Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Кінотеатри Києва

Комунальне підприємство «Київкінофільм» було організовано в 2007 році шляхом злиття 7 спеціалізованих дитячих кінотеатрів: «Алмаз», «Факел», «Промінь», «Пролісок», «Старт», «Ліра», «Салют».

У 2013 році до складу Комунального підприємства «Київкінофільм» приєднали інші муніципальні кінотеатри: «Лейпциг», «Флоренція», «Київська Русь», «Ім. Т. Шевченка», «Кіото», «Дніпро», «Загреб», «Братислава», «Краків» та «Молодіжний».

З метою оновленням мережі закладів культури відповідно до потреб громади у якісних, доступних і сучасних культурних послугах рішенням Київської міської ради від 02 березня 2023 року № 6039/6080 Комунальне підприємство «Київкінофільм» перейменоване на Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Київський культурний кластер» (https://www.facebook.com/kyivcultcluster/).

«Київський культурний кластер» – комунальна мережа багатофункціональних культурних центрів покрокової доступності, що задовольняє широкий спектр культурних потреб громади.

До неї входять:

  • 6 закладів («Лейпциг», «Флоренція», «Ім. Шевченка», «Ліра», «Старт», «Краків») – здійснюють основну діяльність з надання культурних послуг громаді;
  • «Братислава» – здійснює свою діяльність в обмеженому форматі, розроблена проєктна документація та розпочаті ремонтні роботи;
  • 3 заклади («Київська Русь», «Київ» та «Кіото») – не працюють, приміщення потребують капітальних ремонтів і на сьогодні в них розміщуються бюджетні установи, крім того «Київська Русь» та «Кіото» мають розроблену проєктну документацію, що потребує коригування;
  • 2 заклади («Загреб», «Екран») – не функціонують через незадовільний технічний стан приміщень.

Кінотеатр «Краків» – з червня 2023 року працює як багатофункціональний культурний кластер, обладнаний найсучаснішим аудіо та відеообладнанням, що дає можливість реалізовувати різножанрові проєкти. Основними цілями створення Кластеру є втілення нової моделі культурної інституції в Києві шляхом створення інтерактивної зони спілкування, креативного середовища, нових можливостей для творчої, інтелектуальної самореалізації, духовного збагачення, особистісного розвитку різновікових категорій населення.

У перспективів планується існуючі кінотеатри «Київська Русь», «Братислава», «Кіото», «Лейпциг», «Флоренція», «Ім. Шевченка», «Ліра», «Старт», «Загреб», «Екран», «Київ» перетворити на сучасні культурні інституції, місце зосередження активної молоді, де реалізуватимуться різнопланові проєкти. На їхній території планується створити всі необхідні умови для творчої реалізації та надання культурних послуг. Модернізація вхідних груп кінотеатрів дозволить створити інклюзивні простори для людей з інвалідністю та маломобільних груп відвідувачів кінотеатрів.

Кінотеатри крокової доступності, розташовані майже в кожному районі міста, мета яких − зробити похід в кіно доступнішим, комфортним, та популяризувати культурний сімейний відпочинок для мешканців Києва і гостей столиці.

Афішу кінотеатрів можна знайти на офіційному сайті (https://kinokiev.com/).

 

КІНОТЕАТРИ КРОКОВОЇ ДОСТУПНОСТІ
Комунального підприємства «Київський культурний кластер»

з/п

Назва закладу

Адреса

Посилання на фейсбук сторінку

1

Кінотеатр «Лейпціг»

проспект Олеся Курбаса, 8

тел. (050) 300 80 98

https://www.facebook.com/cinemaleypzig/

2

Кінотеатр «Флоренція»

проспект Червоної калини, 31,

тел. (093) 039 45 49

https://www.facebook.com/kinoteatrFlorencia

3

Кінотеатр ім. Т. Шевченка

вул. Вишгородська, 49,

тел. (044) 501 76 78

https://www.facebook.com/shevchenkokino/

4

Кінотеатр «Старт»

вул. І. Миколайчука, 15-А,

тел. (093) 008 79 13.

https://www.facebook.com/groups/541968832572451/

5

Кінотеатр «Ліра»

вул. Велика Житомирська, 40,

тел. (044) 272 41 00

https://www.facebook.com/lirakinoteatr/?fref=ts

6

Культурний кластер «Краків»

Русанівська набережна, 12,

тел. 050 300 8061

https://www.facebook.com/kyivclasterkrakiv/

7

Кінотеатр «Братислава»

вул. О. Архипенка, 5

тел. (063) 108 17 96

https://www.facebook.com/artbratislavaa/

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]