Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Національний музей українського народного декоративного мистецтва знаходиться за адресою вул. Лаврська, 9, корп. 2, переглянути розташування можна на карті.

Сторінка музею – за посиланням.

Телефон для довідок – (044) 280 36 93.

Музей працює щодня крім вівторка з 10:00 до 17:45. За уточненням режиму роботи чи для отримання більш детальної інформації телефонуйте до музею. 

Детальніше про програму музею та вартість квитків читайте на сайті музею.

Національний музей українського народного декоративного мистецтва розмістився на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Започатковано колекцію музею ще в 1899 році і на сьогодні вона нараховую вражаючу кількість творів традиційного народного та професійного декоративного мистецтва України від ХV ст. до наших днів – понад 79 тис. експонатів. Це побутові предмети різних матеріалів, форми та декору, що стали витворами мистецтва завдяки таланту майстрів.

В музеї охоплено всі типи українського народного мистецтва експозиції – ткацтво, килимарство, вишивка, вибійка, розпис по дереву та різьблення, кераміка, художня обробка рогу, шкіри і металу, писанкарство, фарфор, скло, іконопис і народний живопис.

Однією з найбільших вражаючих експонатів музею є українське народне вбрання ХІХ – поч. ХХ ст. зі всіх куточків України. Неймовірне поєднання мистецтва вишивки, крою, аплікації, ткання, плетіння та вибійки на фоні дукачей, венеціанського намиста та виробів з бісеру.  

Найстаршими експонатами музею є дерев’яний різьблений хрест у срібній оправі 1576 р., глиняні кахлі ХV–ХVІІІ ст., шовкові ткані пояси ХVІІІ ст., козацькі люльки та порохівниці ХVІІІ–ХІХ ст., предмети церковного шитва ХVІІІ ст., що гаптовані золотними та срібними нитками, гутне скло ХVІ–ХVІІІ ст., порцелянові та фаянсові предмети України ХVІІІ–ХІХ ст..

Також в музеї представлено твори видатних художників декоративного мистецтва України ХХ – початку ХХІ століть, найбільшу в Україні збірку творів народного художника України Марії Примаченко (1909–1997), експонуються полотна народного художника України Катерини Білокур (1900–1961).

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]