

 • Оболонський районний центр зайнятості

вул. Петра Панча, буд. 7Б, телефон +38 (044) 462 10 40;

 • Печерський районний центр зайнятості

вул. Іоана Павла II, буд. 7, телефон +38 (044) 277 36 48;

 • Подільський районний центр зайнятості

вул. Маршала Гречка, буд. 20А, телефон +38 (044) 427 03 28;

 • Святошинський районний центр зайнятості

вул. Я.Коласа, буд.19А, телефон +38 (044) 407 22 30;

 • Солом’янський районний центр зайнятості

вул. Жилянська, буд. 47Б, телефон +38 (044) 277 37 08;

 • Шевченківський районний центр зайнятості

вул. Я.Коласа, буд.19А, телефон +38 (044) 407 22 30.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua