Музей шістдесятництва
Музей шістдесятництва працює за адресою вул. О. Гончара, 33А, розташування можна переглянути на карті.
Сторінка музею – за посиланням.
Телефон для довідок – (044) 234 12 04.
Музей працює щодня крім понеділка з 10:00 до 18:00 (каса працює до 17:15). За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею.
Музей шістдесятництва – філію Музею історії міста Києва – створено в 2012 році. Основу колекції Музею шістдесятництва склали приватні зібрання українських шістдесятників-дисидентів. У ній представлено мистецькі твори талановитих і самобутніх художників – понад 600 одиниць, зразки самвидаву – до 3 000 одиниць, тематична бібліотека (українські та зарубіжні видання) – до 6 000 одиниць, рукописи, унікальні фотографії та документи, особисті речі шістдесятників тощо.
Перелік тем, представлений в експозиції, надзвичайно багатий:
- історичні передумови, суспільно-історична атмосфера в Україні на початку 1960-х рр.;
- періодизація і диференційна характеристика різних груп шістдесятників;
- література про шістдесятників;
- сучасний погляд на шістдесятництво;
- діяльність Клубів творчої молоді (Київ, Львів, Житомир, Одеса, Дніпро);
- молодіжні літературно-мистецькі об’єднання;
- самвидав, художні твори, політико-публіцистичні матеріали, передруки на Заході;
- літературний доробок шістдесятників;
- значення діаспори;
- особи та організації, що поширювали їхній доробок: рух опору в Україні 1960-80-х років; діяльність Української Гельсінської групи та її розгром, відновлення її діяльності і перетворення на ширше об’єднання – Українську Гельсінську спілку (що згодом перетворилася на Українську республіканську партію), утворення Народного Руху України та інших громадських організацій та їхня перемога у боротьбі за відновлення Української державності;
- матеріали судових справ шістдесятників; ув’язнення в тюрмах, психіатричних лікарнях, таборах, на засланні;
- зв’язок із загальносоюзним дисидентським рухом; дружини політв’язнів;
- репресії серед тих, хто підтримував і поділяв ідеї шістдесятників; шістдесятники-художники,музиканти, діячі театру, кіно; значення шістдесятників у суспільному оновленні 1980-1990-х рр. та у побудові Української Держави.
Музей здійснює активну виставкову діяльність, його співробітники організовують вечори та зустрічі учнівської й студентської молоді з шістдесятниками.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]