Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Музей книги і друкарства України

Музей книги і друкарства України знаходиться за адресою вул. Лаврська, 9, корп. 9, 10, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.  

Телефон для довідок – (044) 280 79 76.

Музей працює щодня крім вівторка з 10:00 до 18:00. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею.

Музей книги і друкарства України створений 1972 року, оголошеного ЮНЕСКО Міжнародним роком книги, у квітні 1975 року прийняв перших відвідувачів. Музей знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, у приміщенні колишньої друкарні Києво-Печерської лаври, яка заснована архимандритом Єлисеєм Плетенецьким, та працювала понад 300 років (з початку XVII – 20-ті рр. XX ст.).

Колекція музею налічує більше 50 тис. експонатів, серед яких унікальні рукописи XV-XVII ст., перші українські друковані видання – «Апостол» Івана Федорова 1574 р. та Острозька Біблія 1581 р., загалом понад 800 стародруків, рідкісні європейські видання (палеотипи), фоліанти в окладах з коштовних матеріалів, дерев’яні друкарські кліше XVIII ст., зразки шрифтів, друкарської та поліграфічної техніки, паперу тощо. Музей зберігає і експонує унікальну збірку книжкової графіки.

Експозиція висвітлює історію книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів. Відвідувачі музею знайомляться з виникненням писемності у східних слов’ян, створенням Кирилом і Мефодієм в IX столітті абеток – кирилиці і глаголиці, з найдавнішою пам’яткою слов’янської писемності «Київськими глаголичними листками» (X ст.), факсимільними копіями рукописних книг часів Київської Русі: «Реймським Євангелієм» (ХІ ст.), «Остромировим Євангелієм» (1056-1057), «Ізборником Святослава» (1073), а також першим українським перекладом євангельських текстів «Пересопницьким Євангелієм» (1556-1561).

В експозиції відображено зародження друкарства в Європі, початок і розвиток слов’янського кириличного друкування, видавничу діяльність Івана Федорова, Памви Беринди, Петра Могили, Йосипа Тризни, Інокентія Гізеля та інших видатних творців української книги XVII-XVIII ст., стародруки Львівської, Острозької, Почаївської, Чернігівської та Києво-Печерської друкарень.

Окрім того, що матеріали експозиції розповідають про історію розвитку української книжки з давніх часів до сьогодення, з 2010 року в музеї відбуваються щорічні наукові конференції до Дня української писемності та мови. Для залучення відвідувачів музей використовує новітні форми музейної педагогіки, постійно проводить різноманітні майстер-класи, літературні конкурси, виставки, презентації новинок книговидання. З 2010 року музей проводить щорічний фестиваль дитячої книги «Азбукове Королівство Магів і Янголів», за участі письменників, художників, видавців, педагогів, акторів, мистецьких колективів та дітей з різних міст України.


 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]