Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві відкрили меморіальну дошку видатному філософу Миколі Бердяєву

У п’ятницю, 19 квітня 2013 року, за підтримки міської влади у Києві відкрили меморіальну дошку видатному українському та російському філософу XX сторіччя Миколі Бердяєву. Пам’ятний знак розмістили на фасаді будівлі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Саме тут (на той час – університет Святого Володимира) навчався Микола Бердяєв.

У церемонії відкриття взяли участь представники міської державної адміністрації, зокрема, директор Департаменту культури Світлана Зоріна та директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Людмила Денисюк, ректорат КНУ ім. Тараса Шевченка на чолі з ректором Леонідом Губерським, перший секретар Посольства РФ в Україні Олексій Полковніков та заступник керівника Росспівробітництва в Україні Ірина Царьова, викладачі та студенти.

Меморіальну дошку створено на спонсорські кошти за сприяння міської влади за програмою «Видатні кияни – відомі в світі». Сам же автор пам’ятного знаку, скульптор Ігор Гречаник, назвав її встановлення «поверненням Бердяєва в Україну».

Микола Бердяєв вважається одним з найвидатніших філософів ХХ сторіччя та одним із основоположників екзистенціалізму в Росії.

Він народився 18 березня 1874 року в Києві, де пройшли його дитячі та юнацькі роки. У 1898 році після арешту за участь у соціал-демократичному русі він був відрахований з університету, а через два роки – відправлений у дворічне заслання до Вологди.

Після Жовтневої революції 1917 р. Микола Бердяєв деякий час жив і успішно працював в умовах радянської влади, зокрема, був одним із засновників та віце-президентом Всеросійської спілки письменників, організував і очолив Вільну академію духовної и.

Після арешту 1922 р. висланий до Німеччини, звідки через два роки переїхав до містечка Кламар під Парижем, де й провів решту свого життя.

За рік до смерті Миколу Бердяєва обрали почесним доктором теології Кембриджського університету і цей вчений ступінь був практично єдиною його відзнакою.

Помер філософ у 1948 році в еміграції у Франції.

Микола Бердяєв залишив по собі близько 40 праць, які спершу виходили англійською та французькою мовами і лише згодом перекладалися російською.

фото Юрія Тивончука

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]